05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngilterede Ücretsiz Dil Kursu
03 Eylül 2008 Çarşamba 16:30

İngiltere'de Ücretsiz Dil Kursu

British Council ve English UK, İngilizce dilini İngiltere'de ücretsiz öğrenme ve geliştirme şansını sunan Let your English grow yarışmasını başlatıyor.

British Council ve English UK, İngilizce dilini İngiltere"de ücretsiz öğrenme ve geliştirme şansını sunan Let your English grow yarışmasını başlatıyor. İlki 2007"de yapılan yarışmanın bu seneki başvuruları 1 Eylül - 30 Eylül 2008 arasında www.britishcouncil.org.tr ya da www.educationuk.org/turkey web sitelerinden yapılabilir.

Yarışma, İngilizce diline ilgi duyan, bu dili öğrenmek, bilgisini geliştirmek ve çalıştığı alandaki İş İngilizcesi"ni üst düzeylere taşımak isteyen herkese açık. 1 Eylül 2008"de başlayacak olan yarışma başvurusunda yapılması gereken www.britishcouncil.org.tr ya da www.educationuk.org/turkey web sitelerini ziyaret edip, dil bilgi seviyesine en uygun programı sunan okulu seçip, yarışma için sorulan basit bir soruyu cevaplamak.

Let your English grow yarışması dahilindeki tüm dil kursları British Council ve English UK tarafından onaylanmış olup, İngiltere"de dil öğrenmek için en iyi şartların sunulduğu kurumlar.

2007 yılında toplam 14 bin 400 öğrencinin başvurduğu yarışmada 241 öğrenci seçtiği dil kursuna ücretsiz katılma hakkını kazanarak İngiltere"ye gitti. Aynı yıl Türkiye"den 5 bin 100 katılımcı yarışmaya ilgi gösterirken, başvuru yapanlardan 51 talihli seçtikleri okulda ücretsiz eğitim alma imkanını yakaladı.

İngiltere, yılda 600 bin dil öğrencisinin tercih ettiği bir ülke olarak dil eğitiminde lider konumdadır. Ülkenin barındırdığı çeşitli İngilizce aksanlar, İngiltere"nin zengin kültür çeşitliliğinin bir göstergesidir. Bu zenginlik içinde dil öğrencileri İngilizce"yi her gün alışverişte, gazete okurken, televizyonda haber izlerken, sokakta yürürken kullanarak öğrenecek ve geliştirecek.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları