23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İEÜ Ritim Grubu Engellilerle Çalacak
20 Haziran 2007 Çarşamba 13:56

İEÜ Ritim Grubu Engellilerle Çalacak

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin en aktif kulüplerinden Ritim Kulübü, engellilerle birlikte çalmaya hazırlanıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin en aktif kulüplerinden “Ritim Kulübü” performansları kadar sosyal sorumluluk konusundaki duyarlılıkları ile de dikkat çekiyor. Pet şişe, damacana, çeşitli kapaklar, trafik işaretleri, levhalar kullanarak müzik yapan genç ritimciler, engellilerle birlikte çalmaya hazırlanıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin elliye yakın öğrenci kulübünden biri olan ve yaptıkları gösterilerle büyük beğeni toplayan Genç Ritimciler, şimdi de pet şişe, damacana, trafik işaretleri, levhalar, kapaklar kullanarak farklı bir orkestra oluşturdu. Ritim Kulübü eğitmeni Teoman Dalcı önderliğinde çalışmalarını sürdüren ritimciler, bu çalışmalarını engellilerle paylaşmaya hazırlanıyor.

Teoman Dalcı daha önce engelliler için bağış geceleri düzenlendiğini ancak onların aktif olarak bu çalışmalarda yer almadığını belirterek “ Bizim amacımız engellileri evlerinden çıkararak onlara vurmalı çalgılarla müzik yapmayı öğretmek. Her yerde bulunan kolay malzemelerin bir araya geldiğinde ne kadar güzel ses çıkardıklarını onların da görmesini ve onlarla ortak bir çalışmaya imza atmayı istiyoruz” dedi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Ritim Kulübü Başkanı İlker Başnak da “Biz de kulüp olarak ilk kez park yapılmaması için kullanılan plastik kutuları, trafik işaretlerini, pet şişeleri kullanarak müzik yapıyoruz. Hiç beklemediğimiz kadar güzel sesler elde ediyoruz. Engellileri de projemizin içine katarak onların da bu duyguları yaşamasını istiyoruz” diye konuştu.


Ritim Kulübü Üyeleri, önümüzdeki ay engellilerle bir araya gelerek çalışmaya başlayacak. Çalışmaların sonucunda oluşan grup, bir konserle izleyicilerle buluşacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları