23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İK Yöneticileri Turkcelli Seçti
24 Mayıs 2008 Cumartesi 09:47

İK Yöneticileri Turkcell'i Seçti

13. İnsan Kaynakları Zirvesi katılımcılarınaa uygulanan araştırma sonuçları açıklandı.

16 - 17 Nisan 2008 tarihlerinde Management Centre Türkiye tarafından düzenlenen 13. İnsan Kaynakları Zirvesi sırasında, GFK Türkiye tarafından yapılan araştırmada, kurumların ne kadar hayat kattığı araştırıldı. Zirve"nin ana teması olan hayat katmak ve insan kaynakları yöneticilerinin hayat katan etkinliklere bakışının değerlendirildiği çalışmada, 348 katılımcı ile yüz yüze görüşüldü.

Mesleki standartları düzenleyici bir meslek birliği olan ESOMAR kurallarına ve GAB prosedürlerine bağlı olarak gerçekleştirilen çalışmada, katılımcıların büyük bir çoğunluğu, orta kademe ve üst kademe yönetici ve uzmanlardan oluşmuştur.
Ankete göre;

Ülkemizin çalışanlarına en çok hayat katan firmaların sırasıyla, Turkcell, Koç Holding, Unilever, Sabancı Holding, Eczacıbaşı ve Garanti Bankası olduğu anlaşılmıştır.

Hayat Katan İnsan Kaynakları olgusu, çoğu çalışana, motivasyon ve çalışan insana verilen değer'i çağrıştırmaktadır. İnsan, kalite ve canlılık, öne çıkan diğer değerlerdir.

Katılımcı şirketlerin hemen hemen yarısının sosyal sorumluluk faaliyetlerine yer verdiği, en çok desteklenen sosyal sorumluluk projelerinin ise eğitim, çevre ve sağlık olduğu belirlenmiştir.

Şirketlerin büyük çoğunluğunun yılda bir kez çalışan memnuniyeti araştırması yaptığı, çalışanların yetenek ve yeteneklerindeki değişimi çoğunlukla gözlemleyerek ve performans ölçüm sistemi ile ölçümleyerek belirledikleri anlaşılmıştır.

Personel işe alımlarında en çok Internet ortamını tercih eden şirketlerin birinci seçimi Kariyer.net "tir. Ardından yenibiris.com ve secretcv.com gelmektedir.
Eleman alırken mesleki uzmanlık ve karar verme ve problem çözme yetkinliği, en çok gözetilen özelliklerdir.

13. İnsan Kaynakları Zirvesi katılımcıları, iş yaşamlarımızı monotonluktan kurtaracak ve çalışanları daha yaratıcı kılacak formüllere ulaşma yönünde attıkları önemli adımı, GFK Türkiye"nin araştırmasına katılarak yansıttılar. Araştırma, daha dinamik, daha yaratıcı bir iş yaşamı için bireylerin önemine bir kez daha dikkat çekti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları