26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
iPhone Pronet Panik Butonu Uygulaması
15 Şubat 2012 Çarşamba 10:10

iPhone Pronet Panik Butonu Uygulaması

iPhone uygulaması Pronet Panik Butonu, herhangi bir acil durumda, kullanıcının lokasyon bilgisini tek bir dokunuşla yakınlarına bildirmesini sağlıyor.

Türkiye’nin lider güvenlik firması Pronet Güvenlik’in kullanıma sunduğu ücretsiz iPhone uygulaması Pronet Panik Butonu ile kullanıcılar acil durumlarda tek bir dokunuşla yakınlarından yardım isteyebiliyor.

Pronet Panik Butonu, herhangi bir panik durumunda, kullanıcının bulunduğu lokasyon bilgisini adres ve koordinat olarak, kendisinin önceden belirlediği yakınlarına ya da arkadaşlarına SMS ile anında bildirmesini sağlıyor. Pronet Güvenlik abonesi olan ya da olmayan tüm iPhone sahiplerinin Apple App Store’dan ücretsiz indirerek kullanabildikleri uygulama, kolay kullanım özellikleri ile dikkat çekiyor.

Pronet abonesi olan kullanıcılar: Aboneler, uygulamaya Pronet Online İşlem Merkezi kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapıp, acil durumda iletişime geçilecek iki kişinin numarasını ilgili alanlara ekleyerek uygulamayı kullanıma hazır hale getirebiliyorlar. Sonrasında, kullanıcının herhangi bir acil durum anında ekrandaki Panik butonuna dokunması yeterli oluyor. Kullanıcı bu butona dokunduğunda, uygulama o an bulunulan konumu tespit ediyor ve bu bilgileri adres ve koordinat olarak kullanıcının önceden belirlediği iki kişiye otomatik olarak SMS ile gönderiyor. Ayrıca bu kişiler Pronet Alarm Merkezi tarafından aranıyor ve yakınlarının acil durumda olabileceğine ilişkin sözlü bildirim yapılıyor. Bu hizmetten herhangi bir SMS ücreti ödemeden yararlanabilen Pronet Güvenlik aboneleri ayrıca ev ya da işyerlerine ait alarm sistemlerinin açık olup olmadığını ve alarm sinyallerinin geçmişini de uygulama aracılığıyla görüntüleyebiliyorlar.

Pronet abonesi olmayan kullanıcılar: Abone olmayan kullanıcılar herhangi bir kullanıcı adı ya da şifreye ihtiyaç duymadan kolayca uygulamayı kullanabiliyorlar. Uygulamayı kullanmak için acil durumlarda ulaşılmasını istedikleri iki kişinin iletişim bilgilerini ilgili alanlara eklemeleri yeterli oluyor. Sonrasında oluşabilecek herhangi bir panik durumunda, kullanıcılar uygulamayı açıp ekrandaki Panik butonuna dokunduklarında, uygulama yine aynı şekilde kullanıcının o an bulunduğu konumu tespit ediyor ve iPhone’un SMS ekranına geçiş yaparak, tespit edilen konum bilgisini önceden belirlenmiş iki kişiye gönderime hazır bir şekilde ekrana getiriyor. Sonrasında kullanıcının tek yapması gereken Gönder butonuna tıklamak oluyor. Pronet abonesi olmayan kullanıcılar, herhangi başka bir ücret ödemelerine gerek kalmadan yalnızca kendi tarifeleri üzerinden SMS ücretini ödeyerek bu hizmetten yararlanabiliyor.


Pronet Panik Butonu uygulamasına itunes.apple.com/tw/app/pronet-acil-yardim/id474322948?mt=8 adresinden ulaşılabiliyor.


*Kullanıcıların iPhone Ayarlar menüsünden Konum Servisleri'ni aktif hale getirmeleri gerekmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları