21 Haziran 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IBMden Veri Merkezleri Çözümü
18 Mart 2011 Cuma 12:38

IBM'den Veri Merkezleri Çözümü

IBM'in yeni sistemleri ile veri merkezlerinin iş yükü baskısı azalıyor.

Her geçen gün veri merkezleri daha yoğun bir çalışma temposuna girerken, şirketleri bekleyen veri yığınları da kontrol edilemez biçimde artmaya devam ediyor. Bu gelişmeler veri merkezleri üzerinde zorlayıcı bir mekanizma oluşturduğu gibi şirket yöneticilerine zor anlar yaşatabiliyor. Çünkü yöneticiler ellerindeki veri ve bilgi yığınlarından daha iyi bir kavrayış çıkarıp, doğru kararlar alabilmek için baskı altındalar.

IBM"in zEnterprise BladeCenter Extension (zbX) sistemi ana bilgisayar sunucusu iş yüklerinin kaynak paylaşımlarına olanak tanıyacak biçimde yeniden tasarlandı. Bu yenilenme ayrıca iş yükünün tek bir sanallaştırılmış sistem olarak yönetilmesini mümkün kılıyor. Depolama ve System x ürünleri ise veri merkezlerinden alınacak verim seviyelerini büyük ölçülerde arttırıyor. Veri merkezleri için sunulan bu yeni sistemler IBM"in yongalar, donanım ve yazılım alanlarında tümleşik sistemlere yatırımlarının devam edeceğinin bir göstergesidir.

Önde gelen araştırma kuruluşu IDC 2010 dördüncü çeyreği gelir sıralamasında IBM"in yüzde 37.4 lük pazar payı ile en büyük sunucu satıcısı olduğunu ve bir numaraya yerleştiğini belirtiyor. Genel sunucu pazarında bir numara olmasının yanısıra, UNIX pazarında da pazar payını 5.9 puan artırarak yüzde 53.9"a ulaştırdı.

IBM"in yeni sistemleri veri merkezlerinin verimliliğini yeni boyutlara taşıdığı gibi müşterilere daha iyi yönetim, hizmetlerini hızlı devreye alabilme ve kritik iş yüklerine karşı daha çevik davranabilme fırsatları tanıyor.

zEnterprise Sistemi, birleşik ve güçlü bir BT altyapısı oluşturur. Çok katmanlı ve çok platformlu iş yükü ortamları için basitleştirilmiş yönetim ve geliştirilmiş yönetişim sunar. Bilginin 5 ile 10 kat arası daha yüksek hızla kavrayışa dönüştürülmesi için veri ve uygulamaları bütünleştirir ve bu da iş avantajları doğurur.

zEnterprise System iki önemli bileşeni daha içerir: yeni IBM zEnterprise BladeCenter® Extension (zBX) ve yeni IBM zEnterprise Unified Resource Manager (Unified Resource Manager). IBM zEnterprise System, rakipsiz güvenilirlik, güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri ile dünyanın en hızlı ve en ölçeklenebilir kurumsal sunucusudur. Ancak hepsi bu kadar değil: IBM zEnterprise System aynı zamanda büyük ölçekli veri merkezi birleştirme konusunda da dünyanın en verimli platformudur. Buna ek olarak, yeni sistem IBM teknolojilerini birleştirip günümüzün çok sayıda mimariyi barındıran veri merkezlerinin ve yarının özel bulut bilgi işlem sistemlerinin verimliliğini artırarak bilgi işleme yeni bir boyut getirir. IBM zEnterprise, en mükemmel biçimiyle basitleştirmeyi tanımlar.

zBX, yüksek performanslı bir özel ağ üzerinden z196'nın bu sisteme sıkı sıkıya bağlı bir uzantısı şeklinde çalışmak üzere özel olarak yapılandırılan bir IBM BladeCenter altyapısıdır. Bu altyapı, sorgulama işleme için IBM Smart Analytics Optimizer ile belirli POWER7 blade sunucuları veya System x blade sunucuları (yol haritası bildirimi) gibi belirli iş yüklerine özel yüksek performanslı işlemcileri barındırır. Bileşenler z196 z/OS ve Linux on z ortamlarında çalışarak çok katmanlı uygulamalar için ideal platformu sağlar.

Depolama:
IBM® Storwize® Rapid Application Storage
Bu yenilikçi depolama çözümü, depolama verimliliğinin ve uygulama kullanılabilirliğinin iyileştirilmesine yardımcı olur, var olan temel uygulamalar ile yüksek düzeyde bütünleştirme sağlanır; uygulamalar ve personel açısından en az kesintiye yol açacak şekilde devreye alınabilir. IBM Storwize Rapid Application Storage, yenilikçi depolama teknolojileri alanındaki en yeni uygulamaları, etkili bir yönetim yazılımını ve IBM'in dünya standartlarındaki hizmetlerini bir arada sunarak iş uygulamalarınızı yönetmenize ve bilgi patlaması ile başa çıkmanıza yardımcı olur.

IBM FastBack for Storwize V7000
IBM FastBack for Storwize V7000, uygun maliyetli olağanüstü durumdan kurtarma gereksinimlerinin desteklenmesi için IP tabanlı eşleme yetenekleri sağlar. Yerel, gelişmiş ve blok düzeyinde uygulama yedekleme olanağı, neredeyse anında kurtarma işlevi ve Tivoli Storage Manager ile isteğe bağlı bütünleştirme seçeneği de sunar.

System x: En zorlu uygulamalarınız için en yüksek düzeyde bellek, depolama ve performans sunan bir esnek kurumsal sunucu portföyü olan eX5 kurumsal sunucuları System x ürün ailesine katıldı. IBM System x kurumsal teknolojisi ile işiniz için en uygun yapılandırma fırsatını seçme fırsatı tanır. Bellek genişletmedeki gelişim sayesinde, önceki x86 sunucuların sınırlarının ötesinde performans sağlars. IBM eX5 sistemleri, kurumsal düzeyde sanallaştırma, veritabanı ve iş süreçleri için düşük maliyetle üstün performans sunar.

Intel® Xeon® işlemcileriyle donatılmış eX5 kurumsal sistemleri, işletmeye aşağıdaki konularda destek için tasarlandı:
• Belleğin en yüksek düzeye çıkartılması
• Maliyetlerin düşürülmesi
• Kurulum ve kullanım kolaylığı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları