05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Huawei Türkiye, İTÜ Öğrencileriyle Buluştu
20 Aralık 2011 Salı 19:05

Huawei Türkiye, İTÜ Öğrencileriyle Buluştu

İTÜ-Huawei Yeni Nesil Telekomünikasyon Teknolojileri Laboratuarı'nı kurarak Türkiye’ye akademik katkı sağlayan Huawei Türkiye, İTÜ Sektör Günleri’ne destek verdi.

Bilgi ve iletişim teknolojilerinde, dünyanın önde gelen firmalar arasında yer alan Huawei’nin Orta Asya ve Kafkaslar Bölge Merkezi Huawei Türkiye, İstanbul Teknik Üniversitesi’ne sektör günleri kapsamında destek verdi. Huawei Türkiye yöneticileri, İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün 14’üncü Sektör Günleri organizasyonunda, öğrencilere telekomünikasyon sektörünü ve Huawei’de staj ve çalışma olanaklarını anlattı. Üniversite öğrencilerinin gelecekte çalışabilecekleri sektörler, firmalar ve bölümler hakkında fikir sahibi olmalarını amaçlayan İTÜ Sektör Günleri, firma yöneticilerini ve öğrencileri bir araya getiriyor.

Öğrencilerin bilgilendirmek ve vizyoner bir bakış açısına sahip olmalarını sağlamak için İTÜ sektör günlerine destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Huawei Türkiye Cihaz Yönetimi Pazarlama Direktörü Bilgin Demir, özellikle genç neslin teknolojik taleplerine anlattı. Mobil iletişimdeki değişim sayesinde arz ve talepte önemli değişimler yaşandığına dikkat çeken Demir, gençlerin azla yetinmediklerini ve yaşamın her anında mobil olmak istediğini söyledi. Farklı dijital platformlara erişimin vazgeçilmez bir gereksinim olduğunu anlatan Demir, Huawei Cihaz Grubu olarak akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı cihazlarla bu talebi karşıladıklarını ve inovasyon ile sürekli gelişim sağladıklarını söyledi. Mobil geniş bant hızının 300 Mbps’ye yükseldiğinin altını çizen Demir, 2011 Haziran ayı itibariyle 3 milyon 600 bin kişinin 3G kullandığını, Bulut Bilişim teknolojisi sayesinde artık her cihazın bir sim kartı olacağını belirtti. Bilgin Demir’e göre sim kartlar sayesinde uzaktan kontrol edilebilecek olan akıllık cihazlar sayesinde akıllı ev ve ofislerle hem ev hem de iş yaşantısında önemli değişimler yaşanacak.

Dünyadaki 2.En büyük uluslararası AR-GE yatırımını Türkiye’de gerçekleştiren Huawei’nin Ar-Ge Merkezi Direktörü Kamil Şahin de öğrencilere Huawei’nin vizyoner ve inovatif yapısını anlattı. Huawei’nin Ar-Ge çalışmaları ile hem finansal hem de ürün-servis alanında her geçen gün gücünü artırdığını söyleyen Şahin, Huawei Türkiye’nin patent başvurularının, Türkiye’deki Ar-Ge çalışmalarının en büyük inovasyon göstergesi olduğunu söyledi. Yüzde yüz Türk mühendislerinin geliştirmeleriyle çok sayıda patent başvurusu yapıldığını anlatan Şahin; Huawei Türkiye’nin Ar-Ge yapısını; “26 yaş ortalamasıyla genç, üretken ve her zaman yenilikçi ürün ve servisler geliştiren bir üs” olarak tanımladı. Huawei Türkiye AR-GE merkezindeki mühendislerin geliştirdiği yazılımlarla, Türkiye’nin ilk 5 Ar-Ge ihracatçısı konumuna gelmesini hedeflediklerini belirten Şahin; Huawei’nin, genç mühendislere verdiği eğitim ve sağladığı imkanlarla onları dünya standartlarında bir mühendis haline getirdiğini anlattı. Huawei’nin,  istihdama katkı yapmanın yanı sıra istihdam edilen nitelikli personele de katma değer sağladığını belirten Şahin; genç ve dinamik yapılarının, yeni mezunlar için önemli fırsatlar sunduğunun altını çizdi.

Huawei Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi, 2008 yılında, Türkiye’nin en önemli üniversite-sanayi işbirliklerinden birine imza atarak “İTÜ-Huawei Yeni Nesil Telekomünikasyon Teknolojileri Laboratuarı’nı kurdular.
Huawei Türkiye, İTÜ Sektör Günleri’nde android işlemcili cihazlarla oynanan oyunlarda birinci olan öğrenciye Huawei U8300 Android telefon, ikinciye Huawei E5830 Wireless modem ve üçüncüye Huawei E353 HSPA+ USB Stick armağan etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları