25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnternetin Prime Time’ı 20:00 – 22:00 Arası
19 Ocak 2012 Perşembe 22:23

İnternetin Prime Time’ı 20:00 – 22:00 Arası

İnternetin hızlanmasıyla birlikte film ve dizilerin artık TV ‘nin yanı sıra internetten izlendiği görülürken kotasız internet kullanımının da günden güne arttığı ortaya konuyor.

Türkiye’nin en güçlü yeni nesil telekom operatörü TurkNet, 2011 yılına ait ADSL kullanım istatistiklerini yayınladı. Açıklanan verilere göre 2011 yılı Nisan ayı itibariyle 14,6 GB olan ADSL kullanımı yıl sonunda 17 GB seviyelerine kadar yükselmiş bulunuyor. Bu veriler ADSL’de hızlar arttıkça internet içeriklerini indirme ve bu içeriklerden online olarak faydalanma oranlarının arttığını ortaya koyuyor.

TV’den izlemenin yerine online izleme
Online müzik, film ya da dizi yayını yapan, online oyun hizmeti veren sitelerin ve sosyal medya hesaplarının aktif kullanım oranı son bir senedir internet kullanıcıları arasında düzenli olarak artıyor. TurkNet’ten 2011 yılında satın alınan ADSL hizmetlerinin yaklaşık yüzde 58’i kotasız ve limitsiz paketlerden oluşuyor. Bununla birlikte limitli paket abonelerinin azımsanmayacak bir oranı da limitsiz/kotasız paketlere geçiş yapıyor.

En çok tercih edilen tarife 8 Mb’e kadar kotasız ADSL
Tüm tarifeler arasından yüzde 56 oranla en çok tercih edilen TurkNet ADSL paketi ise 8 Mb’e kadar kotasız ADSL. Yılın internet kullanım trendlerinde hız ve limitsiz veri transferinin ön plana çıkması bu tercihte önemli bir rol oynuyor.

Türkiye’de internetin prime time’ı 20:00 – 22:00 saatleri arası
TurkNet’in açıkladığı verilere göre en yoğun internet kullanımı pazar ve pazartesi günleri gerçekleşiyor. İnternetin en yoğun olarak kullandığı zamanın ise 20:00 – 22:00 saatleri arasında olduğu görülüyor.

8 Mb’e kadar kotasız ADSL 6 ay boyunca sadece 34,99 TL
Türkiye’nin en güçlü bağımsız yeni nesil telekom operatörü olan TurkNet “internet keyfinin kota kaygısı ile sınırlanmasına son” demek isteyenlere avantajlı bir kampanya sunuyor. TurkNet’in mevcut kampanyası, 8 Mb’ye kadar sınırsız ve kotasız internet keyfini tam 6 ay boyunca indirimli fiyatlarla sağlıyor. Mevcut kampanya kapsamında, 8 Mb’e kadar Kotasız ADSL 6 ay boyunca 54,90 TL yerine yalnızca 34,99 TL. Bu kampanya ile piyasanın fiyat yönünden en avantajlı kotasız internetinden yararlanmak mümkün oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları