16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnnova Para Makinesi İle CeBITte
02 Mart 2011 Çarşamba 15:55

İnnova Para Makinesi İle CeBITte

İnnova, CeBIT Fuarı'nda ATM'ye benzer özelliklere sahip tamamen Türk teknolojisi ile geliştirilen Ödeme ve Tahsilat Kioskları'nı sergiliyor.

İnova Ödeme ve Tahsilat Kioskları, aynen bir vezneden yapılabildiği gibi kredi kartı, banknot ve bozuk para ile her türlü ödeme işlemi 7/24 gerçekleştirilebiliyor.
CeBIT fuarında Türk Telekom Grup şirketleri ile birlikte 12"nci salonda yer alan İnnova, Ödeme, Tahsilat ve Kiosk uygulamalarında on yıllık tecrübesini ortaya koyduğu, sokakta self servis vezne işlevi gören Ödeme ve Tahsilat Kiosk"larını tanıtıyor.
Bankaların yanı sıra hizmet sektörü, perakende sektörü ve devlet kurumları için her türlü ödeme işleminin nakit ya da kredi kartı kullanarak self servis olarak gerçekleştirilebilmesini sağlayan İnnova Ödeme ve Tahsilat Kiosku sayesinde kullanıcılar, fatura ödeyebiliyor, kontör yükleyebiliyor, vergi ödemesi ve döviz alım satımı gibi çeşitli işlemleri de yapabiliyor.

Para Üstü İade
İnnova Nakit Kiosk"un üzerinde ödeme işlemlerinin daha hızlı şekilde tamamlanması için barkod okuyucu yer alıyor. Faturanın üzerindeki barkodu tarayarak, güncel borç bilgilerine ulaşan kiosk, bu borcun tahsilatını nakit ya da kredi kartı ile gerçekleştirebiliyor. Nakit ödemelerde hem kağıt hem de bozuk para kabul eden kiosk, aynı şekilde para üstünü de iade edebiliyor. İstendiği takdirde aynı anda birden fazla para birimine destek verebilen İnnova Nakit Kiosk"un üzerinde ayrıca, güvenlik için kullanılan kamera sistemi, çağrı merkezi bağlantısı için telefon cihazı ve kredi kartı ödemelerinde güvenli şifre girişi için pinpad olarak adlandırılan özel bir metal klavye sistemi yer alıyor.

Ekstra Kasaya İhtiyaç Yok
Bu kioskun en önemli özelliği olan Cash Recycling teknolojisinde, ATM"lerin tersine, bir kullanıcının ödeme yaparken kullandığı nakit ve bozuk paralar, diğer bir müşteriye bozuk para olarak geri ödeme sırasında kullanılabiliyor. Tek bir kasadan gerçekleşen para kabul ve para üstü ödeme sistemi sayesinde kioskun periyodik bakım süresi artarken, cihazın sürekli işler halde kalması sağlanıyor. Kullanıcıdan gelen paranın sahte olması ihtimaline karşı para kabul ünitesinde özel bir güvenlik sistemi kullanılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları