19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HPden OpenFlow Destekli Ağ Anahtarları
16 Şubat 2012 Perşembe 08:07

HP'den OpenFlow Destekli Ağ Anahtarları

HP OpenFlow destekli ağ anahtarları network yapılarını basitleştiriyor.

HP, OpenFlow destekli ağ anahtarları portföyünü tanıttı. HP, OpenFlow destekli ağ anahtarları bir yandan network yönetimini basitleştirirken bir yandan da farklı bant genişliği, performans ve bütçe ihtiyaçlarına yanıt verebiliyor.

Sektörde bugüne kadar görülmüş en geniş seçeneğe sahip HP OpenFlow portföyündeki 16 model arasında HP 3500, 5400 ve 8200 serisi ağ anahtarları da bulunuyor.

HP bu yıl OpenFlow desteğini HP FlexNetwork mimarisini kullanan tüm ağ anahtarlarına sağlamayı planlıyor. HP böylece OpenFlow destekli tam kapsamlı çözümler sunan tek büyük network markası olacak.

OpenFlow kurumlara network ortamlarını ihtiyaçlarına göre yapılandırmaları için ihtiyaç duydukları esneklik ve kontrolü kazandıran yeni bir ağ sanallaştırma teknolojisi.

OpenFlow standardına geçen kurumların, network cihazları basitleşiyor ve network yönetimi görevlerinde otomasyon sağlanıyor. Ağ sistemlerinde kısa sürede değişiklik yapılmasına olanak tanıyan OpenFlow ile BT ekipleri değişen ihtiyaçlara gerçek zamanlı olarak yanıt verebiliyor.

HP Kıdemli Başkan Yardımcısı ve HP Network Genel Müdürü Bethany Mayer, OpenFlow hakkında şunları söyledi: “Kurumların ağ trafiğini veri merkezinde tek noktadan yönetebilmesini sağlamak için HP olarak bugün 60’tan fazla üniversite ve araştırma merkezini klinik deneyler, Ar-Ge çalışmaları ve pratik günlük hayat uygulamalarında destekleyen OpenFlow standardını geliştiren öncü firmalardan biri olduk. HP pazarda bulunan 10 milyondan fazla OpenFlow destekli ağ anahtarı bağlantı noktası ile piyasanın en geniş kapsamlı portföyünün sahibi olarak OpenFlow standardına geçilmesine öncülük ediyor ve kurumsal müşterilerimizin network sistemlerini daha da basitleştiriyor.”

Buluta hazırlık için daha esnek ve kullanışlı ağ yapıları

HP’nin OpenFlow destekli yazılımlar kullanan ağ anahtarları akademik ve ticari araştırmacılar tarafından kullanılmaya başladı. Bunlar arasında Indiana Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve Network İnovasyonu için Küresel Çevre Projesi (GENI) yer alıyor.

Enterprise Strategy Group Kıdemli Baş Analisti Jon Oltsik, “Kurumsal veri merkezleri datacenter konsolidasyonu, sunucu sanallaştırma, web tabanlı uygulamalar ve yeni güvenlik gereksinimleri ile büyük bir dönüşümden geçiyor. Yaptığımız araştırmalar bunun mevcut networkler ve manüel süreçlerle çözülemeyecek kadar çok sayıda yapısal network sorunu ortaya çıkardığını gösteriyor. OpenFlow, network tıkanıklığını gidermek ve veri merkezi network inovasyonuna yol göstermek için büyük gelecek vaat ediyor. Ancak, bu teknolojinin 2012’de geliştirilmesi için HP gibi markaların desteğini alması şart” dedi.

Açık Network Vakfı’nın kurucu üyesi HP; donanım, yazılım ve yönetim süreçlerini basitleştirerek 7/24 Yaşayan Kurumlarda network maliyetlerini düşürmek için OpenFlow standardını geliştiriyor. Buna ek olarak HP’nin ana araştırma departmanı HP Labs 2008’den bu yana programlanabilir network yapıları üzerinde çalışıyor ve kurumlarda yaygınlaşmak üzere geliştirilen OpenFlow teknolojisinin aşamalarını gösteren araştırmalar yayınlıyor.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları