25 Haziran 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP’den Depolama Danışma Hizmetleri
21 Mayıs 2012 Pazartesi 14:45

HP’den Depolama Danışma Hizmetleri

HP’nin yeni depolama danışma hizmetleri, kurumlara hız kazandırıyor.

HP’nin yeni Depolama Danışmanlık Hizmetleri kurumların veri erişiminde istikrar sağlamasına izin veren, yönetimi kolaylaştıran ve maliyetleri düşüren esnek bir depolama ortamı tasarlamasına ve kurmasına olanak tanıyor. 

Günümüzde toplanan ve kopyalanan dijital veri yükü eksabayt (milyon terabayt) ölçeğine erişmiş bulunuyor. Bu ölçekteki veriyi pratikte yönetmek ve kullanmak da ayrı bir zorluk çıkarıyor. Kurumların faaliyetlerini sürdürmeleri için eldeki bilgileri en hızlı ve verimli şekilde elde etmesi, saklaması, arşivlemesi, taraması ve arama sorgularında gösterilen verilere anında erişmesi gerekiyor.

Yeni HP Depolama Danışmanlık Hizmetleri kurumlara HP Bütünleşik Altyapılarında depolama birimleri planlamak, tasarlamak ve kurmak için gerekli deneyimi sunuyor. Bu modernize altyapı verileri kurumsal çevikliği arttıracak bir şekilde doğru sistem depolanmasını sağlayan bütünleşik depolama seçenekleri içeriyor. Veriye kolay erişim ve verinin daha iyi yönetilmesi kurumların pazarda anlık değişen taleplere hızla uyum sağlamasına imkan veriyor.

HP Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Murat Cantürk konuyla ilgili şöyle konuştu: “İşletmelerin BT altyapılarını kompleks hale getirmeden, hızlarını artıracak bir depolama sistemine ihtiyacı var. HP danışmanları bu ihtiyacı, işletmelerin veriyi yöneten ve güvenceye alan esnek bir depolama altyapısı kurmasına yardımcı olarak, karşılıyor. Böylece işletmeler bir yandan BT sistemlerini değişen iş stratejilerine uyumlu hale getirirken, bir yandan da veri merkezlerinde depolamaya bağlı maliyet ve riskleri azaltabiliyor”

Yeni HP Depolama Danışmanlık Hizmetleri şu çözümleri kapsıyor:

— HP Yedekleme/Kurtarma Etki Analizi ve HP Depolama Etki Analiz Hizmeti, kurumların yedekleme ile kurtarma sistemlerinin yanı sıra depolama altyapısını iyileştirmek için gereken değişikliklere yönelik bir yol haritası çıkarmasını sağlıyor. Yedekleme ve kurtarma sistemi destek planlarının değerlendirilmesi ile veriyi bulutta veya sanallaştırılmış hizmetlere depolamak için gereken modernizasyon süreçleri de sunulan çözümler arasında yer alıyor.
— HP Yedekleme/Kurtarma Modernizasyonu ve HP Depolama Modernizasyonu Hizmetleri, Etki Analiz Hizmetlerine dayanarak sistem planlama, tasarlama ve hayata geçirme ile ilgili sonuçları sağlıyor. Böylece kurumların depolama kaynakları kullanımında işletim maliyetlerini düşürmesi ve bulut için gerekli konsolide, sanallaştırılmış, standart bir altyapı sağlayan sistemler kurmasına izin veriliyor.
— HP 3PAR Başlangıç Hizmeti, HP 3PAR çözümünün tasarımı ve uygulamasını hızlandırarak kurumların katma değer sağlaması için gereken en iyi uygulamaları getiriyor, buna yönelik olarak da sistem uygulamalarını hayata geçirme süresini kısaltıyor.
— HP Veri Taşıma Hizmeti verilerin mevcut sistemlerden modern bütünleşik depolama sistemlerine taşınmasını sağlıyor. Bu hizmet verilere erişim kesilmeden güvenilir ve hızlı bir geçiş olanağı sunuyor.
— HP Uzmanlık Hizmetleri Danışmanlığı, kurumların BT ekiplerinin HP uzmanlığından yararlanmasını sağlayan işbirliğine dayalı bir danışmanlık hizmeti. HP danışmanları şirketlerin BT uzmanlarıyla yan yana çalışarak depolama altyapısının hızla ve en etkin şekilde taşınması için gereken mimariyi hazırlıyor, geçiş sürecini yönetiyor.

HP Depolama Danışmanlık Hizmetleri HP Teknoloji Danışmanlığı Hizmetleri üzerinden sağlanıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları