28 Temmuz 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İEÜ İlk Doktora Mezununu Verdi
02 Ağustos 2007 Perşembe 14:55

İEÜ İlk Doktora Mezununu Verdi

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Doktora Programı ilk mezununu verdi. Melike Demirbağ Kaplan üniversitenin ilk doktora mezunu oldu.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Doktora Programı ilk mezununu verdi. Doktora Programı’ndan mezun olan Melike Demirbağ Kaplan diplomasını ve plaketini İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş ve Rektör Prof. Dr. Attila Sezgin’den aldı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yürütülen İşletme Doktora Programı’ndan mezun olmak için, diğer doktora programlarından farklı olarak SCI, SSCI ve AHCI indeksleri tarafından kabul gören uluslararası hakemli dergilerde makale yayınlama şartı gerekiyor. Melike Demirbağ Kaplan’ın yazdığı “Hizmet Tedarik Zincirleri İçin Yeni Bir Model” konulu makalesi SSCI tarafından kabul görerek yayınlandı. Kaplan, tez savunmasının ardından diplomasını almaya hak kazandı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Tunçdan Baltacıoğlu, ilk doktora mezunu Melike Demirbağ Kaplan’ı kutlayarak başarılarının devamını diledi. Ekrem Demirtaş, Kaplan’ın İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim üyesi kadrosuna katılarak başarılı çalışmalarını sürdüreceğine inandıklarını belirterek cübbesini giydirdi. Prof. Dr. Attila Sezgin de diplomasını takdim etti.

1978 yılında İzmir’de doğan Melike Demirbağ Kaplan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2003 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Pazarlama uzmanlık alanındaki İşletme Yüksek Lisans eğitimini 2005 yılında bölüm birincisi olarak tamamladı. Ardından İşletme dalında doktora eğitimine başlayan Kaplan, bu süre zarfında akademik ve idari görevlerini başarıyla yürüterek uluslararası yayın haline gelen bir çok projede ve Mediacat yayınevi tarafından basılan İyi İletişim=İyi Pazarlama adlı kitabın yazımında etkin bir çalışma sergiledi. Melike Demirbağ Kaplan, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde pazarlama, marka yönetimi, pazarlama lojistiği ve tasarım konuları üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları