10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk Self Servis Veri Merkezi Çözümü
25 Ocak 2011 Salı 16:14

İlk Self Servis Veri Merkezi Çözümü

HP ve Microsoft, 250 milyon dolarlık yatırım yapılan işbirliği ile geliştirilen dünyanın ilk self servis karar destek akıllı cihazını duyurdu.

Türk Telekom'a Mobiliz Çözümü
Vestel'den IBigBoy Hoparlör
Vestel'e 13 Yeni Ödül
Epson Stylus Office BX625FWD

HP ve Microsoft, HP"nin birleşik altyapılara dayalı veri merkezlerinin hızını artıran ve maliyetlerini düşüren dünyanın ilk self servis karar destek akıllı cihazını duyurdu. 250 milyon dolarlık 3 yıl süreli işbirliği çerçevesinde geliştirilen self servis karar destek akıllı cihazı, uygulamalar, altyapı ve yazılım araçlarını tek potada birleştirerek veri merkezlerinde verimliliği artırıyor, kurulum ve optimizasyon ihtiyacını ortadan kaldırarak BT maliyetlerini düşürüyor. HP ve Microsoft müşterilerine en iyi hizmeti vermek amacıyla 20 yıldan uzun bir süredir toplam 23 bin profesyonelle dünya çapında işbirliği yapıyor.

HP-Microsoft işbirliği kapsamında HP-Microsoft Karar Destek akıllı cihazı pazara sunuldu. HP E5000 Microsoft Exchange Server için Mesajlaşma akıllı cihazı ise 45 gün içinde müşterilerin hizmetinde olacak. Teknoloji devi HP, 55 milyar dolarlık iş zekası, veri ambarı ve OLTP pazarının yarısının uygulamalardan oluşacağını öngörerek global yazılım lideri Microsoft"la çalışmalarını hızlandırdı.

Bu yıl sunulacak diğer 2 uygulamaya ek olarak sağlanan HP Kurumsal Veri Ambarı akıllı cihazı ise geleneksel SQL sunuculara göre sorgulama hızını 200 kat artırıyor ve 10 kat daha fazla ölçeklenebilirlik sağlıyor. Geçen yıl satışları yüzde 60 artan ve HP"nin toplamda yüzde 50"lik pazar payına sahip olduğu Kurumsal Veri Ambarı çözümleri önümüzdeki 10 yılda işletmelerin veri yükünün tam 44 kat artacağı düşünüldüğünde çok önemli bir BT segmentini oluşturuyor.

HP ve Microsoft"un çözümleri geleceğin yazılım otomasyonunu tamamlamış 7/24 Yaşayan Kurumların değişen ihtiyaçlara anında cevap verebilecekleri otomatik ve esnek bir BT sistemi sunuyor. HP bu bağlamda Microsoft"un Windows Server, SQL Server, SharePoint Server, PowerPivot for SharePoint ürünleri ve veri merkezi konsolidasyonu için Bulut Bilişim kapsamında da SQL Azure desteği veriyor.

HP Stratejik İş Ortakları Yöneticisi Zeynep Baler konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: "Birleşik Altyapılarımızın gücüyle Microsoft"la birlikte müşterilerimizin istedikleri bilgiye anında ulaşmasını sağlıyor, risk ve maliyetlerini azaltıyoruz. Böylece müşterilerimizin yeni kararları uygulamasını büyük ölçüde hızlandırarak onlara adaptasyon kabiliyeti ve rekabet gücü kazandırıyoruz."

Microsoft Türkiye Uygulama Platformu Ürün Yöneticisi Gökben Utkun ise "Microsoft ve HP, BT profesyonellerine en büyük korkularından, yani zaman darlığı ve karmaşık sistemlerden kurtulma olanağı sağlıyor. Bu uygulamalarla müşterilerimize kritik iş bilgilerine istedikleri anda ulaşma imkanı sunuyoruz" dedi.

HP ve Microsoft, bütün bu avantajlara ek olarak Özel Bulut Bilişim çözümlerini destekleyen HP Veritabanı Konsolidasyon akıllı cihazını da sunacak. Bu çözüm yüzlerce farklı veritabanını kullanışlı, esnek ve modüler bir altyapıda birleştirecek. Müşteriler bu özel bulut veritabanından yararlanarak BT kaynaklarını ek maliyet getirmeden ihtiyaçlarına göre ölçekleyebilecek. SQL Server 2008 R2 ve Microsoft Hyper-V Cloud desteği ile bu "Özel Bulut" çözümü işletmelerin kendi veri merkezlerine ait maliyetleri önemli ölçüde azaltacak.

HP ve Microsoft müşterilerinin söz konusu yeni çözümleri kullanmasını kolaylaştırmak için hesaplı kurulum seçeneklerinin yanı sıra veri yönetimi, iş zekası, veri ambarı ve masajlaşmaya yönelik ekonomik danışmanlık hizmetleri de sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları