17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngilizceyi ABD’de Öğrenme Fırsatı
23 Temmuz 2012 Pazartesi 17:10

İngilizceyi ABD’de Öğrenme Fırsatı

Mercer Üniversitesi ile yapılan anlaşma sayesinde Işık Üniversitesi öğrencileri İngilizce’yi yaşayarak öğrenme fırsatı yakalıyor.

Üniversitesi ile değişim programı anlaşmasına imza attı. Anlaşma kapsamınca iki üniversite öğrencileri İngilizce öğrenimlerine iki üniversiteden birinde devam edebilecek. Işık Üniversitesi, bu program sayesinde öğrencilerinin dili hızlı öğrenerek  kısa zamanda dilde akıcılık kazanmalarını hedefliyor.
Mercer Üniversitesi’ndeki yedi haftalık İngilizce modülü sadece İngilizce öğretim programını kapsamıyor. 1833 yılında kurulan ve köklü bir eğitim kurumu olan Mercer Üniversitesi’nde 8 bin 200’ün üzerinde öğrenci, farklı alanlarda eğitim görüyor.

Öğrenciler diledikleri üniversiteden çıkış sınavı alabiliyor
Işık Üniversitesi öğrencilerine sunulan İngilizce modülü ortalama 15 kişilik sınıflarda, iki aylık bir programdan oluşuyor. Bu dil programı, sonbahar, ilkbahar veya yaz mevsimlerinde, 7 haftalık bir programdan oluşuyor. Söz konusu program Işık Üniversitesindeki Yoğun İngilizce programının aynısı ve öğrenciler dilerlerse çıkış sınavlarını Mercer Üniversitesi’nde alabiliyor.
Programa katılmak isteyen Işık Üniversitesi öğrencileri için farklı konaklama imkânları bulunuyor. Aile yanında konaklama, yurtta konaklama, apartman kiralama ve otelde kalma gibi olanaklar farklı ücretlendirmelerle tercih edilebiliyor. Program süresince tüm öğrenciler, yerleşkede yer alan sağlık kliniğinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Outdoor aktivitelerle de İngilizce öğreniliyor
Mercer Üniversitesi’nin geniş bir arşive sahip olan kütüphanesinin yanı sıra, yüzme, tenis, futbol, basketbol, aletli jimnastik, yoga, bilardo, langırt gibi etkinlikler yerleşke içinde yararlanılabilen sosyal aktiviteler arasında bulunuyor. Ayrıca öğrencilerin hoşça vakit geçirebileceği geziler, dans etkinlikleri, outdoor aktiviteleri de öğrenilen dilin kullanılmasını sağlayan araçlar olarak dikkat çekiyor.

Yedi haftalık İngilizce modülüne dahil olan altı kur başarıyla tamamlandığında programa katılan öğrenciler diploma almaya hak kazanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları