18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Huawei Everest Dağı’nda
18 Ekim 2007 Perşembe 14:02

Huawei Everest Dağı’nda

Huawei, 2008 Pekin Olimpiyat Meşalesi Koşu Takımı için Everest Dağı’nda GSM Baz İstasyonu kuruyor.

China Mobile, Everest Dağı’na kuracağı GSM Baz İstasyonu için dünyanın dört bir yanındaki operatörlere yeni nesil telekomünikasyon çözümleri sağlayan, alanında lider Huawei Teknoloji’yi seçti. Kurulan baz istasyonu, 2008 Pekin Olimpiyat Meşalesi Koşu Takımı’na zirveye ulaştıklarında mobil kapsama alanı sağlayacak.

6500 metre yükseklikte kurulacak baz İstasyonu Everest’teki kampta ve zirveye çıkan yol üzerinde mobil iletişim ağı kuracak. 2008 Pekin Olimpiyat Meşalesi Koşu Takımı için kurulan bu baz istasyonu China Mobile’ın partnerlerinden Natural Extreme Challenge Events ile dünyanın en yüksek dağına çıkmayı düşünen tüm dağcılara çok büyük fayda sağlayacak.

China Mobile, Everest Dağı’nda Huawei’nin 3G ve IP Teknolojileri üzerine inşa edilen yeni nesil GSM Baz İstasyonu’yla mobil kapsama alanı sağlayacak. Kurulacak baz istasyonu güneş enerjisi sağlayıcı, uydu iletişimleri ve Ethernet Fiber Taşıma gibi birçok farklı özelliğe de sahip.

Kurulacak baz istasyonunun aynı zamanda Avrupa ROHS (The Restriction of the use of certain Hazardous substances in Electrical and Electronic Equipment) standartlarına sahip olması Everest Dağı’nda karşılaşılacak her türlü zor ve kötü hava koşulunda uyum göstereceği anlamına geliyor.

Huawei Mobil Ağlar Başkanı Yu Chengdong “ China Mobile ile dünyanın en yüksek noktasında mobil iletişim ağını kurmak ve 2008 Pekin Olimpiyat Meşale Koşu Takımı’nın zirveye güvenle ulaşmalarını sağlamak için gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden çok mutluyuz. Ağ yapılandırması alanında çok fazla deneyime sahip Huawei, mobil ağ ekipmanları sağlamada endüstri lideri konumunda” dedi.


China Mobile Hakkında

China Mobile, dünyanın en geniş abone sayısı ve bütünleşmiş, tamamı sayısal olan ağı ile Çin’in mobil hizmet sağlamadaki lider firması. China Mobile, 23 Ekim 1997 tarihinde New York Borsası ve 22 Ekim 1997 tarihinde Hong Kong Borsası’nda işlem görmeye başladı. 31 Aralık 2006 sonuçlarına göre grup bünyesinde 11.998 çalışan ve 310.2 milyondan fazla abone bulunuyor. Grubun GSM hizmetleri global ölçekte 219 ülke ve bölgede dolaşımda, GPRS dolaşım hizmetleri ise 138 ülke ve bölgeyi kapsıyor.

www.chinamobile.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları