22 Ocak 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İLKYARa Okyanustan Yardım
28 Aralık 2007 Cuma 15:28

İLKYAR'a Okyanustan Yardım

Erden Eruç, zorlu yolculuğunda ek sponsorların desteğini bekliyor. Eruç'un hedefi ise İLKYAR'a destek olmak.

Kas Gücüyle Devrialem projesi kapsamında 2006 baharında Atlas Okyanusu'nu kürekle geçen ilk Türk ünvanını kazanan ve Temmuz ayında kürekle Pasifik geçişi için Kaliforniya'daki Bodega Bay'den denize açılan Erden Eruç, geçişini sürdürüyor. Beş aydır Pasifik Okyanusu'nda kürek çeken Eruç, bu zorlu yolculuğunda maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyecek ek sponsorların desteğini bekliyor. Eruç, projesine ek sponsorlar bulabilirse, Türkiye'den gelen bağışlar oranında İlkokullara Yardım Vakfı'nı (İLKYAR) destekleyecek.

Kas Gücüyle Devrialem projesiyle birçok ilke imza atan Erden Eruç, sponsor olmak için kaynak çıkarabilecek Türk firmalarının projesine yeterince ilgi göstermediğinden yakınıyor. Eruç, Türk sporcularının dünyada öncü olabilmesi için ekip çalışması ve sponsorluğun şart olduğunu ve bugüne kadar yapılan bağışların çoğunluğunun yabancılardan geldiğini belirtiyor.

"Gönlümdeki hedef, ben Mart ayında Avustralya'da karaya çıkana kadar, İLKYAR için 50 bin dolar bağış toplanması" diyen Eruç, "Türkiye'de beni izleyen 70 milyon arasından, ben 100 dolar bulurum diyecek 500 yeni dost arıyorum" sözleriyle de koyulan hedefe ulaşmanın ne kadar kolay olduğunu gösteriyor.

Erden Eruç ve kurucusu olduğu Around-n-Over Vakfı, köy okullarında okuyan çocuklarda okuma heyecanı ve eğitimini ileri düzeylerde sürdürme motivasyonu kazandırmak ve çeşitli sosyal-kültürel faaliyetler düzenlemek gibi hedefleri olan İLKYAR'ı desteklemek için çabalıyor. Eruç, İLKYAR Vakfı'na yardım konusunun altından tek başına kalkamayacağını; bunun ancak el birliğiyle mümkün olabileceğini belirtiyor.

Sadece gönüllülerle çalışan İLKYAR, çok sayıda kız çocuğunun okula gitmesini sağlamanın yanında daha nitelikli ve sürdürülebilir bir eğitimi de köy okullarına taşımak için gayret sarf ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları