22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HPden Bulut Bilişim Mutfağı
29 Mart 2011 Salı 14:45

HP'den Bulut Bilişim Mutfağı

HP Türkiye, Bulut Bilişim için tasarlanan en son Birleşik Altyapı çözümlerini Tefal Mutfak Sanatları Akademisi'nde tanıttı.

Teknoloji basınını 25 Mart 2011 tarihinde mutfağa taşıyan aşçılık atölyesine, HP Veri Depolama Çözümleri Türkiye Ülke Müdürü Selçuk Öznal ve HP Network Türkiye Ülke Müdürü Sami Arbak katıldı. Etkinlikte HP"nin CEO"su Léo Apotheker"in şirketin Bulut Bilişime dayalı yeni gelecek vizyonunu açıkladığı HP 2011 Zirvesi"nin ardından, Bulut Bilişim için tasarlanan en son Birleşik Altyapı çözümleri tanıtıldı.

HP"nin uçtan uca çözümlerinin hemen her sistemle verimli ve uyumlu çalışması bağlamında, "Bütün, Parçalar Toplamından Fazladır" temalı aktivitede HP CloudSystem çözümünü 3PAR veri depolama ürün grubu ile genişlettiğini duyurdu. İleri sanallaştırma seçeneklerini destekleyen 3PAR veri depolama sistemleri, optimize dosya boyutlarını anlık görüntülerle birleştirip sanal disk alanları oluşturmasıyla veri kurtarma ile yedeklemede benzersiz hız ve güvenlik sağlıyor. 3PAR ile bir disk saniyeler içinde yeniden oluşturabiliyor.

HP Başkan Yardımcısı ve StorageWorks Genel Müdürü Davit Scott, HP"nin Bulut Bilişime özel yeni Birleşik Altyapı çözümleriyle ilgili açıklamasında şunları ifade etti: "Müşterilerimiz Bulut Bilişime geçecekleri yolculuğun bu on yılın en kritik geçiş süreci olacağını söylüyor. HP, 3PAR Veri Depolama çözümleri, müşterilerimizin bu talebini, özellikle Bulut Bilişim hizmetlerinin sağlanmasını optimize etmek için tasarlanmış olan yeni bir veri depolama mimarisiyle karşılıyor. 3PAR"ın Birleşik Altyapılara entegre edilmesi planlanandan daha kısa bir sürede tamamlanacak ve HP, müşterilere bugüne kadar görülmeyen bir esneklik kazandırarak performanslarını hiç olmadığı kadar artıracaktır."

HP, 3PAR depolama çözümlerine ek olarak StoreOnce yazılımı ile veri tekilleştirme hizmeti de sunuyor ve veri depolamada gereksiz dosya kopyalarının saklanmasını önleyerek veri yükünde aşırı artışın önüne geçiyor. HP"nin Bulut Bilişim uyumlu Birleşik Altyapılarıyla da çalışan StoreOnce, BT sektörünün veriyi sadece bir kez tekilleştiren tek çözümünü oluşturuyor. StoreOnce, aynı zamanda, çoklu yazılım ve veri türleri desteği ile arka uç veri merkezleriyle ölçeklenerek de çalışıyor.

HP StorageWorks X9000 Network Veri Depolama Sistemleri ise büyük miktardaki veriyi tek bir ad alanı kullanarak ortak bir sanal havuzda depoluyor. Özellikle 3PAR ve X9000 çözümleri birlikte kullanıldığında, sanal depolamayı sanal network ile konsolide eden işletmeler sektörün en verimli, en uygun maliyetli ve en yüksek performanslı depolama çözümlerinden yararlanmış oluyor.

HP"nin Birleşik Altyapıları bütün bu ölçeklendirme ve sanallaştırma seçeneklerini Microsoft Exchange için E5000 mesajlaşma sistemiyle geliştiriyor. Microsoft Exchange mesajlaşma hizmetlerini içinde kurulu yazılıma ek olarak kendi depolama, sunucu ve network donanımıyla destekleyen E5000, Microsoft Exchange"in iş yükünü Birleşik Altyapılara dayalı veri merkezlerinin üzerinden alıyor.

HP"nin yeni veri depolama çözümlerinde sunduğu en orijinal teknolojiyi ise uzak erişim desteği ve farklı kutular arasında da sanal bağlantı kuran tek BT çözümü olan P4000 SAN ürünleri oluşturuyor. Diğer sanallaştırma çözümlerinden farklı olarak P4000 SAN ürünleri network üzerinden ayrı kutular arasında da RAID bağlantısı yapabiliyor. Felaketten Kurtarma çözümü olarak da kullanılabilen sistem, dünyanın herhangi bir yerinden bağlanabileceğiniz tek bir arayüzle kolayca yönetilebiliyor.

HP, Bulut Bilişimde veri güvenliğini artırarak bilgi akışını ve dış kaynak kiralama hizmetlerini optimize etmeyi amaçlıyor. HP, sanal ağlarla uyumlu TippingPoint saldırı önleme sistemi ve DVLabs Dijital Aşı yazılım güncelleme hizmeti ile dünyanın en güvenli Bulut teknolojisini sunuyor.

HP TippingPoint güvenlik filtreleri network yapısını tek bir fiziksel ağ anahtarında sanal ağlarla konsolide ediyor. Böylece, tek bir kullanım lisansı ile tüm ağların güvenliğini en uygun maliyetlerle sağlıyor. Sanal ağların HP TippingPoint filtreleri ile özelleştirilebilmesi Bulut Bilişim güvenliğini artırıyor. DVLabs Dijital Aşı hizmeti ise işletmeleri bilgisayar virüsü gibi tehditlere karşı tam 26 gün önceden bilgilendirerek network güvenliğini artırıyor. HP bütün bu çözümleri Akıllı Ağlar olarak adlandırıyor.


HP, Bulut Bilişimle birlikte büyük miktarda artan veri yükünü karşılamak için neredeyse kablolu şebekeler kadar hızlı çalışan yeni bir kablosuz ağ sistemini de duyurdu. HP"nin Mobil Erişim Çözümü kablosuz ağlarda yüzde 50 daha fazla mobil cihazı destekliyor. Sektörün ilk dual-radyo 802.11n çözümü olan sistem 900 Mb/saniyelik bir bant genişliğine sahip.

HP, TippingPoint Dijital Aşı Araç Paketini de duyurdu (DVToolkit). Dijital dünyanın alet çantası olarak tanımlayabileceğimiz bu paket, kullanıcıların kendi Saldırı Önleme Sistemi filtrelerini oluşturmalarını sağlıyor. Böylece, şirketler HP TippingPoint çözümünü network ihtiyaçlarına göre özelleştirerek güvenliği artırmış oluyor. HP'nin ileri sanallaştırma teknolojilerini destekleyen sistem, HP Network çözümlerinde kullanılan HP Birleşik Altyapılar teknolojisi ile şirketlere en ekonomik ve güvenilir çözümü sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları