18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngilizce Konuşmayı Riske Atmayın
03 Şubat 2008 Pazar 11:24

İngilizce Konuşmayı Riske Atmayın

Özel Gayrettepe Dil Kursları (GTI), İşadamlarına Konuşan İngilizce eğitimini sunuyor. GTI, haftada 6 saat konuşma ağırlıklı ders müfredatıyla, 6 ayda İngilizce konuşmayı sağlıyor.

Özel Gayrettepe İngilizce Kursları (GTI) gramer ağırlıklı eğitim yerine konuşma ağırlıklı ders müfredatlarıyla 6 ayda İngilizce konuşmayı sağlayan Konuşan İngilizce Eğitimi veriyor. GTI, pratik eğitim ile birlikte, İş İngilizcesi, İş Mektupları, Yurtdışı Telefon Görüşmeleri, Toplantı ve Rapor Teknikleri gibi derslerle kursiyerlerin İngilizce konuşmasını kolaylaştırıyor. GTI Müdürü Yücel Kıraçbedel bilimsel olarak İngilizce konuşma sürecini yeni doğan bir bebeğin konuşma süreci gibi olduğunu belirterek; “Gramer ağırlıklı sistem nedeniyle kişiler; yabancı dili konuşamayacakları kaygısına kapılıyorlar. İşte tam bu noktada GTI olarak biz; konuşma ağırlıklı bir program uyguluyoruz. Öncelikle, kişinin konuşabileceği konusundaki özgüvenini yeniden sağlıyoruz. Aslında, dil öğrenmek bir hobidir. Dersleri artı bir iş olarak algılamayıp burada iş stresini atmalarını sağlıyoruz ve mutlaka derslerin takip edilmesi gerektiğini anlatıyoruz. Zaten son yıllarda öğrenciler de, kursları kıyaslayarak, konuşma ağırlıklı olanlarını tercih etmeye başladı” dedi.

ŞİRKETLERDEN GTI’A YOĞUN İLGİ

GTI merkezi Gayrettepe’de olması nedeniyle şirketlerden oldukça talep alıyor ve kurs katılımcılarını, ağırlıklı olarak çalışan yetişkinler oluşturuyor. Özellikle son yıllarda başta ilaç, bankacılık, reklâm, yazılım gibi sektörlerde yabancı sermayenin yoğunluk kazanması nedeniyle yabancı dil öğrenimine yönelik olan talebin arttığını ifade eden Kıraçbedel, “Globalleşen ve bir köy haline gelen dünyamızda, artık İngilizce yabancı dil olmaktan çıktı. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, İngilizce yabancı dilden bile sayılmayacak. İngilizce dışındaki diğer lisanlar, yabancı dil olarak kabul edilecek.” diye konuştu.

Son yıllarda bireylerin yanı sıra, şirketlerin de kurum içinde yabancı dil eğitimi vermeye başladığını söyleyen Kıraçbedel; “Aslında bir dil eğitimi, çalışan personele yapılabilecek çok güzel bir jesttir. Çalışanlar iş çıkışı yolda vakit kaybederek kursa gitmek yerine, kurumlarında ders alabiliyorlar. Burada hem katılım daha yüksek oluyor, hem de ders aldıran firma daha uygun fiyat seçenekleriyle karşılaşıyor. İş sektöründe deneyimli eğitmen kadromuzla çok sayıda firmada ders verdik. Kulaktan kulağa yayılan ünümüz ile kurumsal müşterilerden olan talebimiz hızla artıyor.” dedi

YURTDIŞINA ÇIKMADAN ALTYAPI HAZIRLANMALI

Yurtdışında dil eğitimine de değinen Kıraçbedel, yurtdışına çıkmadan önce genel bir altyapının olması gerektiğini anlattı. Yurtdışında uzun süre kalmak yerine birkaç ay kalacak olanların gitmeden önce mutlaka bir altyapıya sahip olmasının zaman değerlendirmesi açısından önemli olduğunu belirten Kıraçbedel, “Bir kişi; 1500 veya 2000 kelime ile yabancı bir dili günlük olarak konuşabilir. Bir İngiliz günlük konuşmayı maksimum 2500 kelime ile konuşuyor” diye konuştu. Mevcut gramer altyapısının yanında kelime bilgisinin de önemli olduğunu dile getiren Kıraçbedel, “Bir de yurtdışında alınan 6 veya 8 aylık programlarda, kişi mutlaka yabancı arkadaşlarıyla bir arada olmalıdır. Eğer, ana lisanından arkadaşlar edinirse, kendi dilini konuşmayı tercih ediyor” şeklinde konuştu. Kıraçbedel konuşmasına şöyle devam etti:

“GTI olarak eğitim sistemimize ve eğitmen kadromuza büyük güvenimiz var. Hedefimiz, öğrencinin biran önce İngilizceyi öğrenmesi ve konuşmasıdır Dil eğitimine ticari olarak bakmıyoruz. Aslında gramer üzerine verilen eğitim, kurs süresini uzattığı için, ağırlıklı olarak kurslar tarafından tercih edilebiliyor. GTI olarak biz; konuşma ağırlıklı butik bir kurs olmayı tercih ettik”

TÜRKLER TELAFFUZDA ÇOK BAŞARILI

Türk insanın İngilizce telaffuzunun çok iyi olduğuna işaret eden Kıraçbedel, buna rağmen İngilizce konuşanların yeteri sayıda olmadığını düşünüyor. Konuşma ağırlıklı eğitim programıyla kişilerin kısa sürede konuşabileceğini, söyleyen Kıraçbedel, “Uygulanan programın devamında çok fazla anlaşılmasa bile, İngilizce yayın yapan televizyon programları ve gazetelerle dil günlük hayata sokulmalı” diyor.

Dil eğitimine yönelik danışmanlık için GTI'ın 0 (212) 273 20 36 nolu numaradan bilgi edinebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları