23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HPden Google Bulut Baskı Çözümü
01 Nisan 2011 Cuma 16:20

HP'den Google Bulut Baskı Çözümü

Google Cloud Print'i ilk destekleyen yazıcılar HP ePrint ürün ailesi oldu.

HP, Google Cloud Print kullanıcılarının, herhangi bir bilgisayar veya akıllı telefondan, Google Cloud Print"i destekleyen bir uygulamayı kullanarak, HP ePrint destekli yazıcılar ile doğrudan baskı alabileceğini duyurdu. HP"nin web bağlantılı ve cloud özellikli ev ve ofis yazıcıları, hiçbir ek uygulamaya gerek kalmadan, doğrudan Google Cloud Print"i destekleyen ilk yazıcılar oldu.

Google Cloud Print ve HP ePrint yazıcılarının işbirliği ile Google Cloud özelliğini destekleyen bütün web, mobil veya masa üstü uygulamalarından, yazıcı sürücüsüne veya yazıcının bilgisayara bağlı olmasına gerek kalmadan daha kolay erişilebilir ve daha pratik olarak baskı alınabiliyor. Google Cloud Print tarafından desteklenen uygulamalar arasında halen Mobil Gmail, Google Docs Mobil ve Chrome OS bulunuyor ve bu listenin, üçüncü parti uygulamalarını içerecek şekilde genişletilmesi planlanıyor.
HP Türkiye Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Müşterilerimizin istedikleri yerde ve istedikleri şekilde baskı alabilmelerini kolaylaştırmak HP'nin en önde gelen önceliklerindendir. HP"nin ePrint ve cloud özellikli yazıcılarıyla en iyi baskı alma deneyimini Google Cloud Print üzerinden yaşarsınız."

Kullanıcıların, Google Cloud Print"den faydalanmaları için HP'nin e-Print teknolojisine sahip Photosmart, Officejet veya LaserJet Pro yazıcılarına ait e-posta adresini kendi Google hesaplarına eklemeleri yeterli oluyor. Böylece, Google uygulamalarından HP yazıcısı ile kolayca ve güvenli bir şekilde baskı alma olanağı sağlanıyor.

Google Ürün Yönetimi Direktörü Mike Jazayeri'ye göre "Kullanıcılar hızlı bir şekilde web'e ve mobil uygulamalara geçiş yapıyor. Google Cloud Print, bu uygulamalara tam kapsamlı baskı alma yetenekleri kazandırıyor". Mike Jazayeri sözlerine şöyle devam etti: "HP'nin,cloud özellikli yazıcılarının ilk neslini pazara sunmasından dolayı heyecan duyuyoruz. Cloud ile baskı alma bir PC'ye bağlı herhangi bir yazıcı ile kullanılabilse de, kullanıcılar doğrudan cloud"a bağlanabilen bir yazıcıyı kullandıklarında daha kolay erişilebilir ve pratik bir deneyim yaşıyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları