26 Temmuz 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HTC 15. Yılında Taipeide Yeni Ofis Açtı
18 Haziran 2012 Pazartesi 13:55

HTC 15. Yılında Taipei'de Yeni Ofis Açtı

Mobil inovasyon ve tasarım alanının global lideri HTC Corporation (HTC), 15. kuruluş yıldönümünü, Taipei’deki yeni global şirket merkezinin büyük açılışını gerçekleştirerek kutladı.

Bu yeni merkez, HTC’nin tüketicilerin hayatlarını daha kolay ve daha üretken hale getiren gelişime açık, mobil deneyimler yaratmak konusundaki iddiasının bir göstergesi. HTC Başkanı Cher Wang ve CEO Peter Chou’nun ev sahipliğinde yapılan açılış davetinde Tayvan Devlet Başkan Yardımcısı Wu Den-yih ve çok sayıda küresel sektör lideri katıldı.

Interbrand'in yılda bir kez oluşturduğu “En İyi Yüz Küresel Marka” listesine ilk kez 2011 yılında giren HTC aynı zamanda bu prestijli listede yer alan ilk Tayvan şirket oldu.  Yeni şirket merkezinin resmi olarak açılmasıyla HTC, yeniliklerin ve çığır açan teknoloji buluşlarının arkasındaki itici güç olmaya ve dünya çapındaki tüketicilere en iyi kişisel deneyimleri yaşatmaya devam edecek.  

Açılış Törenine katılan Tayvan Devlet Başkan Yardımcısı Wu Den-yih şunları dile getirdi:
“2011’de HTC, Interbrand’in belirlediği en iyi küresel markalar listesine girdi ve küresel arenada dikkatleri Tayvan’a çekti.  Dünyanın en iyi markalarından biri olarak kazandığı konum, HTC’nin inovasyon yapmak ve dünya çapındaki tüketicilerin istediği ve sevdiği mobil teknolojileri yaratmak konusundaki becerisinin bir kanıtıdır.  HTC’yi inovasyon alanında ve Tayvan'ın rekabet gücünü artırmaya devam etmesi için destekliyorum."

HTC Başkanı Cher Wang ise düşüncelerini şöyle ifade etti:
“HTC global bir markadır, inovasyon ve tasarım konusunda bir liderdir. 15 yıl boyunca kesintisiz sürdürdüğü sıkı çalışma ve başarısının ardından HTC, insanların mobil cihazlarını kullanış şekilleri üzerinde önemli bir global etki yarattı. Tayvan’ın yeteneklerinin dünyayla bağlantısını sağlayan küresel bir platform olmak ve dünya çapındaki tüketicilere yeni ve kişisel akıllı telefon deneyimleri yaşatmak istiyoruz.  Hedefimiz dünyanın en iyi markalarından biri olmaktır.”

HTC CEO'su Peter Chou:
"Son 15 yılda hem öğrenme hem de inovasyon yapma fırsatına sahip olduk ve beklediğimizden büyük başarılar elde ettik. Daha da önemlisi, kendi markamızı yarattık. HTC imkânsızı başardı ve hayallerini gerçekleştirme yolunda adımlar attı. Taipei şirket merkezinin büyük açılışı yepyeni bir başlangıca işaret ediyor.   Kendimizi yeniden konumlandıracağız ve zorlukları aşmak için sınırlarımızı zorlamak konusunda çaba göstereceğiz.  

Törene katılan hükümet, iş ve sanat dünyası başta olmak üzere birçok önde gelen isim HTC’nin açtığı bu yeni sayfa için tebriklerini iletti.

Microsoft / Windows Phone’un Başkan Yardımcısı Terry Myerson:
"Microsoft, HTC ile yıllar önce, ilk cihazlarımızla başlayan uzun ve başarılı bir ortaklık geçmişine sahip. Şirketlerimizin gelecekte ortaya çıkaracakları projeler konusunda heyecanlıyız. Microsoft adına HTC’yi 15. kuruluş yıldönümü, yeni ve güzel şirket merkezi için tebrik ediyorum.”

Google’ın Mobil ve Dijital İçeriklerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andy Rubin:
“Android konusunda iddiada bulunan ilk cihaz üreticisi HTC olmuştu. Ne kadar yol kat ettiklerini görmek müthiş. Yeni şirket merkezlerinde onlara şans diliyoruz. Daha uzun yıllar boyunca inovasyonlarına devam etmelerini ve onlarla işbirliğinde bulunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Vodafone Terminallerden Sorumlu Grup Müdürü Patrick Chomet:
“Son 15 yıl içerisinde HTC, müthiş tasarım, işlevsellik ve performanstan oluşan eksiksiz bir paket sunan ürünleri pazara sunarak çok geniş bir müşteri kitlesi için akıllı telefon teknolojisini erişilebilir kılmak konusunda çok önemli bir rol oynamıştır.  Mobil veri devriminin faydalarını dünya çapındaki müşterilerimize yaşatmak için Vodafone’un değerli bir ortağı olan HTC ile yakın bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.”

HTC’nin yeni şirket merkezinin kurulduğu Yeni Taipei Şehri’nin Belediye Başkanı Chu Lilun şunları söyledi:
“HTC yerel bir AR-GE ve tasarım yeteneği tabanını yetiştirdi böylece, Tayvan’nın küresel rekabet gücünü artırmasını sağladı. HTC’nin Taipei’deki bu binası; aynı zamanda Yeni Taipei Şehri’nin de benimsediği temel değerlerden olan, “yerel ekonomik faaliyet üretmek” ve “inovasyon” alanında itici güç olmak konusundaki kararlılığını gösteriyor.”

Taoyuan İlçe Belediye Başkanı Wu Chih-yang ise şunları dile getirdi:
"HTC faaliyetlerine Tayvan'ın Taoyuan ilçesinde başladı ve dünyaca tanınan bir akıllı telefon markası haline geldi.  Birçok yetenekli Bilgi Teknolojisi profesyonelini yetiştirdi ve Taoyuan'a örnek bir düşünce kalitesi ve operasyon başarısı getirdi.  Yeni şirket merkezleri konusunda onları tebrik ederim.  Yeni binanın Tayvan'ın ekonomik başarısına katkıda bulunmaya devam edeceğine inanıyorum.”

Qualcomm Başkanı ve CEO’su Dr. Paul E. Jacobs:
“HTC mobil bilgi işleme konusunda yeni kilometre taşlarına imza atan yaratıcı cihazlar üreterek sahip olduğu itibarı elde etmiştir.  Qualcomm ve HTC’nin yıllar içerisindeki yakın işbirliği, ortak değerlerimizi, özellikle de inovasyon konusunda gösterdiğimiz ortak bağlılığı ve sürekli olarak müşteri deneyimine odaklanılmasını temel almaktadır.  Peter’ı ve HTC’yi 15. yıldönümleri, güzel ve yeni şirket merkezleri için kutluyorum.  Özellikle belirtmek isteriz ki, yıllar boyunca sürecek işbirliğimizin devam etmesini dört gözle bekliyoruz.” 

Multimedyadan ve Orange Cihazlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Yves Maitre:
“HTC her zaman mobil trendlerin arkasındaki itici güç olmuştur. Sürekli inovasyonlarla geçen 15 yılın ardından bu “Quietly Brilliant – Sessiz Dâhi” marka dünyaya yeni bir sürdürülebilir rota gösteriyor: çevresel bilinç ve iş kalitesiyle inovasyon. 

AT&T Şirketi Kıdemli Başkan Yardımcısı Jeff Bradley:
"AT&T, HTC’yle uzun ve başarılı bir geçmişe sahip olmaktan gurur duyuyor. Bu yeni şirket merkez binası kesinlikle uzun yıllar boyunca birçok inovasyon ve dâhi ürünün yaratılması için ilham kaynağı olacaktır.”

Chunghwa Telecom şirketinin başkanı Lu Shyue-ching:
"HTC, Tayvan’ın telekomünikasyon sektörüne yenilikçi düşünce tarzı ve lider mobil cihazları sunmak için Chunghwa Telecom ile yakın bir şekilde çalışmıştır.  Ortaklığımız kapsamında mobil cihazlar, katma değerli hizmetler ve kanal pazarlaması bulunmaktadır. Tayvan’da daha dinamik bir mobil sektörü yaratmak ve tüketicilerimize daha zengin ve daha kişisel bir deneyim yaşatmak amacıyla HTC ile çalışmalarımıza devam etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Dünyaca ünlü sanatçı Ju Ming, yeni HTC şirket merkezinde sergilenen eseri için şunları söyledi:
"Sanat eserlerini genellikle insanların birbiriyle ve doğayla arasındaki ilişkileri anlatmak için kullanıyorum. Taichi serilerimin taşıdığı ruh ve yaratıcılığın HTC’nin şirket merkezine zengin insani bir seviye daha ekleyeceğini umuyorum.  Her zaman sanatsal ruh içerisinde yaşama ve çalışma fikrini savundum. Dileğim HTC çalışanlarının bu ruhu kullanabilmesi ve onu HTC’nin gurur duyabileceği sanata, yaratıcılığa ve çığır açan ürünlere dönüştürmesidir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları