24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ignacio de la Torre, Finans Sektörüyle Buluştu
13 Haziran 2012 Çarşamba 06:03

Ignacio de la Torre, Finans Sektörüyle Buluştu

IE Business School Finans Programı Direktörü Profesör Ignacio de la Torre; 8 Haziran tarihinde Ceylan Intercontinental Otel’de Türk finans dünyasıyla buluştuğu

Financial Times’a göre dünyanın en iyi ikinci finans yüksek lisans programı olan IE Business School Finans Programı’nın Direktörü Profesör Ignacio de la Torre, ekonomilerin yaşadığı krizlerin en büyük sebebinin geçmişte yaşanan krizlerden nasıl ders çıkaracağını bilmeyen ekonomistler olduğunu belirtti.

IE Business School Finans Programı Direktörü Profesör Ignacio de la Torre; 8 Haziran tarihinde Ceylan Intercontinental Otel’de Türk finans dünyasıyla buluştuğu etkinlikte; tarih boyunca tekrarlanan “finansal hataları” iyi bir şekilde analiz edersek yaşanan krizlerin arkasındaki gerçek sebepleri iyi anlayabileceğimize dikkati çekti. Yöneticisi olduğu IE Business School Finans Programları’nda hem Avrupa’da yaşanan krizleri hem de dünya ekonomisinin geçtiğimiz dönemde yaşadığı krizleri yakından inceleyen Profesör Torre; özellikle doğru öngörü yapma konusunda önemli fikirlere sahip. Başta ekonomik gidişatı öngörmekle ilgili çalışmalarını katılımcılarla paylaşan Profesör Torre, krizler konusunda deneyimli olan Türk finans sektöründen katılımcılarla fikir alışverişinde bulundu.

Ekonomistlere kalsa Sovyetler ve Japonya en güçlü ekonomiler olacaktı
Bugün Çin’in -geçmiş yıllardaki büyüme oranlarının yüksekliğinden hareketle hazırlanan- öngörülerin büyük hatalar içerdiğine değinen de la Torre, aynı hatanın 1950’li yıllarda SSCB, sonrasında Japonya ve Uzakdoğu ekonomileri için yapıldığını söylüyor. Ekonomik gidişat hakkında sürekli pesimist tavırlar veya sürekli optimist tavırlar sergileyenlerin de görüşlerinin çok değerli olmadığını düşünüyor Torre. Ekonomik gidişat hakkında öngörü yapacak ekonomistlerin aynı zamanda finansal piyasalar hakkında çok iyi bilgisi olması gerektiğinin altını çizen Profesör de la Torre, kendisinin bu durumlarda genellikle daha çok Avrupa’daki PMI ve ABD’deki ISM gibi üreticiler üzerinde yapılan anketlere dikkat ettiğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları