26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Innovation Tour Başlıyor
27 Nisan 2007 Cuma 13:41

Innovation Tour Başlıyor

Youth Republic tarafından gerçekleştirilen kariyer etkinliği Innovation Tour, İstanbul, Ankara ve İzmir’de 8 üniversiteyi ziyaret edecek.

Günümüzde kaliteli insan kaynağı ve yaratıcı fikir, şirketler için hayati önem taşıyor. Bu nedenle şirketler, yaratıcı beyinleri keşfetmek ve bünyelerine katmak için alışılmışın dışında yöntemler deniyor. Artık şirketlerin üniversitelere gidip kendisini anlattığı ve mezun adaylarından başvuru beklediği günler geride kaldı. Yeni dönemde gençlere anlatmak değil, gençleri dinlemek gerekiyor.

Bu yıl ilki düzenlenen yeni nesil kariyer günü etkinliğinde, yenilikçiliğe önem veren şirketler, yenilikçi fikirleri olan gençlerle bir araya geliyor. Youth Republic tarafından gerçekleştirilen Innovation Tour, bu yıl İstanbul, Ankara ve İzmir’de 8 üniversiteyi ziyaret edecek. Gelecek yıl tur kapsamına daha fazla üniversitenin katılması hedefleniyor. Bu yılın ana sponsoru Akbank, diğer katılımcı firmalar ise 3M ve Cadbury-Kent.

Öğrenciler, http://www.inno-tr.com adresinden, etkinliğe başvurabiliyor, istedikleri şirket için yenilikçi fikirlerini, bireysel olarak ya da en fazla üç kişilik takımlar halinde sunabiliyorlar.

Innovation Tour’da Bir Gün

Gün, katılımcı firmaların üst düzey yöneticileriyle üniversite öğrencilerinin birlikte katılacağı kahvaltı ile başlıyor ve ardından katılımcı markaların interaktif sunumları ile devam ediyor. Alışıldık kariyer günlerinden farklı olarak Innovation Tour’da, katılan öğrenciler sadece sunumları dinlemiyor, yaratıcı fikirlerini ve görüşlerini de yöneticilere dinletme fırsatına sahip oluyorlar. Her marka için Internet üzerinden toplanan yaratıcı fikirler, etkinlik öncesinde jüri tarafından değerlendiriliyor ve her marka için en iyi üç fikri getiren öğrenci ya da takım, Innovation Tour sırasında sunum yapıyor.

Tüm gün süren etkinlik kapsamında, şirketler ve öğrencilerin sunumları dışında, Melih Arat’ın vereceği “Sıra dışı Yaşam Becerileri” eğitimi ve Prof. Dr. Ruhi Kaykayoğlu’nun vereceği “Triz” eğitimleri de yer alıyor. Etkinlik, proje sunmayan öğrencilere de açık.

Innovation Tour Gençlere Ne Kazandırıyor ?

Innovation Tour’a katılan öğrenciler Türkiye’nin yenilikçi şirketlerinde iş ve staj imkanları elde ediyorlar. Innovation Tour “Yaratıcı Fikir Yarışması”nda başarı gösteren öğrencilere ana sponsor Akbank’ın bir de sürprizi var. Yarışmayı kazanan kişi/takım Akbank Yöneticileri ile karşılıklı bir öğle yemeği yeme fırsatı elde ediyor.
Ayrıca finalistlerine eğitim paketi hediye edecek olan Akbank, kişilik envanteri testleri yapıp, uzmanlar aracılığı ile kariyer danışmanlığı da verecek.
Katılımcı marka 3M ise başarı gösteren öğrencilere 3M’de dolu dolu bir gün yaşatıyor ve öğrencilere özel “3M Innovation Workshop” (Yenilikçilik konusunda atölye çalışması) düzenliyor.

Ayrıca Innovation Tour’a katılıp salondaki yerini alan öğrenciler, staj ve iş başvurularında öncelikli olarak değerlendiriliyorlar.

Innovation Tour ne zaman, nerede?

Üniversite Tarih Kampüs Salon
İTÜ 09.05.2007 Maçka D-401 Mustafa Gediktaş Amfisi
Bilkent 11.05.2007 Ana Kampüs Güzel Sanatlar Fakültesi FFB 22
İstanbul 14.05.2007 Avcılar Lojistik Binası Anfi 4
Koç 16.05.2007 Ana Kampüs Öğrenci Merkezi B-329
ODTÜ 18.05.2007 Ana Kampüs Mühensilik Merkez Binası MM 125
Sabancı 21.05.2007 Ana Kampüs Sinema Salonu
Boğaziçi 22.05.2007 Uçaksavar Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu
Marmara 24.05.2007 Göztepe İbrahim Üzümcü Salonu

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları