22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Informatica 9 Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi’nde
19 Ekim 2011 Çarşamba 15:35

Informatica 9 Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi’nde

Veri sağlanımı ve kulanımındaki son teknoloji Informatica 9, KOMTAŞ Bilgi Yönetimi tarafından düzenlenen Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi’nde tanıtıldı.

13 Ekim 2011 tarihinde İstanbul’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen Zirve’de, Dünya’nın önde gelen veri teknoloji şirketi Informatica’nın son  çözümü Informatica 9 tanıtıldı. Informatica 9 ile şirket ve bankalar, artık resmi verilerinin yanı sıra sosyal medya yazışmaları üzerinden de yeni bilgi ve veriyi datalarına kaydedebilecek, mobil olarak bu bilgiye bulut üzerinden ulaşabilecekler

Kurumsal Veri Yönetimi Zirvesi’nde katılımcılar, kamu ve özel sektör içindeki yeni rollerini ve olası işbirliklerini keşfetme şansını yakalarken, Dünya'da ve Türkiye'de güncel veri ve istihbarat analizi sorunlarını tartıştılar. KOMTAŞ Bilgi Yönetimi Genel Müdürü Yüksel Çomak, günümüz dünyasında, bilginin yeni endüstri toplumunun ana kaynağı olacağını, bu anlamda verinin tüm şirketler için en kritik kaynak olduğunun altını çizdi.

Informatica Başkan Yardımcısı ve Veri Entegrasyonu Birimi Genel Müdürü Girish Pancha, Informatica olarak diğer teknoloji firmalarından farklı olarak veri konusunda uzmanlaştıklarını belirtirken, geleceğin Dünyası’nda özellikle bilgiye ve müşteriye odaklanmak için verinin en önemli kaynak olacağının altını çizdi. Rekabetin, bilgi ve hızla güçleneceğini belirten Pancha, şirketlerin, müşteri datalarından, finans bilgilerine kadar veriye hızlı ulaşma ve kullanımı ile ön plana çıkabileceklerini söyledi.

Informatica olarak müşterilerine özellikle veriye hızlı ulaşma konusunda önemli teknolojiler sunduklarını anlatan Pancha, “Gelecekte kritik olacak teknoloji en doğru veriye, hızlı ulaşma olacak. Bu kapsamda artık veriler yalnızca şirketlerin ya da bankaların kendi müşterilerinden aldıkları veri olmayacak. Veri yani yeni müşteri profili ve güç sosyal medyadan toplanmalı. Sosyal medyadan veriyi toplayacak, bulutta arşivleyecek ve mobil olarak hızlı olarak ulaşacaksınız. Ancak bu hızda veri ve bilgi elde edilerek rekabet yakalanabilir” dedi. Pancha, rekabet avantajını sürdürmek için organizasyonların iş birimlerinin anlamlı ve güvenilir veriye zamanında ulaşımı ve sunumunu amaçlayan ortak veri birleştirme platformu Informatica 9’u veriye hızlı ulaşmak için yarattıklarını belirtti.  Informatica 9 ile şirket ve bankalar, artık resmi verilerinin yanı sıra sosyal medya yazışmaları üzerinden de yeni bilgi ve veriyi datalarına kaydedebilecek, mobil olarak bu bilgiye bulut üzerinden ulaşabilecekler. Pancha, ayrıca, Karmaşık Olay Ağı Çözümlemesi, Uygulama Bilgisi Yaşamsal Döngü Yönetimi, Bulut Entegrasyonu konusundaki son çözümleri dinleyiciler ile paylaştı.

1993 yılında kurulan ve spesifik olarak veri konusunda uzmanlaşan Informatica, 2010 yıl sonu itibarıyla, 27 ülkede 2 bin 340 çalışanı, 87 ülkede partner firmaları ile 4 bin 440 müşterisi ile yıllık 650 milyon dolarlık ciroya sahip, ABD’nin önde gelen teknoloji şirketleri arasında yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları