10 Mayıs 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HPden Bulut Sektörüne Karma Çözümler
15 Haziran 2011 Çarşamba 14:58

HP'den Bulut Sektörüne Karma Çözümler

HP, 6 Haziran 2011'de Las Vegas'ta düzenlenen HP Discover etkinliğinde yeni Karma Çözümlerini tanıttı.

HP Karma Çözümler, geleneksel BT altyapılarını özel ve genel buluta entegre ederek kurumlarda çeviklik ve esnekliği artırıyor. Sanallaştırma ve bulut bilişimi destekleyen HP Karma Çözümler, kurumların değişen pazarlara kısa sürede uyum sağlamasını, yeni ürün ve hizmetleri hızla sunmasını, yasal düzenlemelere uymasını ve inovasyona odaklanarak iş geliştirmesini kolaylaştırıyor. HP en uygun maliyetlerle bulut hizmeti vermek isteyen telekom şirketlerine HP Karma Çözümleri tavsiye ediyor.

HP"nin, Şubat 2011"de yaptırdığı bir ankete göre, özel sektör ve kamu sektöründeki üst düzey yöneticilerin yüzde 95"i, iş dünyasında başarıyı yakalamak için çevik olmak gerektiğini düşünüyor. Üst düzey yöneticilerin üçte ikisi ise bunun öncelikle teknolojik açıdan çevik ve esnek olmak anlamına geldiğine inanıyor. HP Karma Çözümler, dijital dünyada hızla değişen şartlara anında cevap veren 7/24 Yaşayan Kurumların önünü açıyor.

Dünyanın farklı donanımlar arasında tam kapsamlı entegrasyon sağlayan ilk açık platformu HP Bulut Sistemi, endüstri standardı tasarımı ve devrimsel "çifte ölçeklendirme" özelliği ile kurumların veri merkezlerini azalan veya artan ihtiyaçlarına göre iki yönde de ölçeklendirmesine olanak tanıyor. Donanım kaynaklarını ihtiyaca göre sadece artırmayı değil, aynı zamanda sınırlamayı da destekleyen Çifte Ölçeklendirme, sektörün bunların her ikisini de yapabilen ilk çözümü olarak kurumlara bir genel bulut hizmet sağlayıcısı veya kullandığın kadar öde modeli ile dış kaynak kullanma seçeneği tanıyor. Çifte Ölçeklendirme, kaynakların iş sürekliliğini aksatmadan dinamik olarak ve anında ayarlanmasına izin veren ilk BT çözümü olarak öne çıkıyor. HP Bulut Sistemi, kurumların özel, genel ve karma bulut yapılarını en hızlı şekilde kurarak bulut bilişim hizmetlerini en verimli biçimde yönetmesini sağlıyor.

HP"nin tüm kurumsal çözümlerini kapsayan HP Çevik Bulut programı ise kurumların küresel satış ağına doğrudan ulaşmasını sağlıyor. Bu da kurumların HP"nin çözüm ortaklarından ihtiyaçlarına en uygun teklifleri almasına imkan tanıyarak yatırım getirisini artırıyor. HP Çevik Bulut çözümlerini tamamlayan HP Bulut Sistemi İçin Destek Hizmetleri de kurumların tek muhatap üzerinden HP Uzaktan Destek çözümü ile 7/24 teknik destek almasını sağlıyor.

HP Buluta Giriş hizmetleri, kurumların ilk olarak hangi özel bulut hizmetlerini kullanacağını, yatırım maliyetlerini ve geri ödeme şartlarını belirlemesini sağlıyor. HP Buluta Giriş hizmetleri temel uygulamaların kurulumunu otomatiğe bağlıyor, mevzuata uyulup uyulmadığının izlenmesine olanak tanıyor ve özel bulutta yazılım güncellemeyi basitleştiriyor. Bu da kullanıcıların bulut bilişime geçmesini hızlandırıyor ve bulut güvenliğiyle ilgili şartlara uymasını kolaylaştırarak sağladıkları bulut hizmetlerinde müşteri memnuniyetini artırıyor.

HP"nin bulut üzerinden sunulan yeni güvenlik hizmetleri, güvenlik açıklarından kaynaklanan riskleri azaltarak güvenliğe ilişkin teknik şartnamelere uyulması için gereken yatırımların maliyetini düşürüyor. HP"nin yeni bulut güvenliği çözümleri şunları içeriyor:

HP Kurumsal Bulut Hizmeti - Güvenlik Açığı Taraması, veri merkezlerini güvenlik açıklarını saptamak için otomatik olarak tarayarak network iletişimini güvenceye alıyor, yetkisiz erişim ve veri hırsızlığı gibi riskleri azaltıyor.

HP Kurumsal Bulut Hizmeti - Zeki Güvenlik Çözümü, kurumları yeni bilgisayar virüsleri gibi tehlikelere karşı önceden uyarıyor ve network güvenliğinde proaktif olmayı sağlıyor. Bu da özellikle bulut hizmetleri sunan kurumların network servislerinin hata ve saldırılar nedeniyle aksamasını önlüyor.

HP, Discover 2011 etkinliğinde HP Hizmet Olarak İletişim İçin Bulut Hizmetlerini Başlatma çözümlerini de duyurdu (HP CaaS için CSE). Bu hizmetler, HP"nin bulut bilişim yardımıyla 7/24 yaşayan çevik kurumlara dönüştürmeyi hedeflediği KOBİ"lerin, bulut üzerinden isteğe bağlı veri merkezi kiralama hizmetlerinden en avantajlı ve esnek seçeneklerle yararlanması için geliştirildi. HP CaaS için CSE"yi tercih eden telekom şirketleri ise mesaj gönderme, web işbirliği portalları ve otomatik ses hizmetlerini tek noktadan tek hizmet paketiyle vererek maliyetleri düşürüyor, böylece de kullanıcılarına rekabetçi fiyatlar sunuyor.

HP Komünikasyon ve Medya Çözümleri Müdürü Feyyaz Atalay kurumlara çeviklik ve esneklik katan HP Karma Çözümlerle ilgili olarak şunları söyledi: "Günümüzde kuruluşlar, başarı ve rekabet avantajının çeviklikten geçtiğinin farkında. HP"nin deneyimi, geniş portföyü ve küresel servis organizasyonu işletmelerin ve kamu kuruluşlarının bulut bilişimin avantajlarından yararlanmaları için kritik bir öneme sahip."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları