02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Intellica’nın EVAM Çözümü
18 Aralık 2011 Pazar 11:52

Intellica’nın EVAM Çözümü

Intellica’nın EVAM (Event&Action Manager) çözümü ile geleneksel pazarlama yöntemlerine yeni bir anlayış geliyor.

Geleneksel pazarlama çözümlerinin temelini oluşturan verilerin çokluğundan dolayı bu verileri anlamlı hale getirmek için gereken yoğun çaba sebebiyle, çoğu zaman doğru müşteriye doğru zamanda ulaşmak konusunda yetersiz kalınıyor. Verinin analizi, ne yapılacağına karar verilip aksiyonların belirlenmesi, ilgili müşteri temas noktaları ile entagrasyon ve kampanyanın gerçekleşmesi süreci günler aldığı için pazarlama aktivitesinde müşterilerin pozitif geri dönüş oranlarını ciddi oranda azaltıyor.

Intellica’nın EVAM çözümü sayesinde gerçek zamanlı müşteri hareketleri analiz edilip, müşterilere akıllı öneriler sunuluyor. Olay Tabanlı Pazarlama'da EVAM çözümü müşteri olaylarının tanımlanması ile başlıyor.

Olay örnekleri

- Bankacılık için belli bir miktarda para çekilmesi veya transferi, belirli bir zaman içerisinde toplam olarak belli bir miktar para çekilmesi veya transferi, ATM'den fatura ödenmesi, belirli bir zaman içerisinde belirli üye işyerlerinden belirli miktarlarda kredi kartı ile alışveriş yapılması vb.

Örneğin ATM'den fatura ödenmesi durumunda anında, gerçek zamanlı olarak müşteriye ATM ekranından otomatik ödeme talimatı verme imkanı sunulabiliyor. Yine başka bir müşterinin belli bir süre içindeki kredi kartı harcamaları 1000 TL'yi geçtiği anda kendisinde anında bir ödül verilebiliyor ve bir SMS ile bildirilebiliyor.

- Telekomünikasyon için belirli bir yönün aranması, belirli bir zaman içerisinde belirli miktarda arama yapılması, lokasyon tabanlı aksiyonlar (belirli bir lokasyona yaklaşılması, uzaklaşılması vb).

- Perakende sektörü için ise belirli bir ürünün satın alınması, belirli bir zaman içerisinde belirli bir toplamda alışveriş yapılması, belirli bir mağazada alışveriş yapılması vb.

Olayların ve teklif senaryolarının tasarımı tamamlandıktan sonra uygulamaya alınıyor ve karar motoru müşteri hareketlerini dinlemeye başlanıyor ve senaryolarda belirtildiği şekillerde gerçek zamanlı olarak pazarlama tekliflerini müşterilere kişiselleştirilmiş olarak sunuyor.

Intellica Satış Yöneticisi Barış Yurduseven, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde belirtiyor: "Pazarlama ve kampanya yönetimi dünyasında, olay kavramı ve olay tabanlı pazarlama 2012 yılına damgasını vuracak. Müşteri olarak bizler de kişiye özel ve ihtiyaca yönelik kampanyalardan daha fazla yararlanacağız."

Pazarlama teknolojilerinin pahalı ve karışık olmalarına karşın, EVAM ile kurumlar çok hızlı ve düşük maliyet ile pazarlama aktivitelerine değer katan bir araç ekleyebilecek. Ayrıca uzun soluklu projeler yerine haftalar içerisinde olay tabanlı pazarlama teknolojisine sahip olabilecekler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları