29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
InoTec’ten Şirket Okulu Projesi
13 Ağustos 2012 Pazartesi 17:25

InoTec’ten Şirket Okulu Projesi

InoTec tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen Şirket Okulu’na kayıtlar başladı.

Eylül ve Nisan aylarında iki dönem olarak düzenlenecek Şirket Okulu’na şu ana kadar orta ve büyük ölçekli 21 şirket başvuru yaptı…

Şirketlerin sürdürülebilir karlılık ve büyüme trendini yakalayabilmesi için düzenlenen Şirket Okulu projesi için son dönemece yaklaşılıyor. Şimdiye kadar aralarında orta ve büyük ölçekli şirketlerin de bulunduğu 21 değerli markanın başvuru yaptığı Şirket Okulu’na kayıtlar devam ediyor.

24 Ağustos 2012 tarihine kadar devam edecek başvuru sürecinde yapılacak değerlendirme sonucu 10 şirket seçilerek okula kaydı yapılacak. Eylül ayı itibariyle start verecek Şirket Okulu’nda kurumlar InoTec danışmanlarından hem danışmanlık hem de eğitim hizmeti alacak. Büyüme - öğrenme, proses, müşteri ve finansal olmak üzere dört temel bakış açısı ile kurumların sağlıklı büyümesi ve kârlılık elde etmelerini amaçlandığı Şirket Okulu’nda; iyileşme, müşteri memnuniyeti, şirket kârlılığı ve büyüme üzerine odaklanılacak.

Alanında bir ilk…
Peki, şirketlerin kayıt döneminde büyük ilgi gösterdiği “Şirket Okulu”nu emsallerinden ayıran en büyük farklılık ne? InoTec’in 12 yıllık deneyim ve birikimi sonucunda oluşturduğu, şirket karlılığı ve performansında önemli ilerlemeler sağlayan 12K Model Kriterlerine uygun gerçekleştirilecek eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle şirketler üç yılda üç kat büyüyebilecek. Ancak bu programa kabul edilmek sanıldığı kadar kolay değil!

12K Model’in 12 temel ve 75 alt kriteri ile analiz edilecek kurumlar, 1000 puan üzerinden derecelendirilecek. Başvuru yapan şirketler arasından gelişime açık alanları tespit edilerek faaliyetlere başlanıp, oluşturulacak iyileştirme planları vasıtası ile şirketlerde altyapı kurulum çalışmaları gerçekleştirilecek. Şirketlerin stratejik planlarının oluşturulmasından, ürün geliştirme altyapılarına, insan kaynakları yönetim süreçlerinden üretim sistem altyapılarına kadar geniş yelpazeyi kapsayan geliştirme faaliyetleri gerçekleştirilerek şirketlerin uzun vadede sürdürülebilir büyüme ve karlılıklarının elde edilmesi sağlanacak.

Eğitimlerin; büyük - orta ve küçük ölçekli olmak üzere iki farklı yöntemde verileceği programda eğitim ve uygulama faaliyetlerine devam zorunluluğu da bulunuyor. İlk altı ay sonunda tüm kurumların performansının analiz edilerek raporlandığı sistemin, ikinci altı aylık döneminde ise çalışmaların sıklığı azaltılarak uygulamaya ağırlık veriliyor. Yan hizmetler olarak şirketlerin, bilgilendirici pek çok dokümandan da yararlanacağı programın sonunda verilecek “Kurum Karnesi” ile bir sonraki sınıfa geçişi de netlik kazandırılıyor.

“Şirketleri geleceğe hazırlar…”
Şirket Okulu projesinin şirketlerin gelişimi için önemli fırsatlar sunduğunu anlatan InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı Genel Müdürü Hayati Çağlar, “InoTec olarak 12 yılın getirdiği deneyimle şirketleri öne çıkartacak projeler hazırlıyoruz. Şirketleri analiz ederek gelişime açık alanlarını tespit ediyoruz. Ardından tüm birim ve süreçler için uzun vadeli planlar çıkartıyoruz. Şirket Okulu, kayıtlarının açıldığı ilk günden bu yana büyük ilgi ile karşılandı. Şirketlerimizin bu programa gösterdiği ilgi bizi çok mutlu etti” diyor.

Bu sistem ile elde edilen başarının ölçümlenebilir olduğunun da altını çizen Çağlar, “Şirket okulu üç yıl süren uzun bir süreç. Ancak bu okulu başarı ile bitiren şirketlerin karlılıklarında ve cirolarında üç katına kadar artış gözlemleyebiliyoruz. Ayrıca eğitim süresi boyunca öğrenci şirketler; yıl içinde düzenlenen ve kurumların gelişimi için yararlı bilgiler elde edecekleri çok sayıdaki bilgi paylaşım platformuna da ücretsiz katılabiliyor” diyor.

Devlet destekli proje…
Ekonomi Bakanlığı tarafından Yetkili Eğitim Kurumu olarak akredite edilen InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı, Şirket Okulu’nun yanı sıra diğer eğitim programlarıyla da küresel pazarda rekabet kabiliyetini geliştirmek isteyen kurumların yanında yer alıyor. Şirket Okulu programının da devlet destekli eğitimler kategorisinde yer aldığı InoTec’de programa katılanlar yüzde 70 devlet desteğinden yararlanabiliyor.

Şirket Okulu projesi Nisan 2011’den bu yana Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) üyesi on kurumun katılımı ile Küresel Rekabet için Kurumsal Dönüşüm adı altında hâlihazırda yürütülüyor. Projenin ikinci ayağı ise şimdiye kadar; Olcay Kilit Sanayii Ltd. Şti., Kontherm Kondenser Evaporatör San. ve Tic. A.Ş., Alev Makine Sanayi ve Ticaret, Cedimoğlu Makina Tic. Ltd. Şti., Lecce Pen Kalemcilik Tic. A.Ş., Plastaş Kalıp ve Plastik San. Tic. Ltd. Şti., Elvanlar Plastik, Kar Plastik ve Bakalit San. Tic. A.Ş., Avitaş Kompozit Plastik San ve Tic. A.Ş., Dirikanlar Otomotiv San. ve Tic. A.Ş., Teknic Sac Kaynak ve Lehim İşleri San. Tic. Ltd. Şti., Mastek Kauçuk San. Tic. Ltd. Şti., Gökay Kalıp San. ve Tic. Ltd. Şti., Emin Teknik Hortum ve Mak. Ltd. Şti., Kardeş Elektrik San. ve Tic. A.Ş., Bant Boru San. ve Tic. A.Ş., Mita Kalıp ve Döküm Sanayii A.Ş., Kanca El Aletleri Dövme Çelik ve Mak. San. A.Ş., Yalçın Makina A.Ş., Döksan Basınçlı Döküm ve Mak. San. ve Tic. A.Ş. ve Teknopress Döküm San. ve Tic. Ltd. Şti’den başvuru aldı.

InoTec ve Şirket Okuluna katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için: 0216 445 72 00-02-03 no’lu telefon aranabilir, info@inotec.com.tr’ye e-mail atılabilir ya da www.inotec.com.tr web sitesi ziyaret edilebilir.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları