16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IBM Kurumsal Hizmet Gücü Ganada
18 Mart 2011 Cuma 13:21

IBM Kurumsal Hizmet Gücü Gana'da

IBM 100. yılında 100. kurumsal hizmet gücü gönüllüsünü Gana'ya gönderdi.

Barış Gönüllüleri"nin kurumsal versiyonu olarak nitelendirilen IBM Kurumsal Hizmet Gücü Çin, Brezilya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Rusya, Filipinler, Hindistan, Nijerya, Gana ve Kenya gibi dünyanın pek çok yerinde yerel hükümetlere ve toplumsal organizasyonlara ekonomik gelişim, girişimcilik, ulaşım, eğitim, sağlık, yurttaşlık ve olağanüstü durumlarda acil kurtarma hizmetleri gibi konularında teknolojik destek sağlıyor. Faaliyet gösterdiği 20 ülkenin çoğunda olumlu ekonomik ve sosyal etkiler sağlamış olan IBM, 100. ekibini ve 1000. kurumsal hizmet gücü gönüllüsünü ise bu kez de Afrika"nın Gana Cumhuriyeti"ne gönderdi.

IBM Türk Genel Müdürü Michel Charouk, "Kurumsal Hizmet Gücümüz, 100 yıldır IBM"in tüm çalışanlarının sahip olduğu ve savunduğu ilerici dünya görüşünü somut olarak ortaya koymaktadır. Dolayısıyla, 100. Kurumsal Hizmet Gücü ekibinin ve 1000. Kurumsal Hizmet Gücü gönüllüsünün IBM"in yüzüncü yılına rastlaması çok önemlidir. Bu program, herkeste iz bırakarak daha akıllı ve daha çok işbirliği içinde bir dünyaya örnek oluşturmaktadır" şeklinde konuştu.

IBM Programının kapsamı ve portföyü yakın zamanda daha da genişletilerek 2010"da daha gelişmiş projelerde görevlendirmek üzere Üst düzey Yöneticiler Kurumsal Hizmet Gücü adını verdiği bir program daha oluşturuldu. Bu ekipler, şehirlerin dünya standartlarında Akıllı Şehirler olabilmesi için kritik ekonomik gelişim projelerinde belediyelerin en üst düzeydeki yetkilileriyle birlikte çalışıyorlar. Yine aynı yıl IBM, Üst düzey Yöneticiler Kurumsal Hizmet Gücü kapsamındaki ekiplerin yarısını gelişmekte olan pazarlar, diğer yarısını gelişmiş pazarlar olmak üzere 100 şehre göndereceği Akıllı Şehirler Mücadelesi projesini duyurdu.

Kurumsal Hizmet Gücü"nün bugün geldiği aşama IBM'in 100. yılı ile de örtüşüyor. Bir asırdır süregelen başarısını vurgulamak için küresel olarak yıl boyunca etkinlikler düzenleyecek IBM için Kurumsal Hizmet Gücü 100 İlerleme İkonlarından biri olarak tanımlanıyor ve geçen yüzyılın önemli başarılarından biri olarak nitelendiriliyor.

IBM Türk, IBM küresel ile aynı bağlamda hareket ederek Kurumsal Hizmet Gücü ile Türkiye"de başarılı çalışmalara imza atıyor. 2010"da IBM Türk'ün Mersin, Gaziantep ve Malatya'da gerçekleştirdiği Kurumsal Hizmet Gücü projesine, Türkiye"deki gönüllülük projelerini teşvik etmek için kurulan Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından en başarılı gönüllülük projesi ödülü verildi.

Başladığı 2008"den beri IBM"in Kurumsal Hizmet Gücüne ayırdığı yaklaşık 30 milyon dolarlık bu altı ay süreli projeler ülkelere önemli katma değerler sağlarken, IBM"e de daha becerikli, işbirliğine yatkın, sadık ve kültürel farkındalığa sahip çalışanlar kazandırıyor. Bu tür girişimler, yeni pazarların daha iyi anlaşılmasına yardımcı olduğu gibi kuruma da daha büyük bir saygınlık kazandırıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları