17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
InoTec’ten Şirket Okulu
23 Temmuz 2012 Pazartesi 16:35

InoTec’ten Şirket Okulu

InoTec tarafından Türkiye’de ilk defa düzenlenen Şirket Okulu’ndan artık şirketler mezun olup, karne alabilecekler.

Eylül ve Nisan aylarında olmak üzere iki dönem olarak düzenlenecek Şirket Okulu’na kayıtlar başladı.

Şirketlerin sürdürülebilir karlılık ve büyüme trendini yakalayabilmesi için düzenlenen Şirket Okulu’na kayıtlar 02 Temmuz 2012 tarihi itibariyle başladı. 24 Ağustos 2012 tarihine kadar devam eden süreçte başvuruda bulunan şirketler arasından yapılacak değerlendirme sonucu 12 şirket seçilerek kayıtları kesinleştirilecek.

Eylül ayından itibaren başlayacak olan Şirket Okulu faaliyetleri çerçevesinde kurumlar InoTec danışmanlarından hem danışmanlık hem de eğitim hizmeti alacak. Her ay düzenli olarak kurumlar dâhilinde yürütülecek proje çalışmaları ile InoTec tarafından oluşturulan 12K Model Kriterlerinin yol haritası takip edilerek kurumların tüm faaliyetlerinin iyileştirilmesi sağlanacak.

12K Model’in 12 temel ve 75 alt kriteri ile kurumlar analiz edilerek 1000 puan üzerinden derecelendirilip, gelişime açık alanları tespit edilerek faaliyetlere başlanıp, oluşturulacak iyileştirme planları vasıtası ile şirketlerde altyapı kurulum çalışmaları gerçekleştirilecek. Şirketlerin stratejik planlarının oluşturulmasından, ürün geliştirme altyapılarına, insan kaynakları yönetim süreçlerinden üretim sistem altyapılarına kadar geniş yelpazeyi kapsayan geliştirme faaliyetleri gerçekleştirilerek şirketlerin uzun vadede sürdürülebilir büyüme ve karlılıklarının elde edilmesi sağlanacak.

Şirket Okulu projesinin şirketlerin gelişimi için önemli fırsatlar sunduğunu anlatan InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı Genel Müdürü Hayati Çağlar, “InoTec olarak 12 yılın getirdiği deneyimle şirketleri öne çıkartacak projeler hazırlıyoruz. Şirketleri analiz ederek gelişime açık alanlarını tespit ediyoruz. Ardından tüm birim ve süreçler için uzun vadeli planlar çıkartıyoruz” diyor. Bu sistem ile elde edilen başarının ölçümlenebilir olduğunun da altını çizen Çağlar, “Şirket okulu üç yıl süren uzun bir süreç. Ancak bu okulu başarı ile bitiren şirketlerin karlılıklarında ve cirolarında üç katına kadar artış gözlemleyebiliyoruz” diyor. 

InoTec’in 2001 yılından bu yana çeşitli sektörlerde elde ettiği danışmanlık ve eğitim tecrübesini aktardığı Şirket Okulu ile kurumların kurumsallaşması, rekabet kabiliyetlerinin artması, yalın ve verimli proseslerin elde edilmesi, entelektüel sermayenin yarınlara hazır hale getirilmesi, karlılık ve verimliliğin arttırılması, büyümenin hızlandırılması ve sürekli hale getirilmesi sağlanacak.

Şirket Okulu projesi Nisan 2011’den bu yana Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) üyesi on kurumun katılımı ile “Küresel Rekabet için Kurumsal Dönüşüm” adı altında hâlihazırda yürütülüyor. Projeye dâhil olan şirketler 11-12 Nisan 2012 tarihlerinde InoTec ve TAYSAD’ın birlikte düzenlediği Üreten Türkiye için 12K Model Zirvesi’nde yaptıkları çalışmalar hakkında sunumlar yapmış ve TAYSAD üyesi kurumların yoğun ilgisi ile karşılanmışlardı.

InoTec ve Şirket Okuluna katılım hakkında daha fazla bilgi almak ve kayıt yaptırmak için: 0216 445 72 00-02-03 no’lu telefon aranabilir, info@inotec.com.tr’ye e-mail atılabilirya da www.inotec.com.trweb sitesi ziyaret edilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları