18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Iomega’dan KOBİ’lere StorCenter PX12-450r NAS
12 Haziran 2012 Salı 13:40

Iomega’dan KOBİ’lere StorCenter PX12-450r NAS

Iomega, KOBİ’lere yönelik yeni amiral gemisi ağ depolama dizilimi StorCenter PX12-450r NAS’ı duyurdu.

Yeni Iomega StorCenter PX12-450r NAS, komple bir ağ depolama çözümü sunmak için donanım ve yazılımdaki en son yenilikleri sunuyor.

Iomega StorCenter PX12-450r NAS’ın özellikleri:
•Daha az enerji tüketimi ve daha fazla performans için Intel® Xeon® İşlemci E3-1200 v2 kullanan ilk EMC ağ depolama dizilimi.
•Veri tekilleştirme, sanal masaüstü altyapısı (VDI) ve veri depolamaya dayanan uygulamalar gibi gelişmiş bilgi işlem işlevleri için tasarlandı.
•12-yuvalı, 2U ağ depolama dizilimi 10 Gigabit Ethernet ağları ve yakın zamanda satışa sunulacak olan 4TB disk sürücüleri ile kullanım için hazır.
•Üstün düzeyde koruma sağlayan anti-virüs programı McAfee VirusScan Enterprise ürünle birlikte sunuluyor.
•Yeni StorCenter px12-450r, entegre Bulut özelliklerine sahip yeni EMC® LifeLine™ yazılım teknolojisi ile çalışıyor.

Veri koruma alanında dünyanın öncü firmalarından biri olan EMC® şirketi Iomega, küçük ve orta ölçekli işletmeler, uzak ofis/şubeler ve dağınık coğrafyalarda faaliyet gösteren işletmelere yönelik çoklu-protokollü yeni ağ depolama dizilimi Iomega® StorCenter™ px12-450r’yi tanıttı.

StorCenter px12-450r’de yeni Intel Xeon İşlemci E3-1200 v2 Ürün Ailesi, 8GB RAM ve daha çok kullanıcı desteği yer alıyor. Ayrıca yeni sistem 4TB* sabit disk sürücüler ve 10 gibabit Ethernet ağları için de uyumlu (10GbE). StorCenter px12-450r EMC’nin işletme sınıfı bulut bilişim özelliklerini geniş bir kullanıcı yelpazesine sunan bir işletim sınıfı olan EMC® LifeLine™ yazılımını da içeriyor.

Yeni StorCenter px12-450r Ağ Depolama Dizilimi veri tekilleştirme, sanal masaüstü altyapısı, veri tabanı ve veri depolama tabanlı uygulamalar gibi gelişmiş işlevler için tasarlandı. Gün geçtikçe daha sık kullanılmaya başlanan uygulamalar arasında kameralı gözetleme sistemleri (VMS) ve veri depolama platformu üzerinde çalışan McAfee VirusScan Enterprise programı yer alıyor.

Yeni dizilime yönelik açıklama yapan Iomega COO’su Mike Nikzad,  “Iomega, KOBİ müşterilerimizin veri depolama ihtiyaçlarını karşılamak için yeni StorCenter px12-450r ile ağ bağlantılı depolama  ürünleri serisi PX serisinin yüksek performansını artırmaya devam ediyor.  En yeni Intel işlemci mimarisi üzerine tasarlanan bu ürünle, Iomega en yüksek performansı en iyi değer karşılığı satışa sunan ilk teknoloji şirketi oluyor. StorCenter px12-450r ayrıca günümüzün bulut ve sanallaştırma gereksinimlerini  ve gelecekte ortaya çıkabilecek veri depolama ve uygulama gereksinimlerini desteklemek üzere tasarlandı” dedi.

Intel’in Veri Depolama Grubu Genel Müdürü David Tuhy de yeni ürünle ilgili olarak,  “Yeni Iomega StorCenter px12-450r, yakın zaman önce duyurulan gelecek nesil Intel Xeon İşlemci E3-1200 v2 Ürün Ailesi’ni barındıran sektörün ilk ağ depolama dizilimi. Yeni Intel Xeon İşlemci E3-1200 v2 Ürün Ailesi, enerji tüketimini aşağı çekerken, yonganın performansını artırmaya yardımcı olmak için tasarlanan 3 boyutlu bir yapı olan Intel’İn tri-gate transistör mimarisine sahip ilk ürün serisi. Yeni Intel Xeon İşlemci Iomega px12-450r gibi ürünlerin günümüzün veri tabanı yönetimi, veri tekilleştirme, sanallaştırma gibi zorlayıcı iş yüklerini desteklemesine olanak sağlarken, 10 gigabit ethernet gibi çok daha zorlayıcı G/Ç görevlerini yerine getirme özelliği de kazandırıyor. Yeni Xeon İşlemci E3-1200 v2 Ürün Ailesini px12-450r‘te kullanmak ayrıca,  işletmelerin doğrudan veri depolama cihazı üzerinde işlem yapmalarına yönelik gereksinimlerini karşılamak açısından da ideal.”dedi.

Yeni Iomega StorCenter px12-450r güçlü ve düşük enerji tüketimli
Yeni StorCenter px12-450r’nin kalbinde yeni düşük enerji tüketimli, 8GB bellek kapasitesi ile gücü pekişen Intel Xeon İşlemci E3-1200 v2 yer alıyor. Bu çok çekirdekli işlemci, çoklu-LUN iSCSI ve çok istemcili sanal masaüstü altyapısı (VDI) gibi çok izlekli veri depolama iş yüklerinde özellikle olağanüstü performans gösteriyor. 8GB’lık bellek kapasitesi de bu iş yüklerine yardımcı oluyor ve tüm Iomega StorCenter PX Serisi veri depolama ürünlerinde bulunan kaynak tabanlı veri tekilleştirme ajanı Avamar  gibi yoğun bellek kullanımı gerektiren görevleri kolaylıkla destekliyor.
Yeni StorCenter px12-450r Iomega’nın önceki, sınıfının en üstün modeli olan StorCenter px12-350r’nin baştan aşağı yeniden tasarlanmış hali. StorCenter px12-450r disksiz ve kısmen doldurulmuş konfigürasyonlarla sunuluyor, bu şekilde de kullanıcıların veri depolama kapasitesi kullanımı açısından küçük kapasiteyle başlayabilmelerini ya da arzu ederlerse kendi HDD’lerini kullanmalarını ve iş yükleri arttıkça ve veri depolama kapasitesi gerektirdikçe de kapasiteyi artırmalarını mümkün kılıyor.

StorCenter px12-450r bir dizi 1TB, 2TB ve 3TB tüketici sınıfı ve Sunucu Sınıfı HDD ile uyumlu olmanın yanı sıra, yakında satışa sunulacak olan 4TB HDD’ler ile de uyumlu. Iomega’nın tüm ürün konfigürasyonları ve px12-450r için genişleme sürücülerinde en yüksek düzeyde güvenilirlik sunmak için Sunucu Sınıfı ATA sürücüleri bulunuyor.

Yeni  px12-450r  ayrıca sanallaştırma ve veri tabanı gibi küçük bloklar halindeki yüksek sayıda G/Ç iş yükleri için ideal olan yarı iletken sürücüleri de (SSD) de destekliyor. StorCenter px12-450r, yeni mekanik tasarımı ile px12-350r’nin sunduğu kullanıcıya teknik müdahele edebilme yetkisi veren özelliğin de daha gelişmiş halini sunuyor. Yeni mekanik tasarım kullanıcının işlemciyi iki vida sökerek çıkarabilmesini ve değiştirmesini mümkün kılıyor. Tüm ürün konfigürasyonlarında kapasite artırımını basitleştiren disk sürücü tepsileri bulunuyor. Kullanıcıların tek yapması gereken HDD eklemek.

Yeni Intel Xeon İşlemci gibi üstün özellikli bir teknolojiyi kullanmanın önemli avantajlarından biri de StorCenter px12-450r’nin son kullanıcılar için ağ depolama diziliminin yaşam süresini artırmak için gelişmiş iş yüklerinin altından kalkabilmesi. Çok çekirdekli işlemci ve 8GB bellek kapasitesi veri depolama tabanlı uygulamaların gelecek nesli için hazır. StorCenter px12-450r sunduğu özellikleri daha da geliştirmek ve 10GbE gibi G/O bağlanırlığı eklemek için 2PCle yuvası içeriyor. Son olarak da px12-450r bu yılın sonunda satışa sunulması planlanan 4TB HDD’leri de destekliyor.

Yazılımdaki Yenilikler
StorCenter px12-450r’de üstün özellikli donanımına uygun olarak iki yazılım yeniliği bulunuyor. px12-450r piyasadaki 10.000 USD altında satış fiyatına sahip (IDC fiyat bantları 1&2),  McAfee VirusScan Enterprise ürünü ile sunulan tek veri depolama dizilimi. StorCenter px12-450r Iomega’nın LifeLine Yazılım Geliştirme Kiti ile oluşturulan Linux uygulamaları da çalıştırıyor.

McAfee VirusScan Enterprise herhangi bir harici sunucu gerektirmeden, px12-450r üzerinde çalışabilen işletme sınıfı uç nokta güvenlik programı. İşletme sınıfı tehdit tarama, 1) McAfee’nin global ağı aracılığıyla tehditlerin saptanması ve giderilmesi,
2) devamlı özellikler (tarama seçenekleri vs) ve işlemler (yönetim, raporlama) anlamına geliyor. Iomega, McAfee VirusScan’i 2012’nin ikinci yarısından itibaren tüm StorCenter PX serisi ağ depolama ürünleri ile birlikte sunmayı hedefliyor.

Satışa Sunulma Bilgisi ve Garanti Kapsamı
Yeni Iomega® StorCenter™ px12-450r Ağ Depolama Dizilimi’nin 2012’nin üçüncü çeyreğinden itibaren tüm dünyada satışa sunulması hedefleniyor.  Ürün disksiz HDD modelden 48TB’lik konfigürasyona (4TB disk sürücüler satışa sunulduğunda) kadar bir dizi farklı konfigürasyon seçeneğiyle sunulacak. Tüm ürün konfigürasyonlarında Sunucu Sınıfı Serial ATA HDD’ler (disksiz modeller hariç) bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları