18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İbrahim Bodura İtalyadan Ödül
05 Ekim 2007 Cuma 10:06

İbrahim Bodur'a İtalya'dan Ödül

İtalya Seramik Derneği tarafından organize edilen Aldo Villa’ ödülü bu yıl Kale Grubu Şirketleri Kurucu Murahhas Azası Dr.İbrahim Bodur’a verildi.

Uluslar arası Aldo Villa Ödülü, İtalyan Seramik Derneği tarafından mühendis Aldo Villa’nın anısına oluşturulmuş bir prestij ödülü, seramik endüstrisinin gelişimine anlamlı bir katkıda bulunan girişimci, yönetici, teknisyen veya araştırmacılara verilmektedir. İki yılda bir verilen ve onuncu yılını dolduran ödülün, Sacmi, İtalyan Seramik Derneği, İtalyan Seramik Makineleri Üreticiler Birliği (Acimac) İtalyan Seramik Üreticileri Konfederasyonu (Assopiastrelle) Uluslararası Seramik Federasyonu (CF) başkanlarından oluşan komite tarafından bu yıl, Dr. İbrahim Bodur’a verilmesi uygun bulundu.

3 Ekim 2007 Çarşamba günü Bologna’da bulunan Piazza della Constituzione meydanındaki Kongre Sarayı’nda saat 16:30’da gerçekleştirilen ödül törenine Türkiye Roma Büyükelçisi Uğur Ziyal, Sacmi Başkanı Domenico Olivieri, İtalyan Seramik Derneği Başkanı Paolo Zannini, İtalyan Seramik Makineleri Üreticiler Birliği (Acimac) Başkanı Pier Luigi Ponzoni, İtalyan Seramik Üreticileri Konfederasyonu (Assopiastrelle) Başkanı Alfonso Panzani ve ICF (Uluslararası Seramik Federasyonu) Başkanı Gian Nicola Babini’den oluşan ödül komitesi, Dr.İbrahim Bodur, Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay, Kale Grubu’nun üst düzey temsilcileri, dünya seramik sektörünün temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
Törende açılış konuşması yapan İtalyan Seramik Derneği Başkanı Paolo Zannini, Uluslararası “Aldo Villa” Ödülünün, İtalyan Seramik Derneği tarafından mühendis Aldo Villa’nın anısına oluşturulmuş bir prestij ödülü olduğunu ve ödülün, seramik endüstrisinin gelişimine anlamlı bir katkıda bulunan girişimci, yönetici, teknisyen veya araştırmacılara verildiğini belirterek, onuncu ödülü Sayın Dr.İbrahim Bodur’a takdim ettiklerini söyledi. Zanini, “Zeki ve ileri görüşlü idari becerisi, isabetli iş politikaları ile girişimci ruhu Sayın Bodur’u seramik sektörünün ulusal ve uluslararası gelişiminde bir duayen ve öncü haline getirmiştir.’’ dedi.

Törende bir konuşma yapan TC Roma Büyükelçisi Uğur Ziyal, İbrahim Bodur’un sanayici kişiliğinin yanında sosyal yönüyle de Türkiye’ye büyük katkılar yapan önemli bir kişilik olduğunu ve kendisini içtenlikle kutladığını belirtti. Ziyal’in konuşmasının ardından İbrahim Bodur’a ödülü takdim edildi ve ödül defteri imzalatıldı.
Törende konuşan İbrahim Bodur İtalya ile Türkiye arasındaki ticari işbirliğinin, tarihi ve anlamlı boyutlara sahip olduğunu belirterek, Bodur Ailesi’nin ise İtalya ile olan ticari ilişkilerinin 75 yıl önce babası Hasan Bodur ile 1932 yılında başladığını, anlattı. Kendisinin ise ilk iş ilişkisini 1952 yılında İtalya ile yaptığını, belirterek, şimdi bu ilişkileri hem ticari hem de sosyal ve kültürel anlamda DEİK Türk İtalyan İş Konseyi Başkanı olan kızı Zeynep Bodur Okyay tarafından yürütüldüğünü söyledi. Türk İtalyan işbirliğinin ekonomik ve kültürel boyutlarıyla daha da gelişeceğine inandığını söyleyen Bodur şöyle dedi: "Sanayide 55, Seramik’te 50 yılımı kutladığım bu yılda böyle bir ödülün bana verilmesi benim için çok anlamlı ve onur verici oldu. Bu prestijli ödüle beni layık bulan İtalyan Seramik Derneği başta olmak üzere, değerli komite üyelerine ve Sagmi yetkililerine en içten teşekkürlerimi sunarım".

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları