28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP’den Yeni Çevik Mimari Araştırması
13 Ekim 2011 Perşembe 11:30

HP’den Yeni Çevik Mimari Araştırması

HP’nin yeni araştırması, dijital dünyada hızla değişen pazarlara uyum sağlamak ve ekonomik güçlüklerin üstesinden gelmek için çevik mimarilerin önemini ortaya koydu.

HP’nin duyurduğu yeni global araştırma çevik mimarilerin 7/24 Yaşayan Kurumların hızla değişen pazar şartlarına uyum sağlamasında büyük önem taşıdığını gösterdi. Çevik mimariler ekonomik güçlüklerin ve teknolojik gelişmelerin müşteri trendlerini değiştirdiği, dijital dünyada kurumlara büyük esneklik sağlıyor.

Özel sektör ve kamu kurumlarındaki üst düzey yöneticilerin yüzde 95’i çevikliği başarının şartı olarak görüyor. CEO’ların yüzde 72’si ile CFO’ların yüzde 64’ü için çeviklik, gelecek 5 yılda başarıyı yakalamak için kritik önem taşıyor.

Çeviklik, kurumların değişen trendler ve taleplere hızla karşılık vermesini, ürünlerle hizmetlerini yenilemesini, BT altyapısını güncellemesini sağlıyor.
  
— CEO’ların yüzde 76’sı, CIO’ların yüzde 74’ü, CFO’ların yüzde 68’i çevikliğe önem veriyor.

— Özel sektör yöneticilerinin yüzde 76’sı ve kamu sektörü yöneticilerinin yüzde 63’ü de çevikliğin önemli olduğu kanısında.

— Bununla birlikte özel sektörün sadece yüzde 45’i ve kamu sektörünün yüzde 23’ü değişen pazar şartlarına her zaman hızlı uyum sağlayabildiklerini belirtiyor. Bu da kurumların müşteriler ve vatandaşların değişen ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılamada yalnızca yüzde 50’nin altında başarılı olabildiklerini gösteriyor.

Başarının anahtarı teknoloji
Araştırmaya göre tüm sektörler teknolojinin önümüzdeki 5 yılda çevikliğin ve başarının anahtarı olacağını düşünüyor. Yöneticilerin üçte ikisi ise çevikliğin öncelikle teknoloji inovasyonuyla sağlanacağı kanısında.

— Araştırmaya katılanların yüzde 30’u teknolojinin yeni ürün ve hizmetler sunmak için çevikliği arttırmakta kullanılması gerektiğini düşünüyor. Yüzde 22’si verimliliği ve üretkenliği arttırmakta kullanılmasını istiyor. Yüzde 21’i ise çevikliği müşteriler ve hedef kitlelere ulaşmanın daha iyi yollarını bulmak için kullanmayı planlıyor.

— Bu bağlamda, çeviklik öncelikle ihtiyaçlara göre yenilenen BT altyapısı ile ilgili yatırımlardan en iyi sonucu almakta kullanılıyor. Donanıma yapılan kalıcı harcamalar göz önüne alındığında, yazılım uygulamaları çevikliği sağlamada en önemli unsur olarak ortaya çıkıyor. CEO’ların ilk seçimi de BT hizmetlerinin öne çıktığı dijital dünyada teknoloji altyapısı dönüşümünü sağlamak oluyor.

Çeviklik bunun dışında iş sürekliliğini sağlamada, hizmet aksamasını önlemede ve bankalar ile online oyun sektörleri gibi dinamik işkollarında anlık olarak artış gösteren kullanıcı taleplerini karşılamada kritik bir rol üstleniyor. HP Bütünleşik Altyapıları, Sanallaştırma ve Kritik İş Çözümleri 7/24 Yaşayan Kurumlar için en gelişmiş çevik mimarileri sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları