10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IFSten Yan Sanayi Zirvesine Destek
14 Haziran 2010 Pazartesi 11:21

IFS'ten Yan Sanayi Zirvesine Destek

IFS Türkiye, Yan Sanayide Yenilikçi Uygulamalar Zirvesine destek verdi.

IFS Türkiye, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) ve Beyaz Eşya Yan Sanayiciler Derneği (BEYSAD) işbirliğinde düzenlenen zirve, Otomotiv, Beyaz Eşya ve Kalıp Endüstrisinde teknolojinin takibi, yaygınlaştırılması, doğru uygulamalara yönlendirme ve ticari işbirlikleri sağlamak hedefini güdüyor. Zirveye, Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) de destek veriyor.

Bu yıl ikincisi düzenlenen zirveye, başta TAYSAD, BEYSAD, UKUB, MİB üyeleri olmak üzere otomotiv ve beyaz eşya ana - yan sanayi firmaların temsilcileri, makina ve kalıp imalatçıları ve yerli yabancı işadamlarının da aralarında bulunduğu 250"nin üzerinde kişi katıldı.

Katılımcılar, etkinlik programına katılımları dışında, ayrıca kurumsal tanıtım alanlarında, gün boyu Inspire IT, Katipoğlu Danışmanlık gibi firmaların ürün ve hizmetleri hakkında bilgi alma fırsatı buldular.

Zirve katılımcıları ve konuşmacıları arasında, TAYSAD Başkan Vekili Mehmet Dudaroğlu, BEYSAD Başkan Vekili Besim Oktayer, UKUB Başkanı Şamil Özoğul, MİB"den Yusuf Öksüzömer ve IFS Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Öztürk de yer aldı. Ergin Öztürk, zirvede IFS"in "Yan Sanayilerde Akıllı Şirketler dönemi " başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmacıların üzerinde durduğu diğer konular arasında, yalın üretim uygulamaları, Kalıphanelerin Kâr Merkezi haline gelmeleri, Tasarımda yeni standartlar, Hi-tech ürünlerin hayatımıza giriş hızı ve yan sanayilerin nasıl uyum sağladığı, kurumsal kaynak planlama uygulamaları, Yüksek mukavemetli saçların sıcak şekillendirilmesi ve sertleştirilmesi, Otomotiv Sanayinin Geleceği ve Yeni Teknolojiler, Türk Yan Sanayinin stratejik önemi ve İnovasyonda AR-GE projelerine Devlet destekleri yer aldı.

Zirve gelirlerinden Bolluca Çocuk köyüne katkı
IFS Türkiye işbirliğinde düzenlenen zirvede elde edilen gelirlerin bir kısmı, korunmaya muhtaç çocuklara daha kaliteli ve kapsamlı hizmet götürerek bu çocukları topluma kazandırmak amacıyla hayata geçirilen Bolluca Çocuk Köyü projesine aktarıldı.

Zirve katılımcılarına sürpriz hediyeler
Zirvenin bir diğer ilginç noktası da, katılımcılara etkinlik sırasında gerçekleşecek çekilişle Dalyan Club ve Marriott Hotel Asia"dan çeşitli hediyeler verilmesiydi. Bu hediyeler, Dalyan Club"dan bir kişiye bir yıllık tenis üyeliği ve iki kişiye bir sezonluk açık havuz üyeliği; Marriott Hotel Asia"dan da, bir kişiye - 2 kişilik Pazar Kahvaltı Keyfinden oluştu.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları