18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HPden Yeni Officejet Yazıcılar
14 Nisan 2011 Perşembe 16:06

HP'den Yeni Officejet Yazıcılar

Yeni HP Officejet yazıcılar, ofis içinde ve hareket halindeyken profesyonel dokümanlar üretiyor.

2015"e kadar dünya genelindeki kurumsal iş gücünün yüzde 85"inin mobil olması bekleniyor. Uzaktan çalışma, şube ofisleri ve mobil iş süreçleri yaygınlaşmaya devam ederken, HP, her büyüklükteki ticari müşterilerin verimliliğini maksimize etmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış yeni mürekkep püskürtmeli yazıcılarını açıkladı.
HP"nin piyasaya sunduğu HP Officejet Pro 8000 Enterprise Yazıcı ve HP Officejet 100 Mobile yazıcı modelleri ile ticari müşteri ve mobil iş dünyası, ofis içinde ve hareket halindeyken profesyonel kalitede dokümanlar üretebilecek.

HP Türkiye Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu, "Mobil hale gelen işgücü ve telekomünikasyonda yaşanan değişimler, son yıllarda iş dünyasının ve teknolojik ihtiyaçların çehresini değiştirirken; yazıcılar konusundaki müşteri beklentileri hiç bu kadar yüksek olmamıştı." dedi.

Arzu İlhan Babaoğlu sözlerine şöyle devam etti: "HP Officejet yazıcı serisinin sunduğu deneyim, her ölçekteki müşteri tarafından olumlu karşılandı. HP, müşterilerinin başarılı olmalarına destek verecek güvenilir ve yüksek performanslı mürekkep püskürtmeli yazıcı çözümleriyle sektörünün lideri olan yazıcı portföyünü, bir kez daha güçlendirdi."
Zaman stresi altında yaşayan mobil profesyoneller, HP Officejet 100 Mobile Yazıcı ile baskı işlemlerini güvenle yapabilir ve hareket halindeyken etkinliklerini artırabilir.

Kompakt ve uzun ömürlü bir cihaz olan HP Officejet 100 Mobile Printer şu özelliklere sahip:
- Güçlü, uzun ömürlü lityum-iyon pilleri mevcuttur. Piller tam doluyken 500 sayfaya kadar baskı alabilirsiniz. Ayrıca, 65watt AC adaptörüne sahip HP dizüstü bilgisayarlarla uyumludur.
- Notebook, netbook ve Windows Mobile®, BlackBerry, HP webOS ve Nokia Symbian akıllı telefonlarından Bluetooth® kablosuz teknoloji ile yapılandırılan yüksek kalitede doküman basma imkânı.
- 50 kağıt kapasiteli tepsi ve dakikada 22 sayfaya kadar siyah; 18 sayfaya kadar renkli baskı alma ve ISO standartlarında baskı hızında 5 sayfaya kadar siyah; 3,5 sayfaya kadar renkli baskı alma imkânı.
- PictBridge uyumlu bir cihaza bağlanma ve hareket halindeyken laboratuar kalitesinde sınırsız 10 x 15 cm (4x6 inç) fotoğraf bastırma imkânı.
- Enerji tasarruflu ve daha uzun pil ömrü ENERGY STAR® nitelikli, cihaz uzun süre hareketsiz kaldığında kendiliğinden kapanır.
HP, uzaktan çalışan BT uzmanlarına yazıcı desteğinin temin edilmesiyle ilgili engelleri aşıyor. HP; ofislerin ve uzaktan çalışanların yer sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla HP baskı yönetim araçlarıyla donatılmış Officejet Pro mürekkep püskürtmeli yazıcısını satışa sunuyor. Ağ bağlantısını da mümkün kılan HP Officejet Pro 8000 Enterprise Yazıcı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere şirketlerin baskı yeteneklerini artıracak bir dizi fayda sunuyor:
- Cihazın, HP Universal Print Driver ve HP Web Jetadmin özellikleri ile, halen yönetilmekte olan yazıcı ortamlarına kolayca entegre edilebilmesi ve böyle verimlilik artışı sağlanırken BT yönetim maliyetlerinin düşürülmesi sağlanıyor.
- Mevcut BT altyapıları ve işletim ortamlarıyla uyumludur. SAP, Windows Cluster Server, Citrix Server ve daha birçoğunu destekliyor.
- ABD"de ENERGY STAR unvanını kazanmış olan HP Officejet Pro 8000 Enterprise Yazıcı, sayfa başına yüzde 50"ye varan daha düşük maliyetle ve daha az enerji kullanarak profesyonel renkli dokümanlar üretir. Otomatik iki-taraflı baskı alma özelliği sayesinde yüzde 50"ye varan kağıt tasarrufu sağlayan bu ürün, renkli lazer yazıcılarla karşılaştırıldığında sarf malzemeleri ve ambalaj açısından yüzde 80"e varan tasarruf sağlar.
- Kullanıcılarına, BlackBerry veya HP webOS cihazlarından şirket ağlarındaki herhangi bir yazıcıya veya binlerce HP ePrint mobil yazıcısına baskı alma olanağı sunan HP ePrint Enterprise"ı destekler.
- Dakikada 13 sayfaya kadar siyah ve 8,5 sayfaya kadar renkli ISO hız standartlarında baskı alma. Otomatik iki taraflı baskı alma, 15.000 sayfalık aylık görev döngüsü, istendiğinde 500 kağıda kadar genişletilebilen 250 kağıtlık tepsisi, sabit Ethernet ve Hi-speed USB 2.0 ile standart ağ oluşturma ve ticari destek gibi özellikler sayesinde iş süreçlerinde verimlilik artışı.
- Daha fazla baskı alma seçeneğine sahip olan yazıcı HP PCL 6, HP PCL 5c, HP Postscript 3 ve 80 ölçeklendirilebilir TrueType fontlarını destekler. (8) İlave fontlar doğrudan yazıcıya yüklenebilir.
- Sık kullanımda büyük tasarruf sağlayan bu ürün, yüksek kapasiteli kartuş ve ayrı ayrı mürekkepleri sayesinde daha az müdahale gerektirir. HP Officejet pigment mürekkebi ve ColorLok® kağıtları ile dokümanlarınız suya dayanıklı hale gelir.
- Şifreyle korunmuş bir İliştirilmiş Web Sunucusu (EWS), SSL/HTTPS yeniden yönlendirme, cihaz güvenlik duvarı ve cihazın başından geçen olayların kaydedildiği Syslog gibi özelliklerin yapılandırılmasını mümkün kılan güvenlik yönetimi.
HP Officejet 100 Mobile Yazıcı; Türkiye"de 329$ KDV fiyatla satışa sunuldu. HP Officejet Pro 8000 Enterprise ise, 269$ KDV"lik fiyatı ile tüketicilerin ilgisini çekecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları