24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İKÜ KOBİ ve Verimlilik Kongresi 7 Yaşında
25 Ekim 2011 Salı 17:09

İKÜ KOBİ ve Verimlilik Kongresi 7 Yaşında

2004 yılından bu yana her yıl KOSGEB ve çeşitli sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle düzenlenen, iki günlük KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi’nin 7’ncisi Dedeman İstanbul’da başladı.

İstanbul Kültür Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nün Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere yönelik olarak 2004 yılından bu yana her yıl KOSGEB ve çeşitli sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle düzenlediği, iki günlük KOBİ’ler ve Verimlilik  Kongresi’nin  7’ncisi Dedeman İstanbul’da başladı.

TC Merkez Bankası’nın desteğiyle ve İşletmeler için 2023 Vizyonu temasıyla düzenlenen kongre boyunca, işletmelerin 2023 planları ve hedefleri, inovasyon, yeni pazarlar ve ihracat, verimlilik, kadın girişimcilik gibi konular iki gün boyunca ele alınıyor. Kongrede ayrıca KOBİ’ler için geleceğe yönelik projeler ve beklentiler ile Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılına ait vizyon çalışmaları da yapılıyor.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Van ilinde meydana gelen deprem nedeniyle katılamadığı kongre için gönderdiği mektupta, küresel rekabetin hız kazandığı, ticari sınırların ortadan kalktığı ve düşük maliyetlerin tek başına avantaj sağlayamadığı günümüzde, KOBİ’lerin varlıklarını sürdürebilmeleri ve rekabet güçlerini artırabilmeleri için ürünlerini, hizmetlerini ve iş yapış yöntemlerini sürekli olarak değiştirmeleri, farklılaştırmaları ve yenilemelerinin kaçınılmaz bir gereklilik haline geldiğini ifade etti.
Konferansın açılış töreninde konuşma yapan İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Bahar Akıngüç Günver, “Girişimciliğin özü diyebileceğimiz bu nitelikler içinde önemli bir yer tutan ‘ufkun ötesini görebilme’ yeteneği ve çabası aslında bir ölçüde kongremizin bu yılki temasını da oluşturuyor. 7. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongremizin bu yılki temasına ilham veren, Cumhuriyetimiz’in 100. yılına denk gelen 2023 hedefleri oldu. Bu kongre bizlere ufkun ötesine odaklanmamızı sağlayacak bilgi ve deneyimin karması diyebileceğimiz zengin bir içerik sunuyor” dedi.

Kongrede Geçmişin Deneyimiyle Geleceği Tasarlamak başlıklı açılış konuşmasını yapan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Torunlar Grubu’nun bugün Türkiye’nin önemli birçok şirketi ile başarılı ortaklık yaptığını dile getirerek, “Türkiye’de KOBİ’lerin  öncelikle ortaklık kültürüne ihtiyacı var. Ölçek ekonomisinin konuşulduğu bir dönemde işbirliği yapmak ve şirketlerin sinerjisini birleştirmek rekabette avantaj yaratacaktır” dedi. Şirketlerin yaratıcılığa odaklanarak fark yaratabileceğini vurgulayan Aziz Torun, sektörün gelişimini sağlayacak en önemli noktalardan birinin de kayıtdışılığı engellemek olduğunu söyledi.

Farklı oturumlarla ve akademik bildiri sunumları ile gerçekleştirilen 7. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi’ne reel sektör, finans ve bankacılık gibi birçok sektörün yerli ve yabancı temsilcileri, akademisyenler ve iş dünyasından önemli isimler katılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları