16 Nisan 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IBM, Bütünleşik Sistem Ailesini Tanıttı
21 Nisan 2012 Cumartesi 01:09

IBM, Bütünleşik Sistem Ailesini Tanıttı

IBM, bütünleşik sistem ailesini tanıtarak yeni ve basit bilgi işlem çağına doğru atılan önemli bir adımı duyurdu.

11 Nisan’da IBM, PureSystems Bütünleşik Sistem Ailesini duyurdu. IBM’in tüm dünyada duyurduğu yeni sistemler ailesi şirketlerin halihazırda kullandığı ve birbirinden farklı birçok sistemin kurulumu ve/veya bakımı için önemli ölçüde kaynak ayırmak zorunda kaldığı kurumsal bilgi işlem modelinden kurtulmaları için önemli bir fırsat sunuyor. Bu duyurular IBM’in, 4 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği 2 milyar dolarlık Ar-Ge ve satın alma yatırımlarının ve 37 ülkedeki 17 laboratuarda çalışan binlere IBM mühendislerinin hayata geçirdiği bir çözümdür. Bütünleşik sistem ailesi bilgi teknolojilerini yönetme, bütçelendirme ve görevlendirme açısından baştan aşağıya yeniden tanımlayarak, iş yapış şekillerini de değiştiriyor.

PureSystems uzman bütünleşik sistem ürünleri ile IBM, bugünün veri merkezi için gerekli kritik olan ağ kurma, depolama, bilgi işlem, yönetim gibi parçaların hepsini bütünleştirerek kolayca kurulabilen ve bakımı çok daha az maliyetli olan bir sistem yaratıyor. PureSystems, örneğin bugünkü teknolojinin gerektirdiğinden üçte bir daha az zamanda kurularak devreye alınabiliyor. Her PureSystems şasisi binlerce sanal makineye bölünebiliyor-önceki sistemlerin iki katı yoğunluğunda- ve yüzde 43 enerji tasarrufu sunuyor. PureSystems'in otomatik ve yüksek derecede sanallaştırılmış depolama katmanı yüzde 98 daha hızlı tedarik edilebiliyor ve bütçe maliyetlerinde yüzde 45 tasarruf sağlayabiliyor. Ayrıca, IBM PureSystems tek bir konsoldan yönetilebilme özelliğine sahip.

Yeni PureSystems çözümlerinin merkezinde operasyonel know-how ve uzmanlıkların sistemlere doğrudan inşa edilmesini sağlayan yeni yazılım özelliği bulunuyor. Türünün ilk örneği olan bu yaklaşım, esnekliği ve basitliği bir arada sunuyor. Yerleşik uzmanlıklar saatler içinde yeni projelerin hayata geçirilmesini ve sonuçların alınmaya başlanmasını sağlıyor. Akıllı telefonlara uygulama kurmak kadar basit olan sistemin temelinde yatan uzmanlık sayesinde hızlı ve çabuk görevlendirme mümkün kılınıyor. Şu anda tipik bir Web uygulaması altyapısının mimarisi, kurulumu ve devreye alınması için gerekli olan zaman, mesai ve beceriler altı ay veya daha fazla sürebiliyorken, IBM PureSystems bütünleşik sistem ailesi ile ise aynı görev 10 günden daha kısa bir zamanda tamamlanabilecek.

IBM Türk, 2 Mayıs tarihinde İstanbul’da ve 15 Mayıs tarihinde Ankara'da düzenleyeceği etkinliklerle, bilişimde bir dönüm noktası olarak nitelendirilen ve dünyanın ilk uzman mimarisiyle geliştirilmiş bütünleşik sistem ailesi ile ilgili tüm detayları aktaracak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları