20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IBMden Koç Üniversitesine Ödül
02 Ağustos 2007 Perşembe 13:26

IBM'den Koç Üniversitesi'ne Ödül

Koç Üniversitesi, IBM’in her yıl, bilimsel araştırmaları desteklemek için dünya genelinde sınırlı sayıda verdiği Araştırma Destek Ödülü’nü kazandı.

Koç Üniversitesi, IBM’in her yıl, bilimsel araştırmaları desteklemek için dünya genelinde sınırlı sayıda verdiği Araştırma Destek Ödülü’nü (IBM Shared University Research Award) kazandı. Pazar değeri 200.000 ABD dolarına yaklaşan donanım, yazılım ve hizmet desteğinden oluşan ödül, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Y. Doç. Dr. Metin Türkay’ın Tedarik Zincirinde İnovasyon konulu projesine verildi. Proje, Y. Doç. Dr. Metin Türkay ve Y. Doç. Dr. Sibel Salman ile birlikte, Jale Akyel’in yönetimindeki IBM Türk Üniversite İlişkileri birimi tarafından koordine edilecek.

Bu araştırma kapsamında, sürdürülebilir bir tedarik zincirinin modellenmesi ve daha verimli hale getirilmesi için dört ayrı proje ile yenilikçi yaklaşımlar geliştirilecek. Y. Doç. Dr. Metin Türkay liderliğindeki Koç Üniversitesi ekibi, araştırmalarında tedarik zinciri iş sürecinin nasıl daha çevreci olabileceğini modelleyecek, yeni ve çevre dostu enerji üretimi teknolojileri geliştirecek. Lojistik sistemlerinin verimini artırmaya yönelik inovasyonların gerçekleştirileceği çalışmada, kullanılmış pillerin toplanmasına yönelik projeler de hayata geçirilecek.

IBM, ödül programı kapsamında Koç Üniversitesi’ne, Sistem x sunucuları ve Intellisation iş istasyonları ile Websphere Business Modeller ve Websphere Process Server yazılımları, bu ürünlerle ilgili teknik eğitim ve destek hizmetleri bağışlayacak. Ayrıca üniversite kampusu içinde Tedarik Zincirinde İnovasyon İleri Araştırmalar Merkezi açılacak. IBM tarafından 2 araştırmacının görevlendirileceği merkezde, 5 yıl boyunca çeşitli ortak bilimsel projeler geliştirilecek ve burada edinilen tecrübelerle yeni ders içerikleri oluşturulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları