05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HPden Sanallaştırma Çözümü
20 Aralık 2011 Salı 16:58

HP'den Sanallaştırma Çözümü

HP’nin edinme maliyetlerini düşürerek enerji tasarrufu sağlayan kompakt sanallaştırma çözümleri kurumlara esneklik, çeviklik, hız kazandırıyor ve yatırım getirisini arttırıyor

HP, kurumların müşterileri için sanallaştırma çözümleri tasarlaması ve uygulamasını hızlandıran yeni bir hizmeti duyurdu.

Lakeside SysTrack® yazılımını kullanan yeni HP Müşteriler İçin Sanallaştırma, Analiz ve Modelleme hizmeti; kurumların VMware® View, Microsoft Windows® 7 ve Citrix® Systems’ XenDesktop® gibi teknolojilerden en
iyi şekilde yararlanmasına izin vererek sanallaştırmaya geçişte hizmetlerin aksamasını önlüyor ve veri güvenliğini sağlıyor. BT maliyetlerinin düşürülmesi kurumların ürün ve hizmetleri daha rekabetçi fiyatlarla sunmasına imkan vererek hızla değişen global ekonomide gereken esnekliği sağlıyor.

Sanallaştırma için uygun maliyetli bir yol haritası

HP Müşteriler İçin Sanallaştırma, Analiz ve Modelleme hizmeti kurumlara sanallaştırmada en uygun maliyetli, hızlı ve yüksek performanslı planlama olanaklarını sunuyor:

—  Sanallaştırma çözümünün tasarımı: Müşterilerin sanal masaüstü ortamına geçmesini kolaylaştırmak için kullanılacak uygulamalar ile kullanıcı segmentlerini belirleyerek hangi uygulamalar ve kullanıcıların sanallaştırılacağına karar verme.

—  İhtiyaca özel planlama: Performans ve sistem kararsızlığı sorunlarını önlemek, kullanıcıların üretkenliğini arttırmak, masaüstü desteğiyle veri güvenliğini optimize etmek için ihtiyaca göre planlama.

—  Müşteri geçiş hizmetleri: Müşteri verilerini yeni ortamlara aktarmak için basit taşıma süreçleri.

Sanallaştırmaya geçişi tamamlayan kurumlar masaüstü sistemlerini fiziksel ve sanal yapılar için optimize etmek üzere SysTrack yazılımını kullanmaya devam edebiliyor.


HP Teknoloji Hizmetleri Grubu Microsoft ve Müşteri Altyapı Danışmanlık Hizmetleri Direktörü Tom Norton, HP’nin yeni sanallaştırma hizmetiyle ilgili şunları söyledi: “Organizasyonların müşterilerin segmentine uygun masaüstü çözümünü doğru olarak geliştirmesi gerekiyor. Bu da müşterilerin ortamı ve farklı bilgi-işlem ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olmayı gerektiriyor. HP ve Lakeside Software’in sektörde organizasyonlara masaüstü sanallaştırma dönüşümünü en uygun şekilde gerçekleştirmek için danışmanlık sağlamada derin tecrübesi bulunuyor”.

Lakeside Software Kurumsal İşbirliği Direktörü Mike Spray de HP işbirliğiyle ilgili olarak şunları ifade etti: “Kurumlar müşteri sanallaştırmada başarılı olmak için gereken altyapı ve bilgiyi sağlamak amacıyla büyük sermaye yatırımları yapıyor. SysTrack teknolojisini kullanan HP Müşteriler İçin Sanallaştırma, Analiz ve Modelleme hizmeti de organizasyonlara yüksek öncelikli iş hizmetlerini daha hızlı sağlamak, maliyeti düşürmek ve iş sürekliliğini sağlayacak önlemler almak için ihtiyaç duyulan bilgileri sunarak kendi ortamlarını en iyi şekilde anlamalarına
olanak tanıyor.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları