18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk 500ün 16sı GOSBden
27 Temmuz 2008 Pazar 13:27

İlk 500'ün 16'sı GOSB'den

GOSB'de üretim yapan 16 firma, İSO tarafından açıklanan Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yer aldı.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi"nde (GOSB) üretim yapan 16 firma İSO tarafından açıklanan Türkiye"nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer aldı. Söz konusu 16 firmanın 5"i ise ilk 100'e girdi.

Kredi kullanılmadan tamamen yatırımcıların finansmanıyla ve ayrıca en kısa sürede gerçekleştirilmesiyle dünyada tek örnek olan ve Türkiye"nin en zengin illerinden İstanbul ve Kocaeli sınırında bulunan Gebze Organize Sanayi Bölgesi(GOSB), Türkiye"nin en büyük organize sanayi bölgesi özelliğini de elinde bulunduruyor. GOSB"da üretim yapan toplam 146 kuruluşun 33"ünü yabancı sermayeli şirketler oluşturuyor.

İSO tarafından açıklanan en büyük 500 firma listesinde yer alan GOSB firmaları şöyle sıralandı:

"Aygaz, Habaş, Siemens, Yücel Boru, Arçelik-LG Klima, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Autoliv Cankor, Bilim İlaç, Betek Boya, Sarıtaş Çelik, Alarko Carrier, Keskinkılıç Gıda, İdeal Gıda, Teklas Kauçuk, Zf Sachs Süspansiyon Sistemleri, Basf Yapı Kimyasalları."

Vergi rekortmeni GOSB firmalarının ise; "Autoliv Cankor, Arçelik LG Klima, Hektaş, Erdemir, Teklas Kauçuk, Aromsa Besin, Dostel Makine, Uginox, Sandoz Grup, Arfesan Arkan Fren Elemanları, Belgin Madeni Yağlar, Rözmaş Makine, Foseco Döküm, Legrand Elektrik San. A.Ş." olduğu kaydedildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan GOSB Bölge Müdürü Güher Türker, Gebze Organize Sanayi Bölgesi"nden 500 Büyük firma arasına giren GOSB katılımcı sayısının her yıl artış gösterdiğini belirterek; "Bu yıl 16 firmamızın yer alması bize büyük gurur vermiştir. Halen GOSB"ta inşaat ve etüd aşamasında yer alan firmalarımızın hızla faaliyete geçmesiyle birlikte, gelecek yıllarda Türkiye"nin en büyükleri arasında daha çok sayıda GOSB katılımcısının yer alacağına inanıyoruz" dedi.

Türker, ayrıca GOSB firmalarının sahip oldukları Çevre ödüllerine de dikkati çekerek en son, Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Büyük Ödülü"nü, GOSB"dan Autoliv Cankor Otomotiv Emniyet Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş."nin kazandığını hatırlattı.

(ANKA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları