26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Index, TTNET Çözüm Ortağı
30 Haziran 2008 Pazartesi 16:50

Index, TTNET Çözüm Ortağı

Index Bilgisayar, TTNET Çözüm Ortakları arasına katıldı.

Index Bilgisayar, Türkiye"nin lider Internet servis sağlayıcısı TTNET"in çözüm ortağı (dağıtıcısı) oldu. Index Grup"un geleceğe dönük stratejik bir hamle olarak gördüğü bu anlaşma, Index Bilgisayar ve grubun diğer şirketlerinin bayileri için önemli bir hizmet aracı olacak. Index Bilgisayar, hızlı ve kesintisiz internet erişimi olarak TTNET ADSL hizmetlerinin pazarlanması, satışı, abonelik uzatma, üst paketlere geçiş gibi ürün ve hizmetleri, tüm Türkiye"ye yayılmış geniş bayi kanalı üzerinden gerçekleştirecek.

Index Grup CEO"su Erol Bilecik, TTNET çözüm ortaklığına ilişkin ürün ve hizmetlerin satış ve pazarlamasını Index Grup açısından geleceğe dönük önemli bir adım olarak gördüklerini söylüyor ve ekliyor: "Türk Telekom ve TTNET"in bilişim sektöründeki liderliği tartışılmaz. Index de kendi kulvarında liderlik ipini yıllardır göğüslüyor. Bilişim sektörünün bu iki lider firmasının yaptığı anlaşmayı, stratejik açıdan bilişim sektörü için çok önemli bir gelişme olarak görüyoruz."

Bilecik, Index Grup bayilerinin Internet, VoIP, görüntülü telefon, IPTV gibi gelişen iletişim kanallarında da yer alması sağlanarak farklı kazanç kapıları yaratılabileceğini, TTNET çözüm ortaklığının bu hedefi destekleyen bir girişim olduğunu belirtiyor. Bilecik, bu anlaşmayla, iş ortaklarının son kullanıcıya sınırsız hizmet verebileceklerini de ifade ediyor: "Özellikle evlerde ve işyerlerinde kişisel bilgisayarlar ve ADSL, birbirini tamamlayan ürünler. Pazar payını hızla artıran dizüstü bilgisayarları da evinizde veya işyerinizde internet ortamında kullanmak için modemsiz düşünmek mümkün değil. GSM, bilişim ürünleri ve katma değerli Internet sağlayıcılığının birbirini tamamlaması ön planda. Bugün, son kullanıcıya bunların hepsini bir arada sunmak gerekiyor. Bu noktada, Index"in bilişim sektöründeki marka gücü, ürün portföyü, finansal varlığı, kurumsal yapısı ve one-stop shopping felsefesinin yanı sıra sunacağı telekom hizmetleri, bilişim teknolojileri kanalına yepyeni bir boyut katacak."

TTNET ADSL nedir?
Hızlı ve kesintisiz internet erişimi TTNET ADSL sayesinde, evden ya da işyerinden, telefon meşgul olmadan, hızlı ve güvenli Internet erişimi sağlanabiliyor.

ADSL başvuru süreci nasıl işliyor?
Evinde ya da işyerinde ADSL hattı olmayan tüketiciler, en yakındaki ADSL başvuru noktalarına telefon numarası ve kimlik fotokopisi ile başvuru yapabiliyorlar. İlgili bayi, ilgili evrakları tüketiciye imzalatıp, ücretsiz bir modem veriyor ve ilgili evrağı tüketicinin telefon hattının bağlı bulunduğu Telekom müdürlüğüne iletiyor. Böylece, ADSL başvuru süreci tamamlanmış oluyor.

Çözüm ortaklığının temel hedefi ne olacak?
Index, bu çözüm ortaklığı kapsamında, güçlü kanal yapısı içinde var olan TTNET ADSL bayilerinin girişlerini kusursuz servis anlayışıyla tamamlamayı ve yeni TTNET ADSL bayileri oluşturmayı hedefliyor. Şirket, Çözüm Ortağı olarak yapacağı çeşitli pazarlama ve satış aktiviteleriyle, ADSL bayilerinin kendi son kullanıcılarına yeni fırsatlar sunmak suretiyle, TTNET"in ADSL abone sayısını artırması, Türkiye"de hızlı ve kesintisiz Internet erişiminin Avrupa ortalamaları düzeyine gelmesi vizyonunu benimsiyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları