29 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP’den Baskı Pazarına Stratejik Bakış
04 Temmuz 2011 Pazartesi 18:05

HP’den Baskı Pazarına Stratejik Bakış

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu, yarının bilgi işlem yöneticilerine özel, sahip oldukları stratejik rollere dikkat çeken bakış açısını sunuyor.

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu’nun (IPG) duyurduğu  mobil yazıcıdan Bulut Bilgi İşlem’e kadar uzanan çok çeşitli bilişim teknolojileri, bilgi işlem yöneticilerinin sosyal yeteneklerine daha önce görülmemiş bir önem kazandıracak.
 

Bu tarz teknolojik gelişmelerin, bilgi işlem yöneticilerinin rolünü tümüyle değiştirerek; daha önce perde arkasından yürütülen sorumluluklarını, yüksek görünürlüğe sahip iş yönetim süreçlerine dönüştüreceği belirtiliyor.
 

HP Türkiye Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu, günümüzde BT yöneticilerinden istenen yetenekler ve önceliklerin, özellikle KOBİ’ler için geçmişte hiç olmadığı kadar ticari odaklı olduğunu söyledi.
 

Arzu İlhan Babaoğlu, “Üst düzey yönetimler, BT yöneticilerini yalnızca operasyonları destekleyen kişiler olarak değerlendirmiyor; onların, büyümeyi desteklemek amacıyla, stratejik vizyonun oluşturulmasında ve anlatılmasında giderek daha fazla sorumluluk üstlenmelerini sağlıyor” dedi ve ekledi:“Yazıcı pazarı da bunun bir istisnası değil. Yazıya dökülmüş bir kelime, iş konusunda gerçek bir ‘verimlilik aracı’ olmasının yanı sıra, düşüncelerimizi toplamamızı ve bilgiyi değiştirip, paylaşıp, sunmamızı sağlıyor. Ancak gerçekten stratejik hareket edilmesi için yazılı ortamın da operasyonel düzeyde KOBİ’leri desteklemesi gerekiyor. Bu da mobil ve Bulut gibi konseptlerin benimsenmesi anlamına geliyor.”
 

HP LaserJet serisinin, stratejik ticari avantajlar sağlayacak şekilde tasarlanan portföyünde yapılan önemli güçlendirmelere ek olarak, HP, ePrint teknolojisini de CIO’ların kullanımına sunuyor.

HP ePrint teknolojisi, iş dünyasının fiziksel olarak bir bilgisayarın önünde olmasına gerek kalmadan; akıllı telefonları üzerinden güvenli bir şekilde baskı almalarını sağlıyor. Böylece, profesyoneller, daha hızlı sonuçlar alıyor ve bunun sonucunda da kariyerlerinde ilerlemelerini sağlayan teknolojiler konusunda uzmanlaşıyor. Bunun karşılığında da örneğin CIO’nun bulut yazıcıyı kullanırken; hem hareket halinde olup hem de verimli olmasını sağlıyor.
 

Sektör analizcisi InfoTrends’e göre, hareketliliğin desteklenmesi, verimliliği artırıyor. Bu da CIO’nun hem daha hızlı hem de daha fazla bilgiyle daha stratejik kararlar almasını sağlıyor.
Babaoğlu, “Bulut yazıcıya geçiş yapmak CIO’nun yalnızca istediği yerden, istediği zamanda çıktı alabilmesini sağlamakla kalmıyor. Aynı zamanda HP ePrint teknolojisi, geleneksel olarak sessiz duran bu oyuncuya, yeni bir ticari rol üstlenmesi ve stratejik açıdan önemli bir isim olarak ortaya çıkması için olağanüstü bir fırsat sağlıyor”dedi.
 

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu’nun bölgede daha büyük pazarlama dinamiklerinin üzerine kurulan bakış açısı, şirketin LaserJet yazıcı portföyünün EMEA bölgesinde ticari açıdan oynadığı stratejik rolün de altını çiziyor.
 

Babaoğlu, “HP’nin LaserJet portföyü, şirketlerin operasyonlarını kolaylaştırmaları, karar verme süreçlerini güçlendirmelerini ve hem maliyet hem de çevre etkilerini azaltmalarını sağlayan gerçekten stratejik bir yatırımı temsil ediyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları