17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İEÜde Mezuniyet Töreni
30 Haziran 2007 Cumartesi 13:18

İEÜ'de Mezuniyet Töreni

İzmir Ekonomi Üniversitesi 6. yılında Lisans, Yüksek Lisans ve Meslek Yüksekokulu’ndan 311 mezun verdi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi 6. yılında Lisans, Yüksek Lisans ve Meslek Yüksekokulu’ndan 311 mezun verdi. Törende dereceye giren öğrencilere “Nutuk” hediye edildi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Açık Hava Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törene akademisyenler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin, öğrencilere seslendi. Sezgin, “Sizleri yetiştirirken başta laiklik olmak üzere, Atatürk ilke ve devrimlerinden, hiçbir alanda, ödün vermedik. Yönümüz, her zaman, Ulu Önderin işaret ettiği “Çağdaş Uygarlık Düzeyi” oldu ve hep “Mükemmel”i hedefledik. Sizler, bu hedefe doğru attığımız adımların ilk sonuçlarısınız.” dedi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş da kurulduğu günden bu yana eğitimin en kalitelisini vermeyi amaçladıklarını belirterek ”İnteraktif, öğrenci odaklı, öğrenmeyi öğrenen, öğrendiğini kullanan, iki dil bilen, girişimci ve en önemlisi Atatürkçü, laik, demokratik düzenin yılmaz bekçileri yetiştirmeyi hedefledik. Ne mutlu ki, öğrencisi, öğreticisi, idarecisi ve mütevellisi ile birlikte başarı bizim oldu.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Üniversite Birincisi İşletme Bölümü ve Uluslararası Ticaret ve Finansman çift ana dal öğrencisi Melek Akın’a diploması İEÜ Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin ve Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş tarafından verildi. Melek Akın şeref kütüğüne yıldız çaktı. Mezunlar Derneği Başkanı Püren Bacakoğlu da Üniversite Birincisi Melek Akın’a derneğin rozetini taktı.

Yüksek Lisans Programları Birincisi Finans Ekonomisi Programı Mezunu Barış Serkan Kopurlu ve Meslek Yüksek Okulu Birincisi Halkla İlişkiler Programı Mezunu Huriye Yangöz oldu.

Törene katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan oğlu Güven Güzelbey’e diplomasını verdi. 68 Yüksek Lisans, 187 Lisans ve 56 Meslek Yüksekokulu öğrencisinin mezun olduğu tören öğrencilerin keplerini hep birlikte havaya fırlatması ile sona erdi. Açık Hava Gösteri Merkezi’ni dolduran davetliler öğrencilerin coşku ve sevincine onları ayakta alkışlayarak eşlik etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları