16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İdea Teknoloji Yurtdışında da Büyüyor
26 Ocak 2009 Pazartesi 18:07

İdea Teknoloji Yurtdışında da Büyüyor

2008 yılını %100'ün üstünde büyümeyle kapatan İdea Teknoloji'nin hedefi yurt dışı projeleri ile Ortadoğu ve Afrika'da güç sahibi olmak.

Orta ve büyük ölçekli şirketlere kurumsal iş uygulamaları ve tamamlayıcı katma değerli servisler sunan İdea Teknoloji, British American Tobacco (BAT) projesi ile girdiği yurtdışı pazarında hızla büyümeye devam ediyor. Sahip olduğu VisionPlus çözümü sayesinde kurumların diğer partilerle olan ilişkilerini doğru stratejiler yardımıyla yönetmelerini sağlayan İdea Teknoloji, yenilikçi iş uygulamaları ile Ortadoğu ve Afrika"da ilerlemeyi hedefliyor.

Türk bilişim sektöründe çok küçük bir oranı olan yazılım ihracatı konusunda önemli bir adım atan İdea Teknoloji 2008 yılı içerisinde geniş kapsamlı bir yurtdışı projeyi başlattı ve ilk ihracatını gerçekleştirdi. Dünya tütün endüstrisinin önde gelen uluslararası şirketlerinden BAT, Ortadoğu ve Afrika"daki 37 ülkenin satış-dağıtım ve ticari pazarlama süreçlerini tek merkezden hızlı ve güvenli bir şekilde yönetebilmek için İdea Teknoloji"nin geliştirdiği VisionPlus çözümünü seçti. BAT, Ortadoğu ve Afrika"da faaliyet gösterdiği 37 ülkede 2013 yılına kadar VisionPlus kullanımına geçilmesini hedefliyor. İdea Teknoloji, Aralık 2008 itibariyle BAT Suudi Arabistan"ın satış-dağıtım ve ticari pazarlama operasyonlarını VisionPlus üzerine taşıdı. 2009 ilk çeyreğinde ise Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kenya"da VisionPlus projeleri tamamlanıp kulllanıma alınacak.

2009 yılında ihracat gerçekleştirmeyi hedeflediği pazarların başında Ortadoğu ve Afrika gelen İdea Teknoloji"nin, büyüme planlarını tetikleyen temel faktörlerin başında bu bölgedeki güçlü ihracat potansiyeli geliyor. 2008 yılında İdea Teknoloji cirosu içinde %10 paya sahip yazılım ihracatı oranının, yurtdışı projelerin ivme kazanması ve 2009 yılının 3. çeyreğinde açılacak Dubai ofisi ile %20"ye çıkması bekleniyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları