16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İGDAŞa Teknoloji Çözümü
03 Haziran 2009 Çarşamba 13:21

İGDAŞ'a Teknoloji Çözümü

Bilgi Birikim Sistemleri, IBM Yazılım Grubu çözümleriyle İGDAŞ'ın altyapısını yeniledi.

Bilgi teknolojileri alanında birçok farklı firma ile ortak çalışmalar yürüten Bilgi Birikim Sistemleri (BBS), İGDAŞ portal projesi ile yeni bir başarıya imza atıyor. Geçtiğimiz iki yıl üst üste IBM Lotus Yılın Çözüm Ortağı ödülünü kazanan Bilgi Birikim Sistemleri (BBS), bu yıl Ocak ayında da aynı ödülü alarak sektördeki başarısını perçinledi. Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul"a doğalgaz dağıtımı yapan İGDAŞ, kullanmaya başladığı yeni kurumsal portal ile hem binin üzerindeki çalışanının karşısına yeni bir ara yüzle çıktı, hem de iş süreçlerinde ciddi bir ilerleme kaydetti. Sekiz hafta süren çalışmalar sonucunda tamamlanan projede farklı IBM Yazılım Grubu ürünleri kullanıldı.

İGDAŞ uygulamalarını Websphere 6.1 ortamına taşıyan BBS tarafından sürüm güncellemeleri ve yeni yazılım çözümlerinin eklenmesiyle tamamen IBM ürünlerinden oluşan bir altyapı oluşturuldu. Lotus Domino, Lotus Sametime gibi ürünlerle portal üzerinden bir entegrasyon çalışması gerçekleştirildi. Bunun dışında DB2 System i (AS400) tarafında da bir uyum süreci yaşandı. Content Manager ürünüyle ilgili çalışmalar da gerçekleştirilirken daha sonra İGDAŞ"ın kendi uygulamalarıyla belli bir entegrasyon sürecine girildi. Kalite uygulamaları, tetkikler, toplantı tutanakları, süreç performans değerlendirmeleri ve orta - üst kademe yöneticilerin hedefleri ile ilgili uygulamalara uyum sağlandı.

Konu hakkında yorum yapan BBS Genel Müdürü Bekir Alp Sayın şunları belirtti: "İGDAŞ vizyonu çok geniş ve ileriye dönük yatırımlar yapan bir firma(kurum (?)). Dünyanın sayılı metropollerinden olan İstanbul"da yaşayan herkesin yaşantısında önemli bir fonksiyonu üstleniyor. Dolayısıyla bu işi kolaylaştıracak her türlü hizmet aslında bir kamu hizmetidir. Ümit ediyoruz ki buna benzer bilgi işlem projeleri, İstanbul"umuzda yaşayan herkesin hayatını daha güvenli ve yaşanabilir bir hale getirir"

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları