26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İEÜ Birincisine Hollanda Hükümetinden Tam Burs
20 Temmuz 2007 Cuma 10:56

İEÜ Birincisine Hollanda Hükümeti'nden Tam Burs

İzmir Ekonomi Üniversitesi 2006-2007 Akademik Yıl birincisi Melek Akın, Hollanda Hükümeti'nden Tam Burs alarak RSM Erasmus Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaya hak kazandı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi 2006-2007 Akademik Yıl birincisi Melek Akın, Hollanda’nın Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı’ndan tam burs alarak Hollanda’nın en iyi üniversitesi RSM Erasmus Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmaya hak kazandı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü ve Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü Çift Anadal öğrencisi Melek Akın, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ni birincilikle bitirdi. Akın, tüm dünyada en başarılı öğrencilere Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim Bakanlığı’nın verdiği tam bursu alarak Financial Times’ın 2007 yılı Hollanda’nın en iyi, dünyanın en iyi 30 uncu üniversitesi seçtiği Rotterdam’daki RSM Erasmus Üniversitesi’nde yüksek lisans yapacak. Tedarik Zinciri Yönetimi konusunda çalışacak olan Akın’ın yol, yurt, eğitim dahil tüm masrafları Hollanda Hükümeti tarafından karşılanacak.

Akın, üniversiteye kabul edilmesinde İzmir Ekonomi Üniversite’sinde aldığı eğitimin çok etkili olduğunu belirterek, “ Daha ilk sınıftan itibaren diz üstü bilgisayar sayesinde her türlü konuda her an araştırma fırsatı buldum. Ayrıca derslerin İngilizce olması ve ikinci yabancı dil olarak Almanca’yı öğrenmem benim için çok önemli bir fırsat". diye konuştu. Akın, bursun not ortalaması, uluslararası dil sınavlarındaki derecelerin yanı sıra öğretim üyelerinin referanslarının da dikkate alınarak verildiğini söyledi.

Bir yıl sürecek yüksek lisansın ardından Türkiye’ye döneceğini belirten Melek Akın, akademik bilgisini iş yaşamında değerlendirmeyi düşünüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları