16 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HP’den 7/24 Destek Hizmetleri
10 Mayıs 2012 Perşembe 14:30

HP’den 7/24 Destek Hizmetleri

HP, kurumsal teknik destek anlayışında bulut çağı dönüşümünü başlatıyor.

HP’nin sektörde ilk olan proaktif karma bulut 7/24 Destek Hizmetleri veri merkezlerinde sorunları önlüyor, müşteri hizmetlerinde sorunların tek seferde giderilme oranını arttırıyor ve iş kesintisini azaltıyor.

HP, sektörün birden fazla marka kullanılan ortamlarda yakınsama, sanallaştırma ve bulut yapılarını birleştiren ilk BT destek hizmetini başlattı. HP’nin karma yapılara özel geliştirdiği çözüm, müşteri hizmetlerinde sorunların ilk çağrıda giderilmesi oranını yüzde 95’e çıkararak planlanmamış kesintilerin giderilme hızını yüzde 66 arttırıyor.

HP 7/24 Destek Hizmetleri, HP Bütünleşik Altyapıların zeki teknolojilerinden yararlanarak, günümüzün kompleks veri merkezlerine en yenilikçi çözümleri sunuyor. HP bu konuda sorunları önlemeye yönelik proaktif yaklaşımıyla farklılaşıyor. Bulut ve sanallaştırma yapılarının karma veri merkezlerinde desteklenmesi, özellikle hibrit çözümlerde işleri hızlandıran ilk teknik destek sistemi olarak ortaya çıkıyor. Böylece ortalama bir işletmeye saati 10 milyon dolara mal olabilen büyük riskler de önlenmiş oluyor.

Gartner verileri de kurumların teknik destek yaklaşımının değiştiğini, yüksek maliyetler ve iş kaybı riski nedeniyle BT direktörlerinin sorunları gidermekten çok önlemeye yönelik teknik destek çözümlerini tercih ettiğini ortaya koyuyor.

HP 7/24 Destek Hizmetleri müşterilerin tek muhatap üzerinden destek alabilmesi için sunduğu özel destek temsilcisi gibi servisleriyle teknik destek sürecini basitleştirerek hızlandırıyor.

Gartner Araştırma Direktörü Rob Addy, “Sanallaştırma ve esnek altyapılar gibi teknolojik ilerlemeler çok markalı ortamlara eklenerek karmaşıklığı arttırıyor. Bu yüzden günümüzün teknoloji ortamlarını yönetmek eskiye göre zorlaşmış bulunuyor. Artık müşteriler de destek sağlayıcılardan daha fazlasını istiyorlar. Eski teknik destek modelleri geçerliliğini yitiriyor. Teknik destek hizmetlerinin tümüyle gözden geçirerek yenilenmesinin zamanı geldi. Öngörülü ve önleyici yöntemler artık önplanda” dedi.

İşin uzmanlarından proaktif destek

Yeni duyurulan HP ProLiant Gen8 sunucular proaktif çözüm ve sorunları ilk seferinde giderme yaklaşımı üzerine kurulmuş bulunuyor. Gelişmiş HP Insight Uzak Destek çözümüyle sunucu hata tespit verilerini birleştiren otomasyon araçları, yeni destek ve çözüm seçenekleri ile müşteri garanti bilgileri sayesinde HP yalnızca teknik destek alanında değil, ekonomik kayıpları önleme açısından da sektör standartlarının çok üstünde bir teknik destek hizmeti sunuyor.

HP Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Murat Cantürk, “Kurumların sorunları çözmek yerine inovasyona zaman ve kaynak ayırmasına yardımcı olan bir teknoloji temeline oturtulması gerekiyor. Geleneksel tepkisel BT destek modeli artık etkili değil. Sektörün bunu proaktif çözümler ve özelleştirilmiş hizmetler sunacak şekilde değiştirmesi gerekiyor. HP bu konuda öncü” dedi.

Bütünleşik Altyapılar teknik desteğin de yakınsamasını gerektiriyor

HP 7/24 Teknik Destek Hizmetleri BT sistemlerini HP ProActive Insight Mimarisi ile toplanan 1600 sistem tarama veri noktasında sürekli izliyor. HP ProLiant Gen8 sunucularda bulunan bu mimari yakında bütün HP Bütünleşik Altyapılar portföyüne entegre edilecek.

HP’nin 7/24 Destek Hizmetleri şu çözümlerden oluşuyor:

— HP Temel Destek, kurumsal veri merkezlerinde hem donanım hem de yazılım için tek muhatap ve tek nokta üzerinden optimum teknik destek sağlıyor. HP, bağımsız yazılım üreticileriyle (ISV) işbirliğine giderek modası geçmiş teknik destek modellerinde görülen hataları mauel olarak, tek tek ayıklama sürecini ortadan kaldırarak performansı
en üst düzeyde arttırıyor. 
— HP Proaktif Destek, iş kesintisini en aza indirgiyor ve sorunları çözmek yerine önleyerek performansı arttırıyor.
Aynı zamanda kurumların gereken desteği anında alması için HP teknik destek ekibine ulaşmasını sağlıyor. Bu da eski modellerdeki sorun tırmandırma ve farklı departmanlardan deneme yanılma yoluyla görüş isteme gibi bürokratik süreçleri ortadan kaldırıyor.  — HP Veri Merkezi Desteği de benzer bir yaklaşımla, bu kez farklı markalar kullanan kurumlara HP üzerinden tek muhatap sağlıyor. Bu da telefonla destek, proaktif hizmetler, reaktif destek ve sorunun nelerden kaynaklandığı anlamında “bağıntı yönetimini” geliştiriyor. HP teknik destekte en yüksek kaliteyi yakalamak için özel yazılım araçları ve sistemde ortaya çıkabilecek sorunların listesini oluşturma bağlamında öngörü analiz formülleri kullanıyor.

HP aynı zamanda HP Care portföyünü BT projelerinin tüm teknoloji yaşam döngüsünde denetlenmesini sağlayan Yaşam Döngüsü Vaka Hizmetleriyle de geliştiriyor. Bu “a la carte” destek modeline strateji, tasarım, kurulum/uygulama ve eğitim hizmetleri gibi tam kapsamlı danışmanlık çözümleri dahil bulunuyor.

HP 7/24 Teknik Destek Hizmetleri, HP Teknoloji Hizmetleri üzerinden ve HP’nin yetkili çözüm ortakları tarafından sunuluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları