04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IEFT 2011 Antalya, Ankara ve Eskişehirde
14 Ekim 2011 Cuma 09:57

IEFT 2011 Antalya, Ankara ve Eskişehir'de

20. IEFT Fuarları 10. yılında yoğun katılımla İstanbul, Bursa İzmir’de’ydi. Fuarlar 14 Ekim Antalya, 16 Ekim Ankara ve 17 Ekim tarihinde ise Eskişehir’de.

Çok sayıda yurtdışı üniversite ve kolejin katılımıyla düzenlenen 20. IEFT Fuarları (International Education Fairs of Turkey) 10. yılında yoğun katılımla İstanbul ve Bursa’nın ardından İzmir’de’ydi. Yurtdışında eğitim almak isteyen binlerce öğrenci ve veliler sabahın erken saatlerinden itibaren kapıda uzun kuyruklar oluşturdu. Özellikle öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Amerika, İngiltere, Malezya, Avustralya, Çin ve Almanya’nın eğitim kurumlarının standlarında gün boyu yoğunluk yaşandı.

İzmir’in ardından 14 Ekim Antalya, 16 Ekim Ankara ve 17 Ekim tarihinde ise Eskişehir’de büyük fırsatlar sunarak Türk öğrencilerle buluşmaya devam edecek.  25 ülkeden toplam 150 üniversite ve kolejin biraraya geldiği fuarlarda bursların yanı sıra okulların bu yıla özel kampanyaları da Türk öğrencileri bekliyor.

20. IEFT Yurtdışı Eğim Fuarları’nda; üniversite lisans, üniversite hazırlık, yüksek lisans, üniversite transfer, doktora, dil okulları, yaz okulları, sertifika, diploma, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında, üniversite ve kolej temsilcilerinden bilgi alınabiliyor, ücretsiz yurtdışı eğitim seminerlerine katılınabiliyor. Fuarlarda ayrıca kısmi ve tam burs imkanları da Türk öğrencilerle paylaşılıyor.

Yurtdışında eğitim yapan Türk öğrenci sayısı yılda 100.000 kişiyi bulurken, IEFT Fuarları’nın katılımcılarından ise yaklaşık 8,000-10,000 kişi yurtdışında lisans, yüksek lisans, doktora, dil, staj, sertifika ve diploma programlarında eğitim fırsatına sahip oluyor. Türk öğrenciler özellikle, Amerika, İngiltere, Avustralya, Almanya, Kanada, Fransa, Hollanda, İsveç, İtalya, Rusya, Çin, Estonya, İrlanda, Bulgaristan, Malezya, İspanya gibi ülkeleri yoğun bir şekilde tercih ediyor.

20. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarının İstanbul ve Ankara bölümünde ana fuar saatleri sonrasında 19.00- 21.00 saatleri arasında özel bir katılım ile MBA ve Yüksek Lisans programı veren üniversiteler ile MBA and Graduate Evenings etkinlikleri düzenleniyor. Yurtdışında MBA veya diğer işletme konularında yüksek lisans eğitimi yapmak isteyen en az 1-2 yıl iş deneyimine sahip profesyonellere yönelik olarak düzenlenen etkinliğe katılım ücretsiz.

Fuarlar esnasında pek çok seminer düzenleniyor ve öğrenciler fuar alanı dışında seminerlere ücretsiz katılarak yurtdışı eğitim konusunda çok kapsamlı bilgi sahibi olabiliyor. Ülke, program, okul, burs, iş, kariyer ve vize gibi merak edilen konularda ayrıntılı bilgi veren seminerler herkese açık. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları’na katılan üniversiteler ve kolejler çok sayıda öğrenciye kısmi veya tam eğitim bursları veriyor. Eğitim bursları üniversite ücretlerinin tümünü veya bir kısmını karşılayabiliyor. Bazı üniversiteler yüksek lisans veya doktora seviyesinde eğitim ücretinin yanı sıra yaşam maliyetleri için de burslar veriyor.
Fuarlarda yer alan DAAD,  Goethe Institute, Fulbright, Austrade,  Campus France gibi ülkelerin eğitim ve kültür ataşelikleri de öğrencilere ve velilerine bilgi veriyor.

IEFT Fuarlarının en önemli bölümlerinden biriside Yurtdışı Eğitim için şart olan dil yeterlilik sınavları konusunda yapılacak olan seviye belirleme deneme sınavları olacak. Ücretsiz olarak IELTS ve Toefl IBT sınavları ve Genel İngilizce dil yeterlilik sınavları özel bir bölümde yapılacak ve öğrenciler İngilizce dil seviyelerini ölçebilecekler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları