16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İEÜ Tasarım Öğrencilerine Ödül
06 Ağustos 2007 Pazartesi 09:51

İEÜ Tasarım Öğrencilerine Ödül

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri akademik başarılarının yanı sıra katıldıkları yarışmalarda aldıkları ödüllerle de adlarından söz ettiriyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri akademik başarılarının yanı sıra katıldıkları yarışmalarda aldıkları ödüllerle de adlarından söz ettiriyor. Moda Tasarımı Bölümü öğrencisi Ceyla Büyüksaraç Park Bravo’nun çölleşme ve erozyon ile mücadele için açtığı “Hot Shirt” yarışmasında ikinci olurken, Grafik Tasarımı Bölümü’nden mezun Seyran Öztürk, Conqueror firmasının kartpostal tasarım yarışmasında Jüri Özel Ödülü aldı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Ceyla Büyüksaraç, Madame Figaro ve Park Bravo tarafından çölleşme ve erozyon ile mücadele için düzenlenen Hot Shirt Tasarım Yarışması’nda ikincilik ödülüne layık görüldü. Beyaz bir yapraktan esinlenerek hazırladığı gömlekle dereceye giren Büyüksaraç, erozyon ve çölleşme denildiğinde aklına ilk gelenin yeşilin yok olması olduğunu belirterek “Tasarımıma bunu pozitif bir şekilde yansıtmayı düşündüm ve umudun simgesi tertemiz, bembeyaz bir yaprak hayal ettim. Yüzde yüz kotondan üretilen gömleği kendini doğal ve şık hissetmek isteyen her kadın giyebilir” dedi. Büyüksaraç’a ödül olarak TEMA tarafından adına dikilecek 50 fidan ve bir ay boyunca Park Bravo Tasarım Departmanı’nda tasarımcılar ile çalışma fırsatı verildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü’nden yüksek şeref öğrencisi ve bölüm birincisi olarak mezun olan Seyran Öztürk de, Özel Kağıt markası Conqueror tarafından bu sene üçüncüsü gerçekleştirilen Kartpostal Tasarım Yarışması’nda profesyonel kategoride Jüri Özel Ödülü aldı. Öztürk’ün Eski Mısır hiyerogliflerinden ve papirüslerden etkilenerek hazırladığı tasarımı Unicef kartlarında kullanılacak. Daha önce de Starbucks’ın kupa tasarım yarışmasında ikinci olan Öztürk, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde grafik tasarımcısı olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları