23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
IAS Üniversite Öğrencileri İle Buluşuyor
18 Aralık 2007 Salı 13:54

IAS Üniversite Öğrencileri İle Buluşuyor

IAS, üniversite öğrencileri ile buluşarak onları ERP ve bilişim sektörü hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

13 Aralık Perşembe günü İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencileri ile bir araya gelen IAS İnsan Kaynakları Müdürü Mesut Öztürk, IAS Halkla İlişkiler Müdürü Öznur Tekiner ve IAS Satış Yöneticisi Endüstri Mühendisi Alper Şahin öğrencilerin profesyonel hayata geçişte yaşadıkları soru ve sorunlara çözüm bulmaya çalıştılar.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü katkıları ile hazırlanan seminerde Öğrencilere kısaca iş süreçleri ve ERP hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından özellikle son sınıf öğrencilerinin iş bulma kaygısı, bilişim ve ERP sektöründeki kariyer fırsatları üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Kariyer basamaklarında hızla yükselmek isteyen öğrencilere tavsiyelerde bulunan IAS İnsan Kaynakları Müdürü Mesut Öztürk öğrencilerin mezun olmadan önce edinmesi gereken yeterliliklerden bahsederken şunları söyledi: ERP konusunda bir yüksek lisans programının ya da bu alanda uzmanlaşma sağlayacak bir programın bulunmaması büyük bir eksiklik. Ancak yine de bu alanda çalışmak isteyen kişilerin kendilerini ERP danışmanı olarak çalışmaya hazırlamak için, öncelikle proje yönetimi, iş süreçlerine hakimiyet, sistem ve işletme analizi yapabilme, süreç iyileştirme, en az bir sorgulama diline hakim olmaları gerekiyor.

IAS geçen hafta da İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 3. Sınıf öğrencilerini IAS Business Academy'de ağırladı. IAS Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Ahmet Oturgan'ın İş Süreçleri Yönetimi ve CANIAS ERP konulu sunumunu dinleyen öğrenciler, ERP'yi teorik olarak yerinde tanıma ve pratik uygulama yapma fırsatı buldular.

Sunumlarda ERP'nin bir işletmeye sağlayacağı faydalar, ERP programlarının işleyişi ve implementasyonu, şirketlere nasıl uygulanması gerektiği ve bu uygulama sürecinde yaşanan veya yaşanabilecek zorluklar hakkında da ayrıntılı bilgiler verildi.

Üniversitede aldıkları eğitimin yanında, özellikle ERP ve iş süreçleri konularında profesyonel hayatı daha yakında tanıtmak amacı ile yola çıkan IAS, üniversite öğrencileri ile buluşarak onları bilgilendirmeye devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları