17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İletişim Eğitiminde Değişim TÜRVAKta
18 Temmuz 2007 Çarşamba 14:18

İletişim Eğitiminde Değişim TÜRVAK'ta

Türker İnanoğlu dokuz yıl önce sinema ve televizyon alanında eğitim vermek üzere kurulan TÜRVAK, kısa zamanda sinema ve TV eğitiminde önemli bir merkez oldu.

TV ekranlarımızdan kaç tane TV kanalı yayınını alabiliyoruz?
Dijital platformlar,uydu antenlerinden hem yerli hem yabancı kaç tane TV kanalı izleyebiliyoruz?
Ülkemizde kaç tane ulusal, kaç tane bölgesel, kaç tane yerel, kaç tane tematik TV kanalı yayın yapıyor?
Bu ve benzeri sorulara kaç kişi doğru yanıt verebilir...
Çok az kişi...
Çünkü iletişim dünyasının hızına yetişmek çok zor.
Yeni kurulan sayısız TV kanalları, sinema filmleri, teknolojik gelişmelerin ışığında değişen yayıncılık anlayışı, Internet,cep telefonu,bilgisayar ortamları iletişim dünyasında hızla yerini alıyor. Bu değişim ve gelişimleri yakından takip ederek uygulayan TÜRVAK Sinema ve TV Uygulamalı Özel Eğitim Merkezi gençlere soruyor: Kim sinema ve TV'ci olup dünyayı değiştirmek ister ?

Genç Beyinler Yeni Fikirler TÜRVAK'ta

Ülkemizde
1930 lu yıllarda doğanlar iletişim araçlarından çok azını biliyor ve kullanıyorlardı.
1960 lı yıllarda doğanlar onlardan daha şanslıydılar iletişim araçları çoğalmaya başlamıştı
1990 lı yıllarda iletişim araçları sayısı hızla artmaya başladı
Yıl 2007... bugün doğan her çocuk,yetişkin birey iletişim teknolojisinin içinde buluyor kendisini...
İşte bu topluma bilgi akışını sağlayacak yeni fikirler sunacak genç beyinlere, söyleyecek sözü olanlara açıyor kapısını TÜRVAK Sinema TV Uygulamalı Özel Eğitim Merkezi.

ZİNCİRİN HALKASI OLMAK.. ÖĞRENDİKLERİNİ ÖĞRETEBİLMEK.....TÜRVAK’TA

Sinema ve TV’ci olmak ömür boyu öğrenmeyi gerektiriyor. Öğrendiklerini programlara,filmlere aktarabilmeyi gerektiriyor...
Bir de öğrendiklerini öğretebilmek var....Deneyimlerini aktarabilmek....
İşte TÜRVAK Sinema ve TV Uygulamalı Özel Eğitim Merkezi'nde öğrendiklerini öğrencilerine aktaran,zincire sağlam halkalar yetiştirmeyi amaçlayan mesleklerinde başarılı eğitimciler görev alıyor.

GEÇMİŞLE GELECEK ARASINDA KÖPRÜ OLABİLMEK.TÜRVAK’TA

Dün, bugün ve yarın.... bu üçlü her başarılı işin içinde yeralır...
Sinema ve TV’ci dünü iyi bilir,bugünü yaşar, yarını düşünür ve tasarlar...
TÜRVAK Sinema ve TV Uygulamalı Özel Eğitim Merkezi, kurucusu Türker İnanoğlu’nun meslek hayatı,içinde bulunduğu binası ve öğrencilerine sunduğu olanakları ile geçmişle gelecek arasında köprü oluyor.
GELECEĞİ HAYAL ETMEK....TÜRVAK’TA
hayal peşinde koşma denir zaman zaman....
TÜRVAK Sinema ve TV Uygulamalı Özel Eğitim Merkezi ise hayal kurun ve peşinde koşun diyor.
Unutmayın hayallerinin peşinde olanlar unutulmaz hayatlar yaşar.

TÜRVAK Sinema ve TV Uygulamalı Özel Eğitim Merkezi 9. Yılında

Türker İnanoğlu dokuz yıl önce sinema ve televizyon alanında eğitim vermek üzere TÜRVAK’ı kurdu. TÜRVAK kısa zamanda sinema ve TV eğitiminde önemli bir merkez oldu. Üniversite ve lise mezunu gençler TÜRVAK’ta yerlerini aldılar.

En önemli özelliği uygulamalı eğitim ve ulusal TV kanallarında ve büyük yapım şirketlerinde staj yapma olanağı olan TÜRVAK mezunları sektörde çalışma şansına sahip oldular.

Önde gelen TV kanallarının yöneticileri,mesleğin uzman isimleri bilgilerini aktarmak üzere eğitim kadrosunu oluşturdular.

Türkiye’nin özel ilk ve tek sinema ve tiyatro müzesi, 40.000 kitabın yeraldığı kütüphane ve vizyon filmlerinin gösterildiği Boğaziçi sinemaları ile aynı binada yeralan TÜRVAK gelenekselden moderne açılan bir dünya sundu öğrencilerine.

Kömürlü sinema projeksiyon cihazları, ilk sinema biletleri,Muhsin Ertuğrul’dan Altan Erbulak’a özel eşyalar, Ayhan Işık,Vahi Öz, Cahide Sonku......sinemanın starları, ilk TV kameraları, Zafer Celasun,Çetin Çeki....beyazcamın yıldızları,Emel Sayın,Cem Yılmaz, Hülya Avşar...., sinema ve TV’nin görünmeyen kahramanları yapımcıların, yönetmenlerin resimleri, binlerce afiş..... öte yanda günümüz filmleri, gelişmiş ses sistemleri, görüntü kalitesi ve sinemanın efendisi izleyiciler....

TÜRVAK Uygulamalı Sinema ve TV Özel Eğitim Merkezi Ortamı.

Stüdyolarda, kurgu odalarında, dershanelerde yapılan derslerde eğitim kadrosunda tanıdık yüzler var; Halit Kıvanç,Ali Kırca,Korcan Karar,Hamdi Alkan ,Zeki Alasya,Şengül Kılıç,Öztürk Pekin,Ziya Öztan,İzzet Öz,Kayhan Yıldızoğlu, Haluk Özenç,Burçak Evren, Bora Seçkin, Tangül Sınav, Boğaçhan Sözmen....

Tv kanallarının üst düzey yöneticileri Murat Saygı, Saner Ayar, İrfan Şahin, Hüseyin Yarsuvat, Faruk Bayhan, Oğuz Koloğlu,Sezgin Onat, Semih Kaya, Hakan Tümer, Erkal Filiz, Engin Ağın ....... akademik eğitimde uzman isimler, Bülent Erçetin, Ali Budak,Volkan Ekin, Canan Çiftel, Sevtap Abalı, Sevim Arslan...

TV yapım ve yayın dünyasından deneyimli isimler Meliha Varol, Süleyman Erdoğan, Hüseyin Akgül, Yılmaz Ekmekçi, Ayhan Artut, Abdullah Şen.

Seminer programlarımızda sektörde çalışan bilgisini öğrencilerle paylaşan eğitmenler.

TÜRVAK’ta Eğitim

TÜRVAK'ta Eğitim programı tam bir yıl sürüyor. 14 haftadan oluşan üç dönem var.

TÜRVAK stüdyoları ve dersliklerinin yanısıra Türker İnanoğlu’nun sahibi olduğu URT ve ERLER FİLM stüdyoları ve çekim setlerinde uygulama ve teorik eğitimin birlikte verildiği iki dönemin ardından öğrenciler ülkemizin önde gelen TV kanallarında ve yapım şirketlerinde staj yapıyorlar.

Günümüz TV yayıncılığı ve sinema sektöründe başarılı ve kalıcı olmanın tek nedeni olan yaratıcı ruhun ortaya çıkması ve bununda kaliteli,tarafsız,dürüst yayıncılık anlayışı ile ekrana ve perdeye yansıtılması gerçeği ile yetişen öğrencilerimiz eğitimleri süresince çeşitli programlar hazırlıyor ve kısa filmler çekiyorlar.

Bölümler
1-Yapım-Yönetim : Tv programlarında ve sinema da yapımcı ve yönetmen olarak görev almak isteyenler bu bölümde eğitim alıyorlar.

2-Sunucu-Spikerlik:Bu bölümde uzman eğitmenler ses,nefes eğitimi, diksiyon,haber yazma tekniği,muhabirlik konularında ders veriyorlar.

3-Oyunculuk : Tv dizilerinde,sinema filmlerinde oyuncu olmak isteyenlere oyunculuğun temel eğitimi veriliyor. Ünlü oyuncular,yönetmenler bu bölümün eğitmenleri.

4-Teknik: TV yayıncılığında ve sinemada Kameramanlık,ses ve ışık operatörlüğü, kurgu vb teknik alanda çalışmak isteyenler bu bölümde eğitim alıyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları