13 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İDMİB Yönetimi Güven Tazeledi
30 Temmuz 2008 Çarşamba 12:59

İDMİB Yönetimi Güven Tazeledi

İDMİB Genel Kurulu'nda, yönetim kurulu güven tazeledi. Lemi Tolunay'ın tek başkan adayı olarak giridiği önceki gün yapılan seçimlerde 303 üye oy kullandı.

İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Genel Kurulu"nda, yönetim kurulu güven tazeledi. Lemi Tolunay"ın tek başkan adayı olarak giridiği önceki gün yapılan seçimlerde 303 üye oy kullandı. 298 oyun geçerli kabul edildiği seçimlerin ardından toplanan yeni yönetim kurulunda Lemi Tolunay yeniden İDMİB Başkanlığı"na getirdi. Tolunay"ın yardımcılıklarını ise Ali Murat Kızıltaş ve Mustafa Şenocak üstlendi.

Seçimlerin ardından bir açıklama yapan İDMİB Başkanı Lemi Tolunay, "Seçimlere önceki yıllara oranla daha geniş bir katılımın yaşanması bizleri çok sevindirdi. Yönetim kurulu üyeliklerimizin neredeyse aynı kalması ve üyelerimizin teveccüh göstererek beni tekrar başkanlığa seçmesinden ötürü son derece mutluyum. Sağlanan konsensus ve uzlaşı, sektörün bu yönetime duyduğu güvenin ve ürettiğimiz projelere olan inancın bir göstergesidir. Yola kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Amacımız Türk derisini bir dünya markası yapmak" diye konuştu.
Genel Kurulunda yeni İDMİB Yönetim ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu
• Orjin Deri Konfeksiyon AŞ - Lemi Tolunay (Deri Konfeksiyon)
• Ispo Spor Malzemeleri AŞ - Mehmet Büyükekşi (Ayakkabı)
• İnci Deri Mamulleri AŞ - Ali Murad Kızıltaş (Ayakkabı)
• Matraş Dış Ticaret AŞ - Erdal Matraş (Saraciye)
• G.R. Deri ve Tekstil Ltd. Şti. - Mustafa Şenocak (Deri Konfeksiyon
• Güven Karaca Deri San. Tic. Ltd. Şti. - Güven Karaca (Deri/Tabakhane)
• Gürsel Deri Tic. Ltd. Şti. - Musa Evin (Deri Konfeksiyon)
• Pati Ayakkabıcılık San. ve Tic. Ltd. Şti. - İslam Şeker (Ayakkabı)
• Desa Deri AŞ - Burak Çelet (Deri Konfeksiyon)

Denetim Kurulu
• Miss Deri San. ve Tic. Ltd. Şti. - Sadulla Sipahioğlu
• DSD Deri sanayicileri Dış Ticaret AŞ - Ahmet Karahan
Lemi Tolunay döneminde İDMİB, DTG çalışmaları ile ses getirmişti. Özellikle DTG"nin uzakdoğu menşeyli ürünlere karşı açtığı savaş ve Türk derisine kimlik kazandırmak amacı ile başlatılan etiket çalışmaları gündem yaratmıştı. Bu çerçevede dünyaca ünlü tasarımcı Ivan Chermayeff Türkiye"ye davet edilmiş ve Türk derisi için bir etiket tasarlanması istenmişti. Chermayeff"in tasarladığı, ayakkabıdan, cekete, çantadan, cüzdana ve kemere tüm Türk deri ürünlerinde kullanılacak etiketin önümüzdeki günlerde kamuoyun ilan edilmesi bekleniyor.

Yeni Projeler
Lemi Tolunay, yeni dönemde ise İDMİB"in şu projelere eğileceğini kaydediyor: "Dericilik sektöründe eğitim konusunun irdelenmesi, uluslararası pazarlarda İtalya, İspanya, Fransa"nın yarattığı boşlukların doldurulması için alınacak acil tedbirler, küreselleşme faktörünün Türk deri sektörüne yansımasının avantaj olarak kullanılması ve dünya deri ticaretinden daha büyük bir pay alabilmek için farklı pazar arayışları, yeni dönemde odaklanacağımız konular olacak."

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları