22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İK Yöneticileri Zirveleri Zorluyor
10 Aralık 2010 Cuma 14:56

İK Yöneticileri Zirveleri Zorluyor

Yenibiriş Dünyası Kasım - Aralık sayısında İK yöneticilerinin şirket içindeki geleceğini ele alıyor.

Yenibiriş Dünyası Dergisi, Kasım - Aralık sayısında insan kaynakları (İK) yöneticilerinin stratejik konumuna odaklanıyor. "İK nereye gidiyor?" başlığıyla okurlara sunulan kapak konusunda insan kaynakları departmanının iş liderliğine giden yolda önlerindeki engelleri nasıl aşacağı inceleniyor.

"Yönetim kurullarında insan kaynakları neden temsil edilmiyor" sorusunu daha ileriye götürerek artık insan kaynakları yöneticilerinin neden en tepeye çıkmadığı konusunun sorgulandığı Yenibiriş Dünyası Dergisinde insan kaynakları danışmanları ve insan kaynakları yöneticileri bu konudaki görüşlerini bildiriyor.

Dergide Yenibiris.com"un insan kaynakları profesyonellerini iş liderliğine hazırlamak amacıyla başlattığı "Lider İK" projesine ve proje hakkında görüşlere de yer veriliyor.

2020"de nerede olacaksınız?
Yenibiriş Dünyası Dergisi, Kasım - Aralık sayısında PricewaterhouseCoopers"ın dünya genelinde 5 binin üzerinde profesyonelle gerçekleştirdiği "PwC Yarının İnsan Yönetimi: 2020"de nerede olacaksınız?" araştırmasının sonuçlarına da yer veriyor. Araştırmaya göre işverenler çalışanlarından daha az kazanç ile daha çok iş beklerken çalışanlar da daha fazla maaş ve iş-özel yaşam dengesi bekliyor.

Yenibiriş Dünyası"nda İmaj Danışmanı Suna Kabadayı, gelen davetiyeye göre uygun kıyafeti seçmek konusunda bilgiler verirken "İşin Yasal Tarafı" bölümünde Av. Cüneyt Danar doğum borçlanması konusundaki son yasal değişiklikleri ele alıyor. Penguen"in en genç karikatüristi Cem Dinlenmiş"in öyküsü de Yenibiriş Dünyası"na konuk oluyor.

Şirket röportajları bölümünde DHL Supply Chain İK Direktörü Rıza Balta, WOW İstanbul Hotels&Convention Center İK Müdürü Emine Şan Kurç, Doğa Koleji İnsan Kaynakları Koordinatörü Kemal Pehlivanoğlu, Biçen Gıda İK Kalite ve Sistem Yöneticisi Sibel Zaloğlu, Adil Işık İK Direktörü Selin Altıok, Ulkar Holding ve Nobel İlaç Organizasyonel Gelişim ve İK Direktörü Arzu Saraç, Melodi Çikolata"nın sahibi Ender Taşar, Fatih Dersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Birol Özkan yer alıyor.

İdil Türkmenoğlu "Organizasyon(suzluk) şemaları", Eğitim Danışmanı Dr. Oya Torum "Gerçekten okudun mu?", Gül Akçasoy "Stratejik yönetim ortağı ve etik - 4", Yönetim Danışmanı Adnan Erdoğmuş "İki dörtlük", Eğitim Danışmanı Kağan Ünver "Eğitime açık ve yetkin kişileri seçmek", Serbest Yönetim Danışmanı Peter Mark Adams "Yönetim kurulunda bir koltuk" başlıklı makaleleriyle Yenibiriş Dünyası"na konuk oluyor.

Derginin tüm yazılarına ve daha ayrıntılı bilgiye www.yenibirisdunyasi.com adresinden ulaşılabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları